Převod peněz ze zahraničí

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2009 05:44

Já nakupuji na www.lookfantastic.com pro maminku laky na vlasy. U nás stojí jeden 500 Kč, tam dle kurzu i s dopravným vyjde někde mezi 250 a 300 Kč.

Mám s nima dobré zkušenosti. Zboží sice posílají nepojištěné, ale v případě problémů pošlou další zásilku. Z těch problémů jsem vyzkoušel snad všechno.
1. dva měsíce po objednání - a nic. Napíšu, že zboží nepřišlo, poslali novou zásilku. Za další dva měsíce (tedy celkem 4 měsíce po objednání) přišla původní zásilka. Hodila se, tak jsme jí převzal a napsal jsem jim, ať si strhnou prachy z karty, co jsem původně platil.
2. další zásilka přišla poškozená - dva balíky, v jednom jeden kousek chyběl. Napsal jsem jim, chybějící kousek poslali.
Poslední zásilka přišla už bez problémů.
Při objednávání aerosolů je třeba mít na paměti, že se nesmí posílat letadlem, takže do doručení docela dlouho trvá. Takže jestli chceš objednat pod stromeček, tak už to máš jen tak tak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NoeUO 30. 10. 2009 18:06

Dobry den, mam dotaz ohledne prevodu penez z Anglie do čech. ucet v Uk mam u barclays. Problem je ze mezistatni prevod penez nelze provest online pres internet banking (a navic se mi nechce plati 25 liber + poplatek u ceske banky + nevyhodny kurz). Chtel jsem se zeptat zda nekdo nevite jaka firma se zabyva podobnymi prevody - a ucet na ktery bych penize posilal by byl veden u anglicke banky? Diky za rady
NoeUO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2009 18:16

Už se to tu řešilo a na žádnou firmu, která by měla ůčet v UK, jsme nenarazili. Můžeš je zkusit postupně oslovit a zeptat se, jestli nějaká nemá účet i v UK, ale velkou šanci tomu nedávám. Poněkud starší seznam (novější jsem na stránkách ČNB nenašel) osob s devizovou licencí je zde:

DA FINANCE GROUP, s.r.o.
AKCENTA CZ, a.s.
Aktiv Change s.r.o.
BINAR, s.r.o.
CITCO - Finanční trhy, a.s
COGITUM, s.r.o.
DIVIŠEK, s.r.o.
Euro Financial Corporation s.r.o.
Eurowex, s.r.o.
EXCHANGE, s.r.o.
FINANCE INTERNATIONAL a.s.
Global Travel, spol. s r.o.
H.P.WORLD, s.r.o.
Chequepoint, a.s.
INTERCASH, s.r.o.
N. 59, s.r.o.
ORI, s.r.o
PAYMASTER ČR s.r.o.
PES - Peněžní expresní service, s.r.o.
REOL financial s.r.o.
Ruesch International L.L.C
SPORTTURIST - SPECIAL spol. s r.o.
Správa Aktiv a Bankovní Poradenství a.s.
Thomas Cook, a.s. (nyní Travelex Czech republic a.s.)
TO & MI VDF, s.r.o.
TOURIST CENTRUM s.r.o.
TOURIST CENTRUM s.r.o.
Travelex Czech Republic a.s.
TUKOM, s.r.o.
V.Z.V. směnárna a.s.

Jinak známej má podobnej problém - tentokrát americký účet a řeší to tak, že si vystaví sám sobě šek a nechá si ho proplatit v České spořitelně :D
Každopádně jestli na něco přijdeš, dej vědět, určitě se může hodit :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 1. 9. 2011 20:09

ahojte, ten čas letí!! Nic se nedělo, takže chci vybrat prachy... vyberu je přes nějakou banku v ČR? Asi je to jedno přes kterou, když mám na UK kartě cca 250 lb. Nebo se pletu?

Předpokládám, že si vezmou tak 200 kč?

Díky za info.
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cecilka5 25. 11. 2011 14:43

Dobrý den,
jedu pracovat na Nový Zéland, ale potřebuji každý měsíc poslat do ČR takovou částu na účet české banky, aby to dalo 4000,- měsíčně.
Jak nejlépe takový pravidelný převod zařídit ?
( po založení účtu u Novozélandské banky ).
Dále píšete, že máte také zkušenosti s převodem právě NZD, jestli budete tak hodný, napište mi nějaké Vaše osobní postřehy a zkušenosti.
Děkuji Vám! Je vážně skvělé, že tu existují takovéhle diskuze, potřebuji se zorientovat a každá další informace mi může pomoci se správně rozhodnout.

S pozdravem
Zámorský Ladislav
Cecilka5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2011 15:19

Trochu je problém v té částce - 4000 Kč je dost málo, asi z toho značná část padne na poplatky.
Ty se totiž budou platit jak na straně novozélandské banky, tak na české straně (i když devizovka je může i odpustit). Doporučoval bych tu částku posílat najednou za několik měsíců, minimálně za půl roku, raději za rok.

NZD u nás bohužel dělá málo devizovek, z těch, které berou i soukromé osoby aktuálně vím jen o Easychange a ta navíc ještě neoficiálně (tak dlouho jsem je otravoval, aby to zavedli, až podlehli). Předtím mě to dělal REOL, ale ten už skončil.

Poplatek na straně příjemce lze i úplně odstranit, protože 2 banky u nás (Citi a Zuno) mají příjem zahraničních transakcí zdarma. Zvláště u Zuno nebude ten kurz nic moc (doporučuji ověřit jak vůbec budou účtovat NZD, když tuto měnu nemají v kurzovním lístku). Ale poplatku na straně novozéladnské banky se vyhnout asi nejde.

I když jedna varianta mě napadá - v rámci skupiny Citi by měly být převody zdarma, takže kdybyste si založit účet Citi zde i na Novém Zélandě, tak by převod měl proběhnout zdarma. No a z českého účtu to lze poslat už kamkoliv. Otázkou jsou paušální náklady na provoz dvou účtů (novozélandského a českého). Ten český ale lze při obratu 25 000 Kč (lze generovat i umělě) mít i zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2011 18:04

Citibank na Novém Zélandu retail nejspíš vůbec nedělá.
http://www.citi.co.nz/
http://www.citigroup.com/citi/global/nzl.htm
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod terbo 31. 12. 2011 12:06

Zdravím.
Mám zapeklitý problém. Na anglickém účtu u Lloyds mám určitý obnos peněz, který neznám, protože mi nefunguje internet banking a v Anglii jsem už rok nebyl. Potřeboval bych je vybrat, ale jediná možnost je teď výběr kartou. Jenže nevím, jestli se náhodou netrefím a nevyberu všechno a z následného poplatku budu platit nehorázný úrok, tak jak se to stalo známému. Víte někdo jak na to?
terbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 31. 12. 2011 13:35

Dotaz na zůstatek v bankomatu?
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terbo 31. 12. 2011 17:04

Když jsem to posledně zkoušel, tak to nefungovalo. Podle mě to pro zahraniční karty nejde..
terbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 31. 12. 2011 17:35

Ono to nesmusí jít v každém bankomatu, zkus bankomat od jiného provozovatele.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terbo 2. 1. 2012 13:36

A máš vyzkoušeno, že by to mělo fungovat i pro zahraniční karty? Zkoušel jsem to u KB.
terbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 2. 1. 2012 14:11

Mám kartu mBank, která se zezačátku tvářila jako polská a zůstatek šlo zjistit pouze v některých bankomatech, myslím že v bankomatech Pharro.
http://www.pharro.cz/
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terbo 2. 1. 2012 18:57

Díky, zkusím a uvidím..
terbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod terbo 5. 1. 2012 16:40

Tak ten bankomat nefunguje... Nějaké jiné nápady?
terbo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků