Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2013 17:12

Za minuly mesic mi stahli ze sporaku 35 % dan z uroku. Volal jsem tam pred tremi tydny a dodnes s tim neudelali nic. Zrejme to bude chtit formalni reklamaci pekne postaru - na papitre.

To jen tak jako varovani pro ostatni, ze sverujete penize bande amateru...
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 3. 2013 20:21

Mne tiez chceli strhavat 35 %, musel som dolozit potvrdenie o danovom domicile ked som chcel nadalej dan "len" 15 %.
Mozno si ta pomylili s nejakym "cudzincom"..
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 3. 2013 18:30

dnes došlo po meilu totok, tak doufám že ještě nějakou dobu vydrží, když jsem dnes založil termíňák na 2 roky :eh
--------------------------------------------------
Metropolitní spořitelní družstvo

Nabídka k vložení dalších členských vkladů do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva

Představenstvo na svém zasedání rozhodlo dne 19. 3. 2013, v souladu s družstevními
principy, umožnit členům vložení dalších členských vkladů do kapitálu Metropolitního
spořitelního družstva níže uvedeným způsobem a za níže specifikovaných podmínek.
Způsob:
Člen vloží na požadovaný účet u Metropolitního spořitelního družstva v termínu do 90 dnů od
udělení souhlasu členskou schůzí jednorázově další členský vklad.
Podmínky:
a. Další členský vklad může být pouze peněžitý.
b. Výše dalšího členského vkladů musí být, při jeho vložení do základního kapitálu, vždy
celočíselným pětinásobkem základního členského vkladu.
c. Pro osoby jednající ve shodě dle § 66b Obchodního zákoníku platí limity i pro součet dalších
členských vkladů více osob jednajících ve shodě (jako jsou např. osoby blízké či osoby
propojené v rámci více firem), kdy součet vložených členských vkladů nesmí dosáhnout 10%
základního kapitálu, ledaže by se jednalo o osobu žádající a nabytí kvalifikované účasti.
V případě nabídky člena na vložení dalšího členského vkladu přesahující 10% základního
kapitálu, je vložení dalšího členského vkladu podmíněno souhlasem České národní banky.
d. Nabídky členů musí být předloženy v písemné podobě a zaslány doporučeně na adresu:
Metropolitní spořitelní družstvo, Sokolovská 394/17, Praha 8, PSČ 180 00 a to nejpozději do
12. 4. 2013.
e. Jednotlivé nabídky členů budou posouzeny individuálně a odsouhlaseny na zasedání
představenstva dne 16. 4. 2013 a dále pak předloženy ke schválení členské schůzi
Metropolitního spořitelního družstva, která se bude konat 22. 4. 2013.
f. U právnické osoby musí být součástí nabídky aktuální originál výpisu z obchodního rejstříku,
poslední podané daňové přiznání a aktuální účetní výkazy
g. U fyzické osoby musí být součástí nabídky aktuální osobní údaje, pakliže jsou odlišné od
stávajících údajů a výpis z rejstříku trestů.
Informace:
Další členské vklady nejsou pojištěny ze zákona, avšak jsou kryty majetkem Metropolitního
spořitelního družstva.
Bližší informace ohledně možnosti vložení dalšího členského vkladu do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva získáte na e-mailové adrese: petr.jansky@imsd.cz nebo
jan.zavrel@imsd.cz
V Praze dne 27. 3. 2013
Ing. Petr Jánský, v. r. Ing. Jan Zavřel, CSc., v. r.
Předseda představenstva Člen představenstva
-----------------------------------------------------------------------------

Jestli se chystáte někdo z pražáků na členskou schůzi 22.4., tak sem pak postněte jaká byla atmosféra:
http://www.imsd.cz/files/novinky/pozv%C ... 042013.pdf
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 4. 4. 2013 10:11

prihlaseni do jejich IB, jde to nekomu ted? mne uz par dnu ne - ani IE ani Chrome, jen to toci a nic nedela, ani prihlasovaci policka nevidim.

Zrovna mne tam 1.4. nabyhal TV a chtel jsem si checknout jestli je vse OK...
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 4. 4. 2013 11:52

V Chrome mi to teď šlo.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 4. 4. 2013 14:09

V IE mi standardně probíhá přihlášení v pracovní dny až na 3-5 pokus, o víkendu a nočních hodinách je to o něco lepší - evidentně přetížené, asi server ČSOB prioritně odbavuje dotazy domácích klientů, externisti si musí počkat...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 4. 2013 21:12

Mne sa prihlasilo, ale trvalo to nezvykle dlho.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goodyear 9. 4. 2013 23:32

tom brava píše:dnes došlo po meilu totok, tak doufám že ještě nějakou dobu vydrží, když jsem dnes založil termíňák na 2 roky :eh
--------------------------------------------------
Metropolitní spořitelní družstvo

Nabídka k vložení dalších členských vkladů do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva

Dost divny co? Asi nejsem sam komu to prijde skoro podezrely takovej spam... Navic to poslali dvakrat :)
goodyear
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2013 05:25

Tak nemusi jit vylozene o nic mimoradneho, stejnou akci a dokonce mnohokrat delala napr. MPU. Muze to mit nekolik duvodu. Jednim z nich je vylepseni parametru vykazovanych CNB (muzou pak poskytovat vetsi uvery jednotlivym subjektum), v pripade ztratoveho (myslim ale, ze nemaji) hospodareni jde o levny zdroj penez, nebo jen nekdo z drzitelu vyznamneho podilu projevil zajem o jeho zvyseni a pro forma to chteji nabidnout i ostarnim. Jako spam bych to nevidel, jsi podilnikem teto "firmy" a tak se te to bezprostredne dotyka.

Ja do toho ale urcite nepujdu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 4. 2013 20:54

Dnes byla členská schůze, byl tam někdo odsud?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 4. 2013 09:07

Na žumpě píšou, že se chystá snížení všech sazeb o 0,7%, pravděpodobně od 1.5.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 09:14

Kde to píšou?

Navíc MSD zakládá TV vždy k začátku měsíce, takže pokud chystají změny od 1.5., museli by je zveřejnit už 1.4.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 23. 4. 2013 09:35

filip893 píše:museli by je zveřejnit už 1.4


změny v úrokových sazbách se musí zveřejňovat předem ? Změny v obchodních podmínkách ano, ale úroky ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 4. 2013 09:43

Volal jsem na pobočku, tam nic neví. Prý mám sledovat jejich web, ha ha.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 09:52

AK:

Třeba Wuestenrot má přímo ve svých podmínkách, že změnu úrokové sazby musí zveřejňovat 2 měsíce předem. Proto už dnes víme, že od 1.7. bude jednotná sazba na všech spořících účtech 1,8%.

Také MSD nezakládá TV hned, ale vždy k 1. v měsíci. Takže TV založené do konce dubna s počátkem 1.5. budou mít úrokovou sazbu podle aktuálního úrokového lístku. Pokud změní počátkem května úrokovou sazbu, tak se to bude týkat vkladů s počátkem 1.6.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků