Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 20:50

Marku, tys mne nepochopil. Nejde o výši úrokových sazeb, ale o to, že 99,9% členů MSD buď o ANO vůbec neví, nebo o členství vůbec neuvažují. Jediný kdo dělá takováto porovnání jseš ty.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 21:03

Proč si to myslíš ? Já myslím, že racionálně uvažujících vkladatelů (tím nechci říct, že se považuji za nějakého génia), je hodně. Tak zase na druhou stranu u toho ANO členský vklad 17.000, ono to víceméně indikuje, že cílová skupina budou vkladatelé tak 1,0+ M, pro menší vklady existují/ovaly lepší varianty. To samo o sobě to potenciální vkladatelské pole hodně filtruje
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sykora1 10. 5. 2013 22:26

Na strankach stale zadna zminka. Na vsech pobockach maji v kalendarich cely kveten obsazeno a volno je vsude hned od cervna. Coz prakticky znamena, ze v kvetnu si TV nikdo nezalozi (nedojde-li ke zmene).
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melolontha 11. 5. 2013 07:20

filip893 píše:MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.

Další tipy:
1. Podle ČNB je sektor družstevních záložen nespolehlivý. Prý proto, že se zaměřuje na úzkou skupinu klientů.
2. Novodobá zásada ČNB: My jim to spoření znechutíme. :-)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 08:02

Tomu bych se ani nedivil, beztak v tom bude hlavně lobbing velkých bank, kterým družstevní záložny odsávají nějaké to procento (již ne promile) klientů. Kam by to spělo, kdyby Česká Spořitelna a ČSOB neměli svůj obvyklý cca 15 miliardový čistý roční zisk každá
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 11. 5. 2013 08:36

No ale depozit mají velké banky zatím stále dost (víc než potřebují).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 08:58

Thom: To přece ale není důvod, proč nechtít i to 1 %, co se ukrývá v kampeličkách... S jídlem roste chuť... A s tou výší depozit je to také spekulativní, sice jich mají víc, než potřebují, ale za 0,01 % p.a., což je nejčastější odměna klientům za to, že si u nich peníze uloží, by je bral každý, kdo má alespoň trochu rozumu, ikdyby za to měla banka jenom nakoupit dluhopisy, tak vydělá na rozdílu úroku. Sama přece za nic neručí a případný p*ůser zacáluje stát. Takhle se podniká dobře
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ondrasz 11. 5. 2013 10:17

filip nevíš, zda není na pořadu dne nějaká kontrola ČNB v Creditasu?
Mám tam na spořáku s 2% sice jen pár šupů, ale nerad bych byl zaskočen...
V souvislosti s tím, jak moc myslíte, že dá věřit výkazům, které záložny reportují ČNB?
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 5. 2013 10:31

Zeptej se Motejlka. Zprava o kontrole je od nej a zdroje neprozrazuje
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 11. 5. 2013 10:34

O Creditas se Motejlek nezmiňoval, jiné zprávy nejsou. Ale i tato záložna vykazuje velké procento sledovaných pohledávek či se selháním, v současné době je to kolem 56% všech pohledávek za jinými osobami (neboli těm co půjčili).

Pokud se týká toho, jestli se jejich reportům dá věřit, myslím si své. Unibon vykazoval dobré výsledky, pak na ně vlítla ČNB, museli přepracovávat zprávy za rok 2010 a průběžné zprávy za rok 2011 a najednou nechtěně museli vykázat kapitálovou přiměřenost kolem 5% a byl konec.

Takže současnou kontrolu ze strany ČNB beru jako vyjádření mírné nedůvěry k tomu co vykazují a snahu ověřit skutečnost.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 10:35

Po zkušenosti s Unibon(em) bych se na pozitivní čísla ve výkazech moc nespoléhal, měl je tuším jedny z nejlepších na trhu kampeliček a pár měsíců poté mu byla odejmuta licence. Vlastně ani nevím, jestli doopravdy přišel o licenci kvůli velkému množství nesplacených úvěrů anebo jen kvůli nedostatečné kapitálové přiměřenosti.

V tvém případě bych asi převedl peníze někam na spořák do banky, 1,8 % p.a. ti dá Air Bank i bez bonusu, rozdíl na konci roku bude minimální
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 11. 5. 2013 10:41

MarekVach píše:V tvém případě bych asi převedl peníze někam na spořák do banky, 1,8 % p.a. ti dá Air Bank i bez bonusu, rozdíl na konci roku bude minimální

Kliiiííííd :!:
Dokud bude pojištěno 100% vkladů bez akutní hrozby jejich naKypření, moc bych to neřešil. Ledaže by bylo pravděpodobné, že je budu za pár měsíců potřebovat. Mohlo by totiž v případě problémů chvíli trvat, než se k nim dostanu.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 10:42

Tak mě napadá, jestli ten trh kampeliček do pár let chtě nechtě uplně nevyhyne, mají se jim zvýšit odvody do FPV, peníze nejsou příliš komu půjčovat, úrokové sazby na nule, snaha bank o jejich vymýcení, jestli se s těmi "drahými" penězi točí ruleta jako v Unibon(u), tak jich na poli asi moc nezůstane

-- 11. 5. 2013 11:43 --

Thom: Tak já tam mám díky bonusu 2,0 % p.a. na spořáku, ale stejně to je bída, spořákama opovrhuju :D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 11. 5. 2013 19:09

Nelíbí se mi to. V pondělí půjdu vše převést jinam.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 11. 5. 2013 20:30

franko_cz: Dejte vedet zda jste pochodil. Na Internetu maji napsano ze vse je jen na objednani a vsechny kvetnove terminy obsazene. I kdyz to mozna neplati pro prevody penez. Me TV vyprsi az koncem kvetna :-( Chtel jsem jej prodlouzit, ted vaham.
sykora1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků