vynucení určení otcovství přes otce "ploditele"?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 16:50

Může si stát uzurpovat právo určit otcovství dítěte odebráním vzorku DNA od otce "zploditele"(teoretického dědy dítěte) ve chvíli, kdy je "ploditel" nezvěstný? A to navíc bez možnosti odvolání, změny termínu a za krutých finančních sankcí?
Jak je to s náhradou mzdy a náhradou dopravného a ubytování? Předvolání je napříč republiku, na ranní hodinu, takže je nutné i přenocování. Proplatí libovolnou dopravu (auto?), nebo jen prostředky hromadné dopravy? Ideální by bylo i proplacení řidiče, vzhledem k nedobrému zdravotnímu stavu předvolaného.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 11. 2. 2013 17:10

Jo, stat tak chrani prava ditete. Narizuje to soud a pokud se tomu nepodrobi, nasleduje poradkova pokuta, ktera muze byt soudem ulozena i opakovane a predvedeni policii.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 17:18

hm, 50 000Kč
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2013 17:21

Se mi to zdá divné - nemůže se omluvit a navrhnout odběr v jiném zařízení v místě bydliště? Vždyť jde o vytření pusy vatovým tamponem, to zvládne každý obvoďák?

Ale nevím to, jen se ptám
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 2. 2013 17:27

Jde o důkaz, takže obvoďák nikoliv. Ale hodit se marod a požádat o určení odborného pracoviště blíž by snad mělo jít.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 17:35

no, je to napsané tak "taxativně" a v poměrně blízkém termínu, že je téměř nereálné, že by to soud stihl zprocesovat.
No, má to v rukou právník, tak se uvidí ... mě akorát zajímalo, jestli se někdo setkal s touto byrokratickou bejkárnou. Vážně jsem nepochopil, proč je nutno jet za odevzdáním vzorku přes celou republiku, navíc povinně, v pevně stanoveném termínu.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 2. 2013 06:13

A to ještě nevíš, že to je pěkně drahé a že pokud budeš ustanoven otcem, tak to také zaplatíš. Můžeš se ale k otcovství přiznat dobrovolně a pak se to provádět nemusí. Jsi si opravdu jist, že otcem nejsi? Kdyby sis ten test otcovství nechal udělat sám, vyšlo by tě to o asi polovinu levněji a na 99,99 % bys věděl, jestli se máš přiznat nebo ne.

PatrikChrz píše:Se mi to zdá divné - nemůže se omluvit a navrhnout odběr v jiném zařízení v místě bydliště? Vždyť jde o vytření pusy vatovým tamponem, to zvládne každý obvoďák?

Ale nevím to, jen se ptám


To musí provést přímo to znalecké pracoviště, které bude test provádět. Znalce určuje soud a to většinou podle momentální vytíženosti soudního znalce v oboru, tedy aby to mohlo být provedeno co nejdříve. Ono těch soudních znalců v oboru "zdravotnictví" odvětví "genetika" se specializací na "určování otcovství" zas tak moc není, vyšli mi v tom vyhledávači jen tři, z toho jeden z nich to dělá pouze v rámci kriminalistiky, takže asi jen v rámci trestního řízení, zbývají tedy pouze dva soudní znalci, kteří to dělají (ale možná v té databázi nejsou všichni).
http://datalot.justice.cz/justice/repznatl.nsf/$$SearchForm?OpenForm&Seq=1
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 2. 2013 12:28

Hlavně je v tom určitý risk pro navrhovatelku, neboť ani to „jistá je jen matka“ už dnes neplatí ;)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 2. 2013 17:58

Navrhovatelem byva OSPOD, matka se soudit nemusi.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eLzyx 12. 2. 2013 20:18

naštěstí se to netýká mne. A i kdyby, tak se k tomu postavím čelem (i když ... s mým nulovým příjmem by to pro mne bylo trochu hardcore).
Ten koho se to týká je celostátně hledaný, neplatí alimenty ani na jedno dítě a protože tohle už nijak nebude schopen zvrátit, tak rozsévá kde může (tohle není první případ, jen se ho předtím povedlo asi vždy zadržet a určit). Asi takový truc.
Každopádně dobře těm ženským tak. Nechápu, že se spustí s chlapem, kterýho znají chvíli :hm

Každopádně díky za to info s těmi znalci ... nečekal jsem, že jich je tak málo. Pak je pochopitelné, že si s termíny nemůžou moc vyskakovat. :hm
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 12. 2. 2013 22:14

Nechci se zastávat žen, ale když se ten dotyčný vyspal s nějakou, co jí zná taky jen tak chvilku, ať nese zodpovědnost taky.
Na splození dítěte jsou vždy dva!
Že v danou chvilku rozkoše nepoužívaj mozek...pak to tak taky dopadá...

-- 12. 2. 2013 22:21 --

A když se tam nedostaví? Tak ho taky určej otcem?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2013 01:57

já mu do hlavy nevidím, ale vzhledem k počtu bych řekl, že hledat u něj zodpovědnost může leda blázen. Imho to dělá schválně.

Když se tam nedostaví předvolaný dědeček, tak bude tak dlouho pokutován, dokud si to nerozmyslí. :hm
To, že se tam nedostaví otec dítěte je na 99,99% jisté - pokud by se dostavil, tak by šel ihned po té do báně.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 13. 2. 2013 07:35

Tak at se tam proste dostavi a necha si vsechno proplatit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 2. 2013 08:27

Tak pak napiš jak to dopadlo....to mě docela zajíma, se tady člověk ještě něco naučí...
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2013 08:37

To jo. Ještě by se mohl přidat do diskuse "ploditel" a dát nějaké balicí rady :P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků