Dohoda o provedeni práce

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod orient 27. 4. 2006 21:42

Dobrý den,
při rodičovské dovolené pracuji na dohodu o provedení práce, kterou mám uzavřenou na dobu neurčitou. Nevíte někdo, jestli mohu mít sjednáno paralelně více dohod o provední práce - což znamená, že bych si např. přibrala ještě další práci na dohodu o provedení práce.
Děkuji předem.
orient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 28. 4. 2006 04:28

Může uzavřít kolik dohod o provedení práce chcete .... ovšem je tu jedna zásadní podmínka. V těchto dohodách můžete mít rozsah práce nejvýše 100 hodin za rok od všech zaměstnavatelů - viz § 236 zákoníku práce
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2006 06:31

Rop píše:Může uzavřít kolik dohod o provedení práce chcete .... ovšem je tu jedna zásadní podmínka. V těchto dohodách můžete mít rozsah práce nejvýše 100 hodin za rok od všech zaměstnavatelů - viz murl=http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakprace/cast4.aspx#par236]§ 236 zákoníku práce
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vít Doležálek 28. 4. 2006 07:41

Přesně tak, lze uzavřít neomezený počet dohod o provedení práce, ovšem u jednoho zaměstnavatele lze během jednoho kalendářního roku odpracovat pouze 100 hodin.
Vít Doležálek, FinExpert.cz
Vít Doležálek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 28. 4. 2006 09:05

:oops: Máte pravdu .... od jednoho zaměstnavatele 100 hodin ... ja bych sem takhle po ránu neměl snad ani chodit :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orient 28. 4. 2006 11:49

Děkuji mockrát, ještě mi není jasna jedna věc : Zamestnavatel mi ve smlouve sepsane k te dohode o provedeni prace neuvadi pocet hodin, ktere odpovidaji danemu rozsahu prace. Neni to spatne, kdyz v te dohode o provedeni prace neni uveden pocet hodin ?
Nebo se automaticky predpoklada, ze se neprekroci tech 100 hodin?
Dekuji.
orient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vít Doležálek 28. 4. 2006 14:19

není to špatně, zaměstnavatel musí předpokládat, že práci bude možné dokončit během oněch 100 hodin
Vít Doležálek, FinExpert.cz
Vít Doležálek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod henry_99 1. 5. 2006 21:16

Dobrý den, jelikož jsem pracoval na dohodu o prac. činnosti, chci se zeptat, jestli se nejedná o omyl těch 100 hodin. Se zaměstnavatelem jsem měl sjednanou dohodu o pr.č. na 1000 hodin...
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 1. 5. 2006 23:08

Ale Dohoda o provedení práce je něco jiného než Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o provedení práce - do 100 hodin od jednoho zaměstnavatele za kalendářní rok viz § 236 zákoníku práce

Dohoda o pracovní činnosti - do 1/2 týdenní pracovní doby viz § 237 zákoníku práce
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henry_99 2. 5. 2006 15:54

Aaaa.. tak to se omlouvám, máte pravdu :-) Můj omyl :!:
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 12:15

Dotazek:
Kdyz tedy budu mit 2 DPP a v jednom mesici se mi sejdou 2x 5000,- je s tim nejaky problem? Musim zamestnavatelo rikat, ze jiz na tento mesic mam nekde 5000 vydelano a ze mi to musi danit jinak? Ci jak to je? Nerad bych zamestnavateli rikal neco o tom, ze mam nekde jeste nejaky jiny job.
DIKY!!!
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 13:10

phx píše:Dotazek:
Kdyz tedy budu mit 2 DPP a v jednom mesici se mi sejdou 2x 5000,- je s tim nejaky problem? Musim zamestnavatelo rikat, ze jiz na tento mesic mam nekde 5000 vydelano a ze mi to musi danit jinak? Ci jak to je? Nerad bych zamestnavateli rikal neco o tom, ze mam nekde jeste nejaky jiny job.
DIKY!!!

Nemusíte říkat nic. Každý zaměstnavatel se bere zvlášť.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 15:12

Neni to blbost? Takze kdyz budu mit 10 smluv DPP a kazdy mesic si u kazdeho vydelam 5000 -> 50000kc/mes tak vse budu danit 15% srazkovou dani???
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 17:04

phx píše:Neni to blbost? Takze kdyz budu mit 10 smluv DPP a kazdy mesic si u kazdeho vydelam 5000 -> 50000kc/mes tak vse budu danit 15% srazkovou dani???

Blbost to je jenom toho kdo to tak dělá .... protože zaplatí na daních víc než kdyby si u jednoho vydělal 50 000 Kč a řekl bych že i víc než kdyby podnikal (tam ale zase vstupuje zdravotní a sociální pojištění). Ze srážkové daně prostě už nikdy nic neuvidíte .... kdyby to byla zálohovka a vy si takhle vydělal třeba 3 měsíce po sobě (v době práznin) tak v dubnu dalšího roku dostanete od státu solidní kapesné, které si od vás na těch pár měsíců půjčil.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 17:11

Nekde jsem ale cet ze kdyz psi v 1 mesici vydelam vic jak 5000 tak musim podat DP cehoz bych se chtel vyvarovat...
Takze mi jde o to zda muzu mit ted vyjimecne vic jak 5000 za mesic a mit to stale na srazkovou dan.
V rocni sume (5000 * 12) se to nijak neprojevi prtz za unor mam vydelek 0.
phx
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků