Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuiS_666 12. 5. 2013 15:06

Len doplním "Stát" (my všichni ostatní), priamo nepriamo...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 12. 5. 2013 18:01

Nedělal bych z kampeliček nepřímo podvodníky a tuneláře :pozor Vždyť stát je tím, kdo nastavuje pravidla a dohlíží na jejich dodržování. Takže je může nastavit a hlavně dodržování kontrolovat tak, aby podobná rizika minimalizoval. Současně může posílit trestně-právní odpovědnost v této oblasti, včetně náhrady škody.
Bohužel "stát" = pochybní lidé (zkorumpovaní politici, poslanci s geniálními pozměňovacími návrhy a lobbisté všemi prostředky prosazující zájem svého chlebodárce) a na druhé straně za nitky tahající finanční a mocenské skupiny. A tak je vždy otázka nikoliv zda bude průšvih, ale jen a pouze kdy k němu dojde (viz. topné oleje, zbraňové systémy, fotovoltaika, S-karty,...).
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 5. 2013 21:29

http://www.imsd.cz/kontakty

A už to začíná.. pobočky zavírají v určité dny :-D .. Já bych ze dne na den ty podvodníky zavřel všechny..nechápu, že ještě ČNB drží ochrannou ruku nad pračkou peněz, které v každé záložně probíhá..

-- 12. 5. 2013 22:34 --

MarekVach píše:Thom: To by mi tedy z pozice těch největších záložen přišlo značně diskriminační a hned bych se tím oháněl vůči menším.

Tak jako tak to s těmi družstevními záložnami celkově moc růžově do budoucna nevidím.


tak pokud mají podvody v účetníctví, tak vůbec vyřvávat nebudou..vykradou zbytek a fondu se vysmějou.. jsem nesmile rád, že jsem se nerozhodoval na začátku roku podle nejvyššího úroku, ale oželel jsem výnos za rok o nějakou tisícovku, ale mám peníze uloženy v bance, která nemá tendence vydrbat s lidma a odejít
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 12. 5. 2013 22:39

V tomhle vidíš něco divného? Kdyby tam bylo, že zítra (nebo aspoň v příštím týdnu), ale tohle? OMG... :roll:
Kdo ví, třeba musí něco dělat se systémem, s procesy... Taková KB to zkusila třeba s internet bankingem a nešlo to několik dní.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 5. 2013 00:08

No ono je poněkud divné zavírat z technických důvodů veškeré pobočky, když se systémy dají ladit během víkendů že :-) A další velice prapodivná věc jsou veškeré obsazené termíny do konce května :-D .. osobně je to jedno.. peníze tam nemám a moje averze vůči družstevníkům nadále pokračuje
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 06:08

Na měšci někdo píše, že mu MSD dokonce 2x odmítlo převody peněz a ty se mu vrátily zpět na účet
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 06:28

dr: Tak se podívej do kalendáře.
Ono to je těžký po morální stránce. Mít penize v bance znamená podporovat nenazrané zahraniční matky nebo českého privatizátora....
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 13. 5. 2013 08:55

Ráno jsem naběhl do MSD hned v 9:00 (bez objednávání, žádné volné termíny se na webu ani neukazují). Vše jsem převedl jinam.
Pokud jde od TV bylo mi řečeno, že nové založit jdou, pokud už u nich máte peníze na spořáku, protože mají pozastaven příjem všech plateb zvenčí. Takže aktuálně do MSD opravdu nic zaslat nejde! Na webu o tom ani čárka.
Během chvilky co jsem si zadával příkazy přišlo pár dalších lidí a všichni zadávali převody pryč.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 09:04

Hodně divoká spekulace: Že by za tím nebyla ČNB, ale ČSOB (jako velká banka, které kampeličky nejsou po chuti)?

Protože ani kontrola ze strany ČNB přece neznamená, že by nemohli přijímat vklady, to už by museli být pravomocně bez licence. A že by ČNB mohla zakázat příjem vkladů jako předběžné opatření, to se mi nezdá...

Ach jo, poprvé v životě vstoupím do kampeličky a hned za měsíc se objeví problémy. Ještě že mám za duben úrok 104 Kč, neprodělám na členském vkladu :-].
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 09:06

Dnes jsem poslal email do MSD, během hodiny mi přišla odpověď:

dne 7. 5. 2013 bylo z rozhodnutí představenstva Metropolitního spořitelního družstva pozastaveno přijímání vkladů od svých členů. Platby, které klienti poukáží na své účty jim v tomto přechodném období budou vraceny zpět. Toto rozhodnutí vyplývá z opatření ČNB v souladu s právě probíhající kontrolou a je platné do odvolání. Jakmile toto omezení pomine, budete o této skutečnosti neprodleně informován. Platby z MSD do jiných bank probíhají standardně.

Děkujeme za pochopení,

Ing. Petr Jánský
Předseda představenstva


Otázka účelu kontroly a možných následků pro MSD zůstala nezodpovězena.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 09:12

U MSD (a mám dojem i MPU) se nedávno navyšovaly členské vklady (kdo měl zájem), nebo se pletu? A WPB měla s jedním bývalým členem problémy, navíc jsou největší. Může to s tím souviset, že jestli se vydali na kontrolu, tak ýr zrovna sem.

Jestli teď lidi začnou houfně vybírat, tak se ty problémy naopak vyvolají. Moc nechápu proč. O peníze se bát nemusí a tenhle spořák považovat za prachy, které potřebuju mít ihned k dispozici, snad ani nejde. Ale měli by to trochu líp komunikovat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 13. 5. 2013 09:54

Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miho 13. 5. 2013 10:29

Ucet v Moravia Bance jsem si zakladal 5 mesicu pred krachem.
Do Unibonu jsem vstoupil 5 mesicu pred odebranim licence

...

V MSD jsem 3 mesice :-p
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2013 10:34

Zakládal jsi v poslední době ještě někde účty? Abych se vyvaroval :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 5. 2013 11:03

miho píše:Ucet v Moravia Bance jsem si zakladal 5 mesicu pred krachem.
Do Unibonu jsem vstoupil 5 mesicu pred odebranim licence
...
V MSD jsem 3 mesice :-p

Čili MSD končí v červenci. Dobrá informace! Dík! :twisted:
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků