Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyy 7. 7. 2010 11:17

kdo mate zkusenosti s inkasem u citi kreditky, kolik dni pred splatnosti si ty penize stahujou?
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 7. 2010 13:28

To se zeptej jich, tipuji tak 3 pracovni dny pred splatnosti odeslou inkaso, ten muze dojit (stahovat) 2 pracovni dny pred splatnosti, ale vyzkousene to nemam.

Kdyz ty penize posles sam a jim prijdou treba dnes, na vypise se ti ukaze datum uhrady az zitrejsi datum... Tohle vyzkousene mam a nejak to nechapu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 7. 2010 13:35

A jak víš, že jim ty peníze přijdou "dnes"? Jasnovidectví? Já pošlu jeden den peníze z FIO a druhý den jsou připsané u CITI jako úhrada...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 7. 2010 14:06

Vim to = mam potvrzene, i od CITI :-)

Posli mi na SZ casovy udaj ze sloupce Přehled převodů / Autorizovano.
Patrne kdyz jim dojde v ranni davce, tak udelaji OK, a jinak ...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 7. 7. 2010 16:12

Příklad mojí kreditky Citi z praxe z června:

Splatnost: čtvrtek 10.6.2010
Inkasováno z jiné banky: úterý 8.6.2010
Připsáno na kreditku: středa 9.6.2010 (tj. o jeden den dříve, než byl termín)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 7. 7. 2010 16:56

Prece to nenechaji na posledni chvili (tedy trefil jsem 100%:)
Doporucuji dat odpoledni platbu, tak, ajim prisla v 16h a uvidime :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 7. 2010 20:23

Jak se zadává ve FIO odpolední platba :D ? Na ten výpis kouknu příští týden, teď u sebe nemám kalkulátor pro vstup do IB.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 7. 2010 20:41

Ve Fio se zadava treba takto:

Kód: Vybrat vše
Zadana
mezi    jako            za    poznamka:
9-12h   zrychlená   1,50 Kč   odeslána po 12h, dorucena do 16h
12-14h  prioritní 100,00 Kč   odeslána po 14h, dorucena do 16h


Obe jsou to platby odpoledni, je treba splnit vice podminek a existovala dirka, jak zadat i zdarma. Pomalejsi je ale ta zrychlena, Citibanka asi beztak nepripisuje online... takze tou prvni to zkus, zadanou po 9:30 (jinak se odesle v 9 s vcerejsimi platbami zadanymi po 17h).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tlampac 8. 7. 2010 09:12

Nevíte, jak probíhá zrušení karty CITI?
Mluvil jsem s jejich operátorem a ten mi jen řekl, ať ji roztříhnu a pošlu se žádostí o zrušení. Na dotaz, jaké formální náležitosti ta žádost má mít, kam přesně ji mám poslat mi odmítal odpovědět.

Díky
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 8. 7. 2010 09:20

"Oficiální" výpověď je tady: http://www.citibank.cz/czech/consumer-b ... oc5721.htm . Řekl bych, že je jedno jak to napíšeš, ale takhle to máš posichrované
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tlampac 8. 7. 2010 09:33

libol píše:"Oficiální" výpověď je tady: http://www.citibank.cz/czech/consumer-b ... oc5721.htm . Řekl bych, že je jedno jak to napíšeš, ale takhle to máš posichrované

Super, díky moc!
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 8. 7. 2010 09:56

2Tlampac:
Schodou okolnosti jsem v pátek 2.7. rušil Citi kreditku "zdarma". Skočil jsem na pobocku v Revoluční, slečna za pultíkem kartu přijala, koukla na občanku a řekla, že nejdříve musím zavolat na jejich linku a požádat o zrušení. A na zrušení důrazně trvat, jinak jí v systému bude karta vyset jako "zachráněná". Podala mi sluchátko, proběhla autorizace u operátora a následné přesvědčování, ať si kartu nechám. Po několikáteém odmítnutí pak se mnou slečna sepsala ukončení smlouvy a kartu přestřihla.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 7. 2010 11:36

Výpověď CITI kreditní karty - návod

10.1.1 Jste oprávněn vypovědět smlouvu, a to písemnou výpovědí doručenou Citibank v souladu s článkem 14 těchto Obchodních podmínek (Sdělování a doručování dokumentů). Účinky výpovědi nastávají dnem doručení Vaší písemné výpovědi Citibank. Ukončení Smlouvy nemá žádný vliv na existenci Vašich závazků vůči Citibank (spočívající zejména v nezaplacených poplatcích či nevyrovnaném zůstatku), které vznikly za dobu existence smlouvy. Tyto závazky se i nadále budou řídit smlouvou, Obchodními podmínkami a Obchodními podmínkami Citibank pro fyzické osoby. Pokud bude smluvní vztah trvat kratší dobu než jeden rok, má Citibank v případě Vaší výpovědi smlouvy nárok na úplatu za výpověď smlouvy ve výši stanovené podle sazebníku.
10.1.2 Pokud vypovíte smlouvu, jste povinen:
a) vrátit nám neprodleně kartu přestřiženou na dvě části,
b) neprodleně uhradit aktuální zůstatek v plné výši (včetně všech kartových operací, které jste provedl, ale které ještě nebyly zaúčtovány na vrub Vašeho kartového účtu) a to včetně všech Programů splátek dle pravidel určených těmito Obchodními podmínkami.

14.3.1 Pokud tyto Obchodní podmínky nestanoví jinak, veškerá Vaše sdělení, požadavky a pokyny musí být písemné a v souladu s předepsaným postupem platným v dané době; mohou nám být doručeny osobně či zaslány doporučenou zásilkou.


Tj. není třeba kamkoliv volat a nechat se přemlouvat :-) A kartu stačí dle všeho dodat dodatečně (viz Účinky výpovědi nastávají dnem doručení Vaší písemné výpovědi Citibank).

Mimochodem, při rušení plynu po mě chtěli občanku, seběhli se tam na mě, na dotaz, zda při korespondenčním ukončení ji požadují také cosi zablekotali ... tak jsem dodal, nechť mi to ukáží v obchodních podmínkách, to už museli rezignovat, zrovna jsme ji zapomněl doklady doma... Přece kvůli jejich šimlu tam nepůjdu 2x ?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2010 11:46

jichaj píše:2Tlampac:
Schodou okolnosti jsem v pátek 2.7. rušil Citi kreditku "zdarma". Skočil jsem na pobocku v Revoluční, slečna za pultíkem kartu přijala, koukla na občanku a řekla, že nejdříve musím zavolat na jejich linku a požádat o zrušení. A na zrušení důrazně trvat, jinak jí v systému bude karta vyset jako "zachráněná". Podala mi sluchátko, proběhla autorizace u operátora a následné přesvědčování, ať si kartu nechám. Po několikáteém odmítnutí pak se mnou slečna sepsala ukončení smlouvy a kartu přestřihla.

Jo, tak přesně tohle jsem absolvoval s tatínkem, taky v Revoluční, taky musel volat na linku a taky ho přemlouvali. No neměli šanci, byl jsem tam s ním :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 7. 2010 11:52

Před léty jsem rušil účet u ČSOB... U vchodu se mně babizna zeptala, co chci, já že jdu zrušit účet, a babizna na to "tak to máte smůlu, právě nám spadnul systém". Opáčil jsem, že jsem po zkušenostech s nimi na takovou eventualitu připraven a tudíž mám v tašce písemnou výpověď, kterou zanechám v podatelně a potvrzenou kopii si odnesu... A bylo zrušeno :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků