Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod magican 29. 11. 2010 21:03

Zdravím, lidi je to špatný :(
V MSD poklesne úročení vkladů a to výrazně - k 1.1.2011.
Mno, vedoucí kůň zhodnocení vkladů začíná ztrácet :(
Škoda, že jsem nestihl založit ten termíňák včas...
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 29. 11. 2010 21:09

Jak to, máš na to ještě měsíc.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magican 29. 11. 2010 21:12

29.11.2010 – S platností od 1.1.2011 dochází k úpravě úrokových sazeb. Vzhledem k zahajování termínovaných vkladů k nejbližšímu 1. v měsíci se tato úprava týká již termínovaných vkladů uzavíraných v průběhu prosince 2010. Více zde.

O-:

Možná zítra... ale to mě asi nevezmou.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2010 21:43

Teda já mám štěstí. V půlce září jsem uzavřel stošestku u Unibonu (6 % p. a.) a dvouletej termíňák u MSD (5,8 % p. a. ) :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 29. 11. 2010 22:21

To je to pravidelný doporučování na finexpertu, mforu, měsci atd ... maji dostatek zajemcu, moc penez - muzou si dovolit snizit urok :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod iguka 30. 11. 2010 14:18

no, ostrouhali to tedy dost
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 8. 8. 2011 18:57

Nevite jak si vysvetlit nabidku na vlozeni dalsiho clenskeho vkladu? V cem by to mohlo byt vyhodny ci naopak nevyhodny?

Dekuji za odpoved.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2011 19:02

Je to stejné jako investování do společnosti. Ta získá kapitál na svůj rozvoj, podílník podíl na zisku (nebo ztrátě).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 9. 8. 2011 20:16

Diky za odpoved. Znamena to tedy, ze s vetsim podilem mam vetsi hlasovaci prava? V pripade, ze by nekdo vyznamne navysil podil, jsou vklady stale v bezpeci? Nemuze treba odhlasovat ze s vklady nemohou clenove po nejakou dobu nakladat? Pripadam ze me ta nabidka trochu zaskocila. Moje predstava je, ze velikost podilu je nekolikrat mensi nez velikost vkladu a myslim ze zalozna moc dalsich prostredku takto neziska.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2011 20:40

Předně to není první záložna, která chce získat vyšší členské vklady, stejnou akci měl i Moravský peněžní ústav. Určitě nemůže "zabavit" vklady, ale jinak by to byly otázky spíše na ČNB.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 9. 8. 2011 22:47

Jestli se chtějí přetransformovat na banku, tak musí navýšit členské podíly na určitou hodnotu.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anoraxx 13. 1. 2013 19:16

Zdravím, chci si u MSD založit termínovaný účet a chtěl bych se zeptat na následující:

1)Jak funguje zřízení termínovaného účtu? Po zaplacení členského poplatku mně bude zřízeno účet s vlastním číslem, na který pak můžu okamžitě poslat vklad nebo je mezi podpisem smlouvy a zřízením účtu nějaká prodleva?

2)Definuje se výše vkladu, který pak do termínu posledního dne daného měsíce musí být na účtu třeba nějakou smlouvou?

3)Jak funguje ukončení termínovaného účtu, při konci sjednaného období? Při založení jednorázového termínovaného vkladu se ve smlouvě uvede číslo účtu, na který se pak má převést původní vklad + úroky?

4)Existuje nějaká možná prodleva (výpovědní lhůta) mezi koncem TV k sjednanému období a připsáním peněz na daný účet?

5)Kde se můžu dozvědět jaký je aktuální poměr nezajištěných pohledávek dané záložny?
anoraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 13. 1. 2013 19:29

1) Bude ti založeno spořící konto s aktuální úrokovou sazbou 2,8% p.a. Peníze se zasílají právě na tento spořící účet. Protože MSD nemá vlastní bankovní kód, peníze se zasílají na sběrný účet MSD vedený u ČSOB, platba je identifikována pomocí VS (číslo tvého spořícího účtu) a SS (členské číslo). Účet je ihned po založení aktivní.

2) Každý TV se uzavírá podpisem smlouvy, kde jedním s parametrů je výše částky.

3) Vklad se vyplatí na onen spořící účet u MSD, pak se musí na pobočku zadat příkaz k úhradě, pokud chceš peníze převést jinam.

4) ???

5) http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-uda ... 9_2012.pdf
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 13. 1. 2013 20:35

A objevuje se ten termínovaný vklad v IB? Jde mi o to, zda ho tam uvidím, a až mu uplyne ta sjednaná doba třeba na rok, tak zda se dá znovu založit přes IB nebo musím na pobočku?
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2013 20:39

Ano, je v IB. Chování po ukončení záleží na způsobu sjednání. Lze sjednat jako revolvingový, ale i tak, že po ukončení se převedou peníze na spořák. Pak je nutné přijít osobně do MSD a uzavřít nový (resp. ideálně měsíc před skončením).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků