IFP - Institut Finančního Poradenství - VAROVÁNÍ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lektor 24. 5. 2010 22:31

S474N..............NE...................A mimochodem, když už jsi naznačil volání, já také osobně volám za "hubičku", ještě dostávám bonusy a dokonce využívám dvě karty Shell. Nejme náhodou ve stejném chlívku, který na úplně jiné diskusi před několika lety nevěřící Tomášové dost tvrdě haněli?
Pokud se při vymýšlení něčeho nového nesetkáš s odporem, nic nového jsi nevymyslel!
Lektor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 5. 2010 22:58

S474N píše:A nakonec jednoducha otazka na logiku: pokud budes sdilet chlev s prasety. Jsi sam prasetem? Odpovez pouze ANO/NE.

Lektor píše:S474N..............NE...................


Zavery necham na ctenarech, komentovat to nebudu.

BTW nevim ve kterem chlive jsi a vcelku me to nezajima. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 5. 2010 06:17

Lektor píše:Kdyby jsi si dal cílovou částku třeba 4M tak DOPŘEDU zaplatíš 40.000Kč a ani nemrkneš.

Kolik lidí (duševně zdravých) má uzavřeno SS na cílovou částku 4 mega :shock: ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 5. 2010 07:32

Tomáš Marný: to nevím, ale znám jednoho, co má o něco víc než polovinu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Codx636 25. 5. 2010 20:12

Ahoj lidi...jen se chci zeptat jak je to stim AVALEM...vite urcite ze to je obsazene ve smlouve, ci v te smence? Psal o to je jeden clovek tady na foru....diky

-- 25. 5. 2010 21:13 --

[jen se zeptam jak ste prisla na toho AVALA v te smence....udajne to v tem smlouve neni a pry ani neruci za tu smenku...diky za info...
Codx636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 25. 5. 2010 21:30

Tomáš Marný píše:
Lektor píše:Kdyby jsi si dal cílovou částku třeba 4M tak DOPŘEDU zaplatíš 40.000Kč a ani nemrkneš.

Kolik lidí (duševně zdravých) má uzavřeno SS na cílovou částku 4 mega :shock: ?



par jich znam. meli to ciste kvuli uveru. zas takova rarita to neni ;-)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 5. 2010 06:37

A úvěr ze stavebního spoření při takovéhle částce vyšel lépe než hypotéka? Bych se dost divil...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 5. 2010 08:30

Tomáš Marný: vyšel...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 26. 5. 2010 09:15

Codx636 píše:Ahoj lidi...jen se chci zeptat jak je to stim AVALEM...vite urcite ze to je obsazene ve smlouve, ci v te smence? Psal o to je jeden clovek tady na foru....diky

-- 25. 5. 2010 21:13 --

[jen se zeptam jak ste prisla na toho AVALA v te smence....udajne to v tem smlouve neni a pry ani neruci za tu smenku...diky za info...


Prosím Lektora, aby vysvětlil Avala na směnce. Děkuji.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lektor 28. 5. 2010 22:36

papshop píše:
Codx636 píše:Ahoj lidi...jen se chci zeptat jak je to stim AVALEM...vite urcite ze to je obsazene ve smlouve, ci v te smence? Psal o to je jeden clovek tady na foru....diky

-- 25. 5. 2010 21:13 --

[jen se zeptam jak ste prisla na toho AVALA v te smence....udajne to v tem smlouve neni a pry ani neruci za tu smenku...diky za info...


Prosím Lektora, aby vysvětlil Avala na směnce. Děkuji.


Děkuji za důvěru, ale myslím si, že to "papshop" ví lépe než já. O:-) Obecně znamená PER AVAL (alespoň si myslím) směnečný ručitel. V důsledku to vyznívá tak, že pokud výstavce směnky nebude moci dodržet své závazky, tak holt tyto závazky budou požadovány (volil jsem slušnější slovo) na PER AVALOVI. 8-S Zdá se to děsné a je to děsné. Ručit někomu za něco. Ale zase na druhou stranu, každá banka k úvěru či hypotéce vyžaduje ručení. Buď ručitelem (nemusí být jenom jeden) nebo majetkem a ještě k tomu, podle výše jistiny, vyžaduje duplikaci jištění třeba podmínkou uzavření životního pojištění a vinkulací pojistné částky. To je ovšem docela zrada, protože potom to životní pojištění je nastaveno na dost vysokou částku hlavního pojištění. A o to se snižuje spořicí složka. Ale k věci:
Ano, u směnky pro IFP je požadován PER AVAL, což bývá zpravidla ten, kdo dotyčnou osobu doporučil. Proto si každý musí rozmyslet, zda doporučí člověka seriozního, o kterém ví, že je schopen dodržet svých závazků, být zodpovědný sám k sobě a pojistnou smlouvu nezruší nebo doporučí za vidinou bonusu člověka o kterém nic neví, sehnal ho třeba na inzerát. Jenže tím se pak více vystavuje riziku. :-\ Myslím si, že by si měl každý dost dobře rozmyslet, ve svůj vlastní prospěch, zda uzavřít IŽP s tím, že mu začne vynášet až po 8 až deseti letech a tuto dobu vydrží, nebo bude sbírat drobné bez rizika třeba v PF a nebo nebude dělat vůbec nic a jen si stěžovat, že žije od výplaty k výplatě.
Můj osobní názor je, že IFP spojilo geniálně dvouúrovňový marketink, který tady byl třeba za první republiky (učeň měl mistra a pokud se vyučil, stal se také mistrem a mohl mít své učně) a na který se pozapomělo, s pojištěním, respektivě s přerozdělováním provizí za uzavřené pojištění. Že většina provize nezůstane u sjednatele, jak je to běžné jinde, ale poskytne se člověku, který doporučil. Podmínkou je samozřejmě mít také uzavřené pojištění a hlavně dodržovat sjednaná pravidla. A ta jsou u IFP pouze dvě. Platit si řádně a včas svou pojistku a zúčastnit se minimálně jedenkrát základního 7 hodinového školení, kde je dostatečně vysvětleno vše co člověk potřebuje. Někdo si teď řekne, zase další vymývání mozků. Jenže to může říct jen ten, který tam nikdy nebyl. Jde tam hlavně právě o vysvětlení pravidel a o důsledcích jejich nedodržování. :idea: i na silnici musíme dodržovat pravidla, jinak nás to stojí dost peněz na pokutách a opravách nehledě na újmu zdraví. :nenapadne Mohu říct, že kdo tato dvě pravidla v IFP dodržuje, tak si nemůže stěžovat. :roll:
Pokud se při vymýšlení něčeho nového nesetkáš s odporem, nic nového jsi nevymyslel!
Lektor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 29. 5. 2010 11:54

Lektore, já jsem nechtěl vysvětlit jak funguje směnka, to vím, já jsem chtěl slyšet, co TY osobně vykládáš novým spolupracovníkům, jak funguje IFP směnka a k čemu zavazuje. Na toto tu prosím odpověz. Ne jak má fungovat, ale jak funguje v IFP. To jsi stále nezodpověděl.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lektor 30. 5. 2010 20:37

papshop píše:Lektore, já jsem nechtěl vysvětlit jak funguje směnka, to vím, já jsem chtěl slyšet, co TY osobně vykládáš novým spolupracovníkům, jak funguje IFP směnka a k čemu zavazuje. Na toto tu prosím odpověz. Ne jak má fungovat, ale jak funguje v IFP. To jsi stále nezodpověděl.

Pokud vím, tak v IFP funguje tak jak jsem dříve uvedl a tak jak funguje jakákoliv směnka. Pokud dodržíš pravidla: Platíš si pravidelně a včas své závazky a vydržíš to dva roky, tak se ti vrací. Můžeš si ji i dříve umořit, třeba uhrazením kauce ve výši směnečné jistiny a pak ti bude také vrácena. Alespoň mi to lidé, se kterými jsem mluvil, potvrzují. Pokud neplníš své závazky, je umořována z provizí. Pokud se rozhodneš smlouvu s IFP zrušit, ne nic nedělat, ale zrušit, pak je uplatňována v plné výši.
Je to podobné, jako když můj kamarád začal jezdit kamionem pro českou dopravní společnost do Sýrie a vozit zboží. Společnost mu dala k dispozici kamion v hodnotě několika milionů a rovněž zboží v podobné hodnotě. Jak jinak se měla ta společnost chránit, než směnkou a dokonce kaucí v částce 70.000Kč. Mohu potvrdit, že po navrácení z cesty mu byla směnka i kauce vrácena. :nenapadne V závěru vydělali oba. Myslím si, že kdo se boji, nesmí do lesa. :lol: Nebo jiný příklad. Před několika lety jsem otevřel kamenný obchod. Musel jsem nejprve upravit vnitřní prostory a zaplatit nájem. To činilo cca 40.000Kč. Pak jsem musel nakoupit zboží za cca 300.000Kč. A to jsem v té chvíli nevěděl, zda to vůbec bude ode mne někdo kupovat. :hm Držel jsem se hesla, že každé zboží má svého zákazníka. A mělo. Kdybych v té době přemýšlel o tom, jak velké je riziko investovat 340.000Kč, tak bych ten obchod v životě neotevřel. Mohu říci, že byli spokojeni zákazníci i já. O tom je třeba kniha Kabala peněz. Základem úspěšného obchodu mezi dvěma je, že minimálně jeden musí vydělat a druhý nesmí prodělat. :roll:
Pokud se při vymýšlení něčeho nového nesetkáš s odporem, nic nového jsi nevymyslel!
Lektor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2010 21:12

Problemem je, ze u IFP vzdycky prodela hejl s kavkou a vydela Lektor ci podobny.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 30. 5. 2010 21:58

To lektor: co to tady plácáš? Já jsem se neptal jak jsi podnikal. Tam snad máš v ruce zboží a ne kus papíru, nebo aspoň většina normálních podnikatelů.
Já jsem se ptal na směnky a to zejména na směnky, které podepisují další přivedení a účast na této další směnce od nadřazených ve vlákně. To tu popiš vlastními slovy.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 30. 5. 2010 22:11

Ty jo a já si do teď myslel, že dobrej obchod je ten, kdy vydělají obě strany.
MS-fanousek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků