Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 5. 2013 06:10

Je to hodně podezřelé. Nejenom že jsem teď nuceně měnil heslo 2× (včera, dneska), ale navíc mám asi jenom 20 dní od založení účtu. Trochu to na mě působí dojmem, jako by jim unikla ven hesla klientů, a tak je nutí ke změně.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 2. 5. 2013 07:24

Já se přihlašoval včera večer a žádnou změnu hesla to nechtělo, zkusím dnes večer.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 5. 2013 07:41

Já se přihlašoval dnes ráno a žádnou změnu hesla to nechtělo (ale tradičně lenivé...)
Naposledy upravil tom brava dne 2. 5. 2013 08:16, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 5. 2013 07:49

Teď jsem se zkusil znovu přihlásit a opět to chtělo změnit heslo. V posledních dvou dnech je to už potřetí.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 2. 5. 2013 08:24

Taky patřím mezi ty, po které to chce od úterý 30.4. každý den přihlášení nové heslo. Volal jsem tam a bylo mi řečeno, že už o tom vědí a že na odstranění tohoto problému pracují. Netýká se to prý automaticky všech.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 2. 5. 2013 08:47

Mám stejný problém.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 5. 2013 12:49

Odo mna to nove heslo nechcelo, ale nacitava sa to vsetko pomaly - tak to byva snad vzdy na zaciatku mesiaca.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 2. 5. 2013 19:32

Taky u mne aktivovali bezpečnostní politiku "změna hesla alespoň jednou denně" :(. Měnil jsem ho už aspoň pětkrát...
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sykora1 10. 5. 2013 12:41

MSD prestalo od 7.5 zakladat TV (prestoze na internetu o tom neinformuji). Kontrola CNB.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 13:06

SATAN tu dával odkaz na FB Motejlek.com kde se informuje o probíhajícím bankovním dohledu nad MPÚ, WPB a MSD. Tipnul bych si:

MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 20:20

A neshodila MSD úrokové sazby tak razantně dolů kvůli tomu, že nemá dostatek bonitních uchazečů o úvěry ? Uměl bych si představit i ten scénář, že shodili úrokové sazby a počítali s tím, že tím většina lidí ztratí o vkladové produkty u nich zájem, protože na trhu vzniknou lepší příležitosti k uložení, ale prostě nepočítali s tím, že ostatní instituce je v tom shazování ještě víc předběhnou a oni budou mít stále jedny z nejlepších podmínek. Trochu mi to přípomíná situaci v Unibon(u), kde jsem na poslední chvíli taky ukládal peníze ještě za původních lepších podmínek, měsíc nato se sazby shodily dolů a přesto to dopadlo, jak to dopadlo. No snad jsem to nezakřiknul
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 20:27

MSD snižovala úroky jako snad poslední, takže záměr snížit a zároveň mít stále +/- nejlepší úroky byl jasný.

Unibon snížil úroky tak nízko, že prakticky zastavil uzavírání TV. MSD je teď na tom stejně. Moc se mi to nelíbí, něco *****í.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 20:37

To není pravda, MSD měla nejvyšší sazbu 4,80 % p.a., ANO měla maximální sazbu 5,05 % p.a. (ano na 5 let), ale i ty ostatní sazby na kratší období byly jakžtakž konkurenceschopné k MSD, jenže zatímco MSD shodila nejvyšší sazbu z 4,80 -> 4,10 , tak ANO shodilo sazbu z 5,05 - > 3,40. Paradoxně tedy došlo k tomu, že přestože shodilo MSD sazby poměrně brutálně, pořád jsou dá se říci na trhu nejlepší, když se bere v úvahu, že většina lidí nemá zájem o termínované vklady na 5 let (kteří by pravděpodobně ukládali nyní do ERB). Pokud ale nechtějí přijímat další vklady s tím, že nemají, komu peníze půjčovat, nechápu, proč prostě jednorázově nepozastaví příjem dalších vkladů jako to udělalo MPÚ a hotovo. Jestli vklady opravdu nepřijímají a na stránkách o tom není ani zmínka, tak to *****í p*ůserem.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 20:42

Marku, tak jako MSD není pro velké banky konkurence, tak to platí i o vztahu k ANO SD. Srovnej podmínky vstupu, počet členů, a bilanční sumu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 20:46

Pro menší vklady s tebou souhlasím, je MSD lepší, ale já jsem třeba upřednostnil dříve ANO s.d. z důvodu, že jsem se dostal na sazbu 5,00 % p.a. na 5 let, ale co je hlavní, úroky se ještě připisovaly měsíčně, to je obrovská výhoda, kdybych to měl nyní srovnat v konečném důsledku proti současným podmínkám ANO s.d., tak jsem měl úrok 5,40-5,50 % p.a. namísto současných 3,20 % p.a. na stejné úrovni, jelikož z těch úroků mám další úroky... Jinak je ale pravda to, co píšeš, že za stejných úrokových podmínek hraje všechno pro MSD. No tak nějak jsem se situací po Unibon(u) smířen s tím, že v nejbližších několika letech zkrachuje něco dalšího, dá se to předpokládat.

P.S. Upřednostnil jsem ten delší vklad částečně taky z toho důvodu, že jsem předpokládal a vlastně stále ještě předpokládám, že v nejbližších letech budou úrokové sazby jedině klesat, takže paradoxně tu delší fixační dobu beru momentálně jako výhodu pro peníze, které nebudu v nejbližší době potřebovat. Jsem rád, že je mám takto uložené
MarekVach
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků