Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qsubt 30. 4. 2013 09:19

2.1%?
tak to je dobry sesup, to se nevyplati to tam davat :( ..., to radsi vymenim 0.2% za aktivni IB
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 09:43

Tenk vklad hotovosti přímo na sběrný účet mne nenapadl, je vidět, že nemám takový přehled v platebních nástrojích pro mezibankovní styk jako Patrik :-). Asi to bude nejspolehlivější varianta jak to tam dostat ještě dnes, ale nevím, jak je u ČSOB zpoplatněný vklad na účet třetí osobou :-(.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil 30. 4. 2013 09:45

Tak už to tam je a jedná se o výrazné snížení. No nic já všechny peníze převedu jinam. Končí mi v červnu termíňák tak to pošlu do ANO na rok a pak uvidím jestli stáhnou členský vklad.Jestli ne tak členství ukončím. Holt pomůžu budovat další družstevní záložnu. Po WPB,Unibonu,Metunionu :D
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 09:47

Peníze mám na účtu FIO a tak rychle se k nim nedostanu. Stejně tak se nedostanu na pobočku MSD do lhůty, kdy bere FIO zrychlený platby připsaný tentýž den (13:50).
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 10:16

Jestli už jsi členem, tak je jedno, kdy se dostaneš na pobočku. Důležité je mít dneska podepsanou smlouvu a zároveň mít dneska peníze na spořicím účtu. Jestli tam budou dřív peníze, nebo jestli dřív podepíšeš smlouvu, na tom nezáleží.

Tak jako tak to můžeš zkusit a kdyby se tam ty peníze náhodou nestihly včas připsat, prostě ti ten termíňák nenaběhne a peníze zůstanou na spořicím účtu (kde je můžeš nechat, nebo je převést jinam). Žádná sankce s tím spojená není, na to jsem se včera schválně ptal :-).
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil 30. 4. 2013 10:17

bufalobil píše:Tak už to tam je a jedná se o výrazné snížení. No nic já všechny peníze převedu jinam. Končí mi v červnu termíňák tak to pošlu do ANO na rok a pak uvidím jestli stáhnou členský vklad.Jestli ne tak členství ukončím. Holt pomůžu budovat další družstevní záložnu. Po WPB,Unibonu,Metunionu :D


Aha tak jsem příhlídl že se upravily i pásma.Tak to se nevyplatí převádět jinam kůli 0,1%
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 30. 4. 2013 21:51

bufalobil píše:1.6. mi končí termiňák a vypadá to že už nestihnu zafixovat nový za starou úrokovou sazbu. Jestli půjdou sazby dolu opravdu o 0,7% tak přestane být metunion zajímavé. Díval jsem se na ANO které bude mít v tu chvíli sazby vyšší ale nevím jak je to s jejich členským vkladem. Píšou že chtějí 17 000 tisíc ale že jim stačí 1000 kč hned a zbytek do 18 měsíců. Takže když vstoupím 1.5 2013 založím termińak a zaplatím 1000 Kč vklad. 1.5.2014 termiňák skončí a já z družstva vystoupím tak bych se měl těm 16 tisícům vyhnout ne? Neřešil jste to už někdo?


tak ANO začne být teď opravdu zajímavé pokud udrží sazby, ale co když nepůjde tak jednoudušše ten členský vklad očůrat?? 8-)
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 5. 2013 00:54

U toho členského vkladu je problém v tom, že ručíš i nesplacenou částí. Tedy když družstvo krachne, budeš muset stejně těch 16 tisíc dotlačit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM007 1. 5. 2013 08:31

Ke najdu na stránkách MSD podrobné informace o členském vkladu? Našel jsem tam jen informaci o základním členském vkladu 100 Kč. Dají se někde stáhnout Stanovy MSD?

Dík.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 1. 5. 2013 08:48

To snížení úrokových sazeb bylo dost velké,ale dalo se to čekat, vzhledem k tomu, jak snižovali úroky všichni ostatní. Vadí mi jen jedna věc. Je vidět, že se bankéřům nedá věřit ani slovo. Dneska jsou schopni Vám říci, že je vše v pořádku a zítra nebudou existovat.

Všimněte si, co říkal šéf MSD Petr Jánský před pár týdny Viz. odkaz. Jistě již musel vědět, že toto snížení bude následovat,ale tvrdil, že nic takového nechystají :-)

http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/met ... me-udrzet/

-- 1. 5. 2013 09:55 --

MirekM007 píše:Ke najdu na stránkách MSD podrobné informace o členském vkladu? Našel jsem tam jen informaci o základním členském vkladu 100 Kč. Dají se někde stáhnout Stanovy MSD?

Dík.


Mirku, je se třeba pořádne podívat na jejich stránky, kde ty stanovy najdeš, ale usnadním ti to, tady máš přímý odkaz :-))

http://www.imsd.cz/files/informace/stanovy_MSD.pdf
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 1. 5. 2013 09:24

"tak ANO začne být teď opravdu zajímavé pokud udrží sazby, ale co když nepůjde tak jednoudušše ten členský vklad očůrat??"

Díval jste se na současné úrokové sazby ANO ? Vřele doporučuji, je to opravdu komické, z 5,05 % -> 3,40 % a pro moje vkladové pásmo z 5,00 % -> 3,20 %... To kam se hrabe MSD s pádem 0,70 % p.a., u ANO s.d. to shodili rovnou o 1,80 % p.a. jako by se nechumelilo, dá se říci téměr na polovinu :-D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 1. 5. 2013 09:53

U termíňáků MSD to je taky víc než 0,7 ne? Jestli si pamatuju správně, kolik jsem si na něm sjednal :-) Někde vidím rozdíl 0,9, někde 1,0.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 1. 5. 2013 10:02

Je to možné, každopádně v případě ANO s.d. je to snížení opravdu hardcore a nabízí se otázka, k čemu se ta družstevní záložna vlastně zakládala, když je na trhu teprve rok a nyní nemá naprosto vůbec nic, co nabídnout, členský vklad celkem 17.000 CZK navíc vůbec nezmiňuji. Musí být naprosto jasné, že nyní si tam peníze neuloží vůbec nikdo, vždyť lepší podmínky jsou dá se říci všude... To, že nejvyšší úrok na trhu má momentálně banka (Evropsko-Ruská), je také dobrý paradox.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bufalobil 1. 5. 2013 11:58

Tak jsem si říkal že když ANO snižovalo sazby v únoru, že by mohli sazby udržet.Včera jsem jim volal a ptal jsem se jak je to s členským vkladem a potvrdili mi to co říká Patrik. Takže pro mě neměli smysl ani v úterý. No a od středy nemají smysl pro nikoho. Je to dost komickej spolek a opravdu nevím proč jsou na trhu.Pravděpodobně se jedná o nějakou pračku, která už asi vyprala co měla.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 5. 2013 05:47

Včera i dnes při vstupu do přehledu výpisů systém po mně vyžadoval změnu hesla - to je nějaká nová politika nebo chyba?
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků