Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuiS_666 15. 5. 2013 14:51

Zaspekulovat na krach :roll: ...

Kolko KČ takáto špekulacia prinesie oproti napr. ERB TV ?
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 15:01

"Kolko KČ takáto špekulacia prinesie oproti napr. ERB TV ?"

Při vkladu 2,5 M CZK to na několik měsíců může dělat řádově dokonce i stokoruny. Z praktického hlediska se jedná o přelití 2,5 M CZK od střadatelů (formou FPV) k tunelářům a o to menší důvěru ve spoření do budoucna celkově a také menší záruky FPV pro budoucí spoření. Ale co by člověk pro pár stokorun neudělal :D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fagot 15. 5. 2013 15:27

Pokud spekulujes, ze FPV vyplati vklady za rok, tak je rozdil 13750 pred zdanenim (pri 2.5M ulozce, 3.55 % v ERB rocni terminak fix a 4.1 % v MSD dvoulety). Zda se to vyplati nehodnotim nicmene "řádově dokonce i stokoruny" vypadaji jinak.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 15:35

Omlouvám se, spletl jsem se, původně jsem to srovnával s tříletým ERB TV, kde je sazba 4,10 % p.a. (myslel jsem, že je 4,00 % p.a.) a MSD se sazbou 4,10 % p.a. , tedy rozdíl "pouze" 0,10 % p.a. Při půlročním trvání by pak rozdíl byl i lehce přes 1000 CZK. Opouštím v tomto případě morální hledisko, ono jistota vyplacení FPV taky rozhodně není 100 %, ale třeba jen 99 %, takže z principu snažit se na něčem takovém vydělat "drobáky" oproti výši vkladu, je dle mého názoru nesmyslné, ale od toho se to nazývá spekulace.

Plus ještě poupravím, pokud se chce ukládat 2,5 M CZK a spekuluje se, že záložna zkrachuje za 1 rok, bude potenciální hodnota vkladu v té době už lehce přes 2,6 M CZK. Do té doby může euro klidně spadnout někam na 24 CZK, čili by se vyplácela částka 2.400.000 CZK, to by pak takový spekulant asi hodně splakal nad výdělkem...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sykora1 15. 5. 2013 15:50

Tu spekulaci prosim neberte vazne, to bylo mysleno jako legrace ;-) Mel jsem to vic zduraznit.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 16:01

Věř, že pár lidí se toho nápadu chopí nebo to už stačili vymyslet sami :D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 15. 5. 2013 17:33

Vymýšlíte hovadiny, jinak to nemohu nazvat.

Bufalobil, jsem rád, že nejsem sám kdo výraz nejoptimálnější považuje za prznění češtiny.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 18:31

Je nyní podle Vás vůbec výhodné fixovat peníze na delší dobu ? Ukládáte někdo na 5 let ? Inflace 1,7 % , na trhu několik druhů TV, co nabízí úrok přes 4 %... Je nějaká vysoká šance např. na měnovou reformu, když tu momentálně vládne už několik let recese ? Těžko mě za stávající situace někdo ze spoření dostane pryč.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 16. 5. 2013 14:01

Včera jsem si poslal pár peněz z SÚ jinam (2 nebo 2,1% nestojí za zdržení při event. komplikacích) a zase jsem se mohl pokochat dvojicí nádherných pracovnic na brněnské pobočce Tentokrát na mne bohužel "vyšla" ta druhá, sice vskutku krásná, ale minimálně v této místnosti až druhá...
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 16. 5. 2013 17:09

Koukám, že čnb likviduje další velkou kampeličku :hm

WPB Sdělení klientům:
Vážení klienti, chtěli bychom Vás informovat, že jako další ze subjektů na trhu družstevních záložen jsme obdrželi rozhodnutí od České národní banky, na základě kterého jsme se usnesli, že pozastavíme příjem nových členů, veškerých vkladů, včetně přívkladů na stávající účty. Hotovostní i bezhotovostní výběry stávajících členů nejsou nijak omezené. Toto opatření považujeme za dočasné, věříme, že se celá situace brzy vyřeší. Provozu spořitelního družstva se tato situace zásadně nedotýká.

Ale rozhodně serióznější přístup než u MSD, kde se to snaží za každou cenu ututlat a lidem o zásadních omezeních nic neřeknou!
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 16. 5. 2013 17:26

Počkat, MSD to nějak popírali?
WPB má výhodu - je až druhé, což taky neváhají zdůraznit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 16. 5. 2013 17:37

Tak nyní už vůbec nepochybuji o tom, že se jedná o účelovou, systémovou likvidaci záložen na přání bankovního trhu.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 5. 2013 17:43

To já si se soudem počkám až na výsledek správního řízení.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 16. 5. 2013 17:48

No, Kalousek přesunul 70mld do státních dluhopisů. Tak třeba někde chybí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 16. 5. 2013 17:56

Thome, pokud najdeš jedinou zmínku na webu MSD nebo nějaké tiskové prohlášení sem s tím. Ani klientům, co se pídili po informacích v emailech jim bylo zatěžko říct, co se děje. Takže velký palec dolů.
digiking
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků