Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2010 13:22

libol píše:Ano je to dvojnásobek členského vkladu

Ten dvojnasobek uz neplati, doslo ke zmene zakona a nyni zalezi jen na stanovach druzstva. MSD by mela mit jednonasobek, ale jako by u stovky na tom zalezelo :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod makrobiotik 31. 10. 2010 17:57

Tak to je jak kdybych neručil ničím...v tom případě nechápu proč mají kampeličky tak málo členů? ..MSD tuším ani dvě sta..kdybych nebyl vázaný jinde, tak do toho jdu na to tata...i když jsem patřil k těm nešťastníkům, co přišli po revoluci o všechny úspory..
makrobiotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 31. 10. 2010 19:44

Právě asi z předsudků z minulosti, holt jim "družstvo" nezní stejně jako "banka" ... a určitě má víc než 200 členů :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod makrobiotik 31. 10. 2010 22:57

Mohl by tu ještě prosím někdo, jen tak pro zajímavost napsat, kolik u MSD ročně stojí vedení termínovaného vkladu..
makrobiotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomkins 31. 10. 2010 23:28

makrobiotik píše:Mohl by tu ještě prosím někdo, jen tak pro zajímavost napsat, kolik u MSD ročně stojí vedení termínovaného vkladu..


0.
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2010 12:30

Neznam zaloznu, kde by se platilo za vedeni sporiciho uctu, nebo terminovaneho vkladu a neni to obvykle ani u bank (nekdy ale muze byt podminkou mit zrizen (placeny) bezny ucet, ale ani to se MSD (a asi zadne zalozny) netyka)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr2010 1. 11. 2010 12:53

kalamancharo píše:A nebo emailem - zadáš variabilní a specifický symbol a na registrovaný mail to zašlou ve formě pdf.

díky za info, a ty symboly zadám jak? Osobně na pobočce?
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 1. 11. 2010 14:39

Pokud jde o výpis, tak jim to napíšeš do mailu. Pokud jde o zasílání plateb, tak se to zadá v IB nebo na pobočce v příkazu.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Petr2010 2. 11. 2010 13:39

kalamancharo píše:Pokud jde o výpis, tak jim to napíšeš do mailu. Pokud jde o zasílání plateb, tak se to zadá v IB nebo na pobočce v příkazu.

díky, ale bavíme se o MSD? Ta přece nemá IB, nebo mi to zatajili, když jsem si tam nedávno zřizoval členství.
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 2. 11. 2010 17:38

IB nemají, nepochopili jsme se :)

PS: Už jsem to pochopil - to IB jsem myslel u domovské banky, odkud budete peníze do MSD posílat.

PS2: Míchal jsem tam dvě věci dohromady. Ještě jednou tedy - pokud chcete od MSD výpis, musíte si dojít na pobočku, popř. si zažádat přes mail, kde zadáte info k identifikaci (já posílám jméno, specifický a variabilní symbol účtu - a funguje to). Takže tak :)) Omluva za uvedení v omyl :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Petr2010 3. 11. 2010 15:48

aha, tak teď je to jasné, díky.
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod magican 4. 11. 2010 17:53

Zdravím,

dnešní členská schůze MSD měla překvapivě krátké trvání (jednalo se o mimořádnou schůzi od 16:35, protože řádná schůze byla neusnášeníschopná). První dva body (alespoň, co jsem vyrozuměl) se týkaly ustanovení orgánů schůze a programu schůze. Odtud se přešlo k bodu o zvýšení zákl. kapitálu z 80 milionů Kč o nějakých 52 milionů Kč (následoval výčet těch aktivních členů, kdo tyto miliony vloží. Max. vklad byl 11 milionů Kč nejméně 3 miliony Kč.) Dále následoval bod vyřazení 2 členů z řídících orgánů a jejich nahrazení členy novými v těchto orgánech. Nikdo nehlasoval proti ani se nezdržel hlasování. Schůze byla ukončena asi po 15 minutách.
Celkový počet lidí na schůzi byl řádově 20. z toho minimálně polovina byla přímo z MSD.
Na můj dotaz týkající se hospodaření MSD mi bylo sděleno, že aktuálně je to +-0 Kč. Výhled je do konce roku kladný až nulový. Příští rok se počítá se ziskem.
V konferenčním sále byl i malý raut (jen tak pro 10 lidí), spíš aby se neřeklo.
Toť v kostce zhruba vše.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2010 18:03

Takže jsem o nic nepřišel :D Byls na tom rautu?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magican 4. 11. 2010 18:11

Nebyl, opravdu tam toho nebylo moc (příště vyfotím :)). Přišlo mi nemístné, abych se šel hned po konci schůze nacpávat, když jsem přišel v 16:35. To už tam ostatní asi 30 min čekali. Spíš mě překvapilo, že tam vůbec nějaký švédský stůl byl.

Myslím, že těžiště této schůze bylo ve zvyšování základního kapitálu - asi zvýšení vlivu členů, kteří peníze přidali.

Třeba to bude příště více vzrušující :P
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 8. 11. 2010 21:14

Jen tak pro info, zasílá MSD také něco poštou? (chůze, důležité události atd.) - já jen, že mi od nich ještě nikdy nic nepřišlo (a to ani mailem, krom výpisu :)) )

PS: Družstevny jako téma na Z1 TV - http://www.z1tv.cz/archiv-z1/tema-z1-pe ... lo%C5%BEen
kalamancharo

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků