Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radoch1 13. 5. 2013 11:17

Dneska rano jsem tam volal, chtel jsem zalozit novou smlouvu na TV pro sve rodice. Udajne to ted nelze, maji tam kontrolu CNB, takze nove klienty neprijimaji. Tim se vysvetluje i to, proc jejich webovy kalendar na prazske pobocce ma do konce kvetna obsazeno. Vzali si na me telefon s tim, ze az kontrola CNB skonci, tak se mi ozvou - nedokazou vsak odhadnout, kdy to bude. Hm, tak nevim.... Jeste v dubnu se tam dvere netrhly, zajemcu, co uzivarali smlouvy, tam byly udajne hromady...
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sykora1 13. 5. 2013 11:23

Takze TV uz zakladat jdou, ale jen z penez co jsou v MDS na sporicim ucte. Vypada to tedy, ze MSD ma "zakazano" prijimat dalsi penize a nabirat nove cleny. Nebylo uz neco podobneho v MPU? Koncem kvetna mi TV konci. Chtel jsem jej navysit (coz nejde), ale asi jen provedu jeho dalsi obnoveni, mozna s delsi lhutou. Penize ted nepotrebuji a pripadne cekani na vyplaceni z pojisteni me nijak neohrozi.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 11:41

sykora1:

Že by to několikanásobné období, kdy MPU nepřijímalo nové členy a soustřeďovali se na spolupráci se stávající klientelou bylo jen maskování kontroly ČNB a zákazu přijímat nové členy? No ale v tomto období šlo normálně přijímali vklady od stávajících klientů, což teď MSD nedělá.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 13. 5. 2013 11:49

Potvrzuji, že nelze poslat žádné peníze na žádný účet v MSD, dnes se mi vrátily zpět peníze poslané v pátek na spořák.Volal jsem před chvílí na pobočku v Olomouci, slečna vysvětlila, že z důvodu auditu ČNB jsou příchozí platby a zakládání nových účtů pozastaveny do odvolání.Něvěděla, jak to může dlouho trvat, prý třeba i měsíc.Převody peněz ven (příkazem osobně na poboččce )jsou možné.Takže uvidíme , jak to dopadne.Já ty peníze ted nutně nepotřebuju, ale kdo ano, doporučuju vybrat, kdyby se něco "zadrhlo" a pak se muselo čekat třeba půl roku.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petr s 13. 5. 2013 12:29

Už tam máme jmenovaného likvidátora? Nemáme. Takže čas tam nechat peníze ještě je dle osudu Unibonu. Zatím bych byl v klidu a potom se případně starat.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 12:32

Kolik prostředků je momentálně v FPV ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 12:39

V únoru to bylo něco kolem 25 mld Kč.

http://www.fpv.cz/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 13:33

To není zase tak moc, MSD má vklady o objemu kolem 14 mld tuším, jestli půjde do insolvence ještě i WPB nebo MPÚ, bude to sranda...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 13:40

Vyvoláváš zbytečně paniku, bilanční suma MSD je něco kolem 10 mld Kč. A o insolvenci bych nemluvil do té doby, než skončí kontrola ČNB.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 13. 5. 2013 14:08

A nakonec vyplatě jí 80% a z fondu půjde např. jen 2 mld.

Nakonec půjde např. v dané kontrole o boj proti praní špinavých peněz a bude to.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 14:12

Jenom za poslední výkazové období, tj. do 31.03.2013 dělaly vklady necelých 14 miliard Kč, to bude ještě více. Tak vzhledem k tomu, že nemohou přijímat platby zvenčí, tak to nevěstí nic dobrého... Osobně pochybuji, že po měsíci bude vše fungovat bez problému jako předtím...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 14:33

To by nejspíš zatrhli i výplaty, ne?
K těm sumám - mají snad taky nějaké pohledávky a těžko bude většina nedobytná.

petr s: nesmysl, to by dost nabouralo důvěru v bankovní sektor jako celek, protože i záložny jsou ze zákona 100% pojištěné. To si (zatím) nikdo nedovolí, tím spíš po zkušenosti s Kyprem.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 14:48

Thom píše:petr s: nesmysl, to by dost nabouralo důvěru v bankovní sektor jako celek, protože i záložny jsou ze zákona 100% pojištěné. To si (zatím) nikdo nedovolí, tím spíš po zkušenosti s Kyprem.


Petr tím nejspíš myslel to, že ve finále nebude na bedrech FPV výplata celé bilanční sumy záložny (tj. cca 10 - 14 mld Kč), ale pouze rozdíl mezi objemem vkladů a tím, co záložna zvládne vyplatit sama (a tento rozdíl může být např. 2 mld Kč).

-- 13. 5. 2013 15:56 --

MarekVach píše:Jenom za poslední výkazové období, tj. do 31.03.2013 dělaly vklady necelých 14 miliard Kč, to bude ještě více.


Těch 14 mld Kč je bilanční suma, nikoliv objem vkladů.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 16:10

Zpráva na Aktualne.cz
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 16:16

V podstatě v tom článku není nic, co by tu již nebylo zmíněno.
MarekVach
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků