Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 16:16

Koukám, že Patrikova zprávička na Měšci (http://www.mesec.cz/aktuality/metropolitni-sporitelni-druzstvo-prestalo-prijimat-vklady/) vypadá jinak, než jak vypadala ráno :-). Úplně z ní vypadly zmínky o MPÚ a Creditas.

Patriku, to jsi upravil ty, nebo na to šáhl někdo jiný někdo jiný?
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 16:19

Já jsem v té zprávě původně četl tedy ještě o MPÚ, ale už tehdy mi přišlo, že v té zprávě chyběla ještě zmínka o té třetí WPB nebo Creditas ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 16:29

petr.adamek píše:Koukám, že Patrikova zprávička na Měšci (http://www.mesec.cz/aktuality/metropolitni-sporitelni-druzstvo-prestalo-prijimat-vklady/) vypadá jinak, než jak vypadala ráno :-). Úplně z ní vypadly zmínky o MPÚ a Creditas.

Patriku, to jsi upravil ty, nebo na to šáhl někdo jiný někdo jiný?


Ta zprávička vychází z mého postu v tomto vlákně ze dne 10.5. 14:06 (stránka 11)
filip893 píše:SATAN tu dával odkaz na FB Motejlek.com kde se informuje o probíhajícím bankovním dohledu nad MPÚ, WPB a MSD. Tipnul bych si:

MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.


a vůbec se mi nelíbí, že mé teorie a fabulace, které mohou, ale NEMUSÍ být pravdivé připojuje Patrik k seriozní zprávě o MSD. Jedna věc je tlachat na foru, druhá věc je pak pouštět do světa zprávy. Zprávička byla jistě editována.

Že probíhá kontrola v MSD víme jen z postu Facebooku motejlek.com, který tam uvádí i kontrolu MPÚ a WPB, tak jsem si zaspekuloval.

Z článku na aktuálně víme, že minimálně v MPÚ žádná kontrola neprobíhá a fungují normálně. Podle toho co mi řekli na pobočce MSD to vypadá, že jsou poslední záložnou, kdo ještě neprošli hloubkovou kontrolou a teď jsou prostě na řadě. Jedním z důvodů kontroly může být i rychlý nárůst vkladů a poboček.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 11:54

Pokud by to někoho zajímalo, tak hraniční čas pro převod peněz ven z MSD je 14:00. Převody jsou možné samozřejmě pouze na pobočce, ale teď je tam krásně volno. :-D

Příkaz k úhradě zadaný do 14:00 => D+1
Příkaz k úhradě zadaný po 14:00 => D+2
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mys87 14. 5. 2013 13:11

MSD tu funguje od roku 1999 a mají bezproblémovou historii. Já jsem členem již 6 let a spokojenost. A jelikož jsou vklady pojištěné, jsem v klidu. Každopádně jim přeji, ať mají kontrolu co nejdříve za sebou a nadále fungují. :-)
Mys87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 13:19

Kontrola může teoreticky probíhat klidně i za plného provozu finančního ústavu bez omezení služeb. To ale není případ MSD. Pokud mi ČNB zakázalo poskytovat moji hlavní službu, nedá se to nazvat pojmem "bezproblémová historie".
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 13:24

Souhlasím s Franklinem, skoro jako by ten předchozí příspěvek psal přímo někdo z MSD.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PavelJK 14. 5. 2013 14:47

Dobrý den, nedá mi to nereagovat..obecně se ví, že ČNB dohleduje všechny bankovní instituce a to že v době kontroly omezila nějaký služby družstva přece nic neznamená. Nerozumím, proč klienti tak panikaří, jednak je vše pojištění a jednak družstvo dle výroční zprávy, která je na webu, si vede velice dobře..já jsem spokojeným členem a strach nemám. Věřím v pevné zázemí firmy.
PavelJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 14:59

Ach jo, proč takový příspěvek nikdy nenapíše někdo, kdo má alespoň 100+ příspěvků zde na foru ? Ale jeden jediný...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 15:02

PavelJK:

1) Kam až moje paměť sahá, nepamatuju si na situaci, kdy by nějaký mnou používaný finanční ústav úplně zmrazil platební styk. Pozastavit nějakou doplňkovou službu - proč ne? Ale převod peněz z jiné banky do MSD považuju za naprosto primární službu. Když nefunguje platební styk, nemůže být o "družstevní záložně" ani řeč.

2) MSD na svém webu nemá žádné informace o aktuální situaci. To má závažné dopady na klienty:
- plýtvání časem těch klientů, kteří se vydají na pobočku
- snaha zatajovat problémy před těmi lidmi, co nechodí na finanční fóra a servery
- lákání na věci, které MSD nemůže právě teď splnit

Právě bod 2) je typický pro nesolidní společnosti.

Já jsem všechny peníze převedl pryč. Úrok 2% v Air Bank mi oproti 2,1% u MSD stačí.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PavelJK 14. 5. 2013 15:08

Já osobně si myslím, že pokud je týden zamezen platební styk (navíc jednosměrný), ještě to nic neznamená a nemá cenu se z toho ,,nervovat,,. Na pobočce jsem se včera dotazoval, proč tato informace není na webu a bylo mi řečeno, že se to tam v nejbližší době objeví. Samozřejmě záleží na každém jak se k tomu postaví, já bych zatím nepanikařil. Do tedka se MSD chovalo víc než slušně tak proč je hned házet přes palubu..
PavelJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 5. 2013 15:09

řekněmě že u toho prvního si můžeme jenom myslet že je z MSD, u toho druhého máme jistotu. Tak jak probíhá kontrola Pavle?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 15:11

Účet Mys87 považuji za reklamní kanál MSD:
search.php?author_id=144989&sr=posts&f=1799
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 14. 5. 2013 15:11

Kam zase moje paměť sahá, tak pozastavení nabírání nových klientů je u záložen poměrně běžné. O omezení vkladů nevím, znám jen Fio d.z. (svého času) a WPB.
Pokud se vyskytly někde problémy, tak se v první řadě omezily výplaty (to se tady nestalo ...).

Není nic na stránkách MSD, ale ani ČNB, to je docela mínus (obou). Možná nechtějí spustit paniku, ale spekulace by ji také mohly způsobit. MSD aspoň nějaké vyjádření dalo, ale ČNB mlčí jako hrob, no ale u státní instituce je to celkem běžné :(
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 15:16

Na nesolidní jednání se dá považovat už jen to, že oni klidně nechají přijet na pobočku klienty s dohodnutým květnovým termínem. A teprve až na pobočce se klient dozví o tom, že se něco něje, že si nemůže založit termíňák a že podnikl cestu naprosto zbytečně. Mrhat časem cizích lidí, to je velice snadné.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků