Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 4. 2013 08:39

tom brava píše:Spořák=operativní přístup k penězům

.... těch pár desetinek procenta navíc nemůže vyvážit náklady ztraceného času, plné cestovní náklady (včetně opotřebení auta), pár šedivých vlasů navíc =myslet dopředu na rezervační systém, volat/psát a rezervovat čas návštěvy, zda se dostanu na řadu, když jsem se náhodou opozdil s příjezdem na rezervovaný čas, pouze "náhledový" zpožděný = nepřesný e-pohled na stav účtu, t.z. trnout kdy navedli pracovnící pobočky PP do syystému a kdy ho systém efektivně zpracoval ..... mám pokračovat nebo mě ještě někdo chce přesvědčovat, že spořák u MSD je OK volba??? (vážně bych ho nedoporučil ani největšímu nepříteli)



Nepřesně to chápeš. Každý z nás má asi operativní spořák.Jako třeba já udržuju v Equa bank na spořáku peníze ve výši kreditního rámce(mám kreditku citi) většinou mi stačí na zaplacení výplata ale sichr je sichr. No a na spořáku u metunionu si držím nějaké čtyřkilo kdybych potřeboval řešit větší výdaje.Takže rozdíl v úroku je značný a náročnost s disponováním je v podstatě nulová(zatím jsem nikdy neřešil výběr peněz z tohoto spořáku).Zbytek mám zafixováno na termínech takže se k těm penězům nedostanu a já pro dobrý pocit potřebuju jistotu,že mám dostatečnou rezervu okamžitě k dispozici.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 24. 4. 2013 08:44

Thom píše:....Posílám tam jednou za pár měsíců a ještě jsem nevybíral....


jo tak to vysvětluje Tvůj optimismus, já už absolvovat 2 "výběry" s dojezdovou vzdáleností 23 km na pobočku, takže vím o čem mluvím z reálného života. Už ne více...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod headshottt 24. 4. 2013 09:04

Uroky se budou menit od 1.6, takze do konce dubna mate cas zakladat TV. Info primo na pobocce.
headshottt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 4. 2013 09:05

1.6. mi končí termiňák a vypadá to že už nestihnu zafixovat nový za starou úrokovou sazbu. Jestli půjdou sazby dolu opravdu o 0,7% tak přestane být metunion zajímavé. Díval jsem se na ANO které bude mít v tu chvíli sazby vyšší ale nevím jak je to s jejich členským vkladem. Píšou že chtějí 17 000 tisíc ale že jim stačí 1000 kč hned a zbytek do 18 měsíců. Takže když vstoupím 1.5 2013 založím termińak a zaplatím 1000 Kč vklad. 1.5.2014 termiňák skončí a já z družstva vystoupím tak bych se měl těm 16 tisícům vyhnout ne? Neřešil jste to už někdo?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 24. 4. 2013 09:18

Jen aby nešli dolů taky :-(
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 24. 4. 2013 17:22

tom brava píše:
ALF6 píše:A ja si chtel ted sporici ucet zalozit :-) Tak na to kaslu...1,8% nebo 2,1% vyjde nastejno :-|


Jako spořák hodně nepraktické bez IB (pokud zrovna nebydlíš jednu zastáku tramvají od pobočky)


mam to tak 40 km 8-D ale uz na to kaslu...kvuli 2,1% ? to mi za to nestoji :-l
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 29. 4. 2013 23:55

Tak jsem byl včera ještě na poslední chvíli založit termíňák a všechny klienty upozorňovali, že úrok na spořicím účtu klesne již od 2. května na 2,1 %. Úroky na termínovaných vkladech klesnou taky, ale vzhledem k zakládání termínovaných vkladů vždy k prvnímu dni v měsíci budou nové sazby efektivně platné až od 1. června. Konkrétní sazby pro termínované vklady mi říci nechtěli, prý je zveřejní během dneška (tj. v úterý) na webových stránkách.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TnT2 30. 4. 2013 00:17

Tak to bude výhodnější spořák u WPB, který má navíc IB, pokud tedy taky nesníží.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 07:22

Stihnu založit termíňák ještě dnes se starými sazbami?
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 07:56

Zkus si tam zavolat, jestli ještě dneska mají volný termín, založení termínovaného vkladu zabere pár minut, tak by tě tam někam mohli nacpat. Horší ale je, jestli ještě nemáš příslušný obnos převedený na spořicí účet, pak je otázka, jestli se to stihne ještě během dneška převést. Peníze musí být na účtu poslední pracovní den před naběhnutím termíňáku, tj. dneska.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 08:11

Peníze mám na FIO účtu...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 30. 4. 2013 08:25

Projít by to mohlo. Pro jistotu bych dal zrychlenou platbu. Ale pro 100% jistotu by asi bylo třeba tam zavolat, pokud mohou ověřit zůstatek na požádání.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2013 08:37

A co to vložit hotově na sběrný účet u ČSOB?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 4. 2013 09:15

citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 09:18

Tak u MSD by problém nebyl, jen se mám ujistit, že to FIO dneska připíše na jejich účet. Máte s tím zkušenosti, připíší to opravdu dnes /při zrychlené nebo prioritní platbě?/ ?
dave67
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků