Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod plysa 17. 5. 2013 16:15

off-topic: zajímalo by mě jestli/pokud ano tak kdo?/ by mi někdo nahradil vzniklou škodu, kdybych peníze nestihl vybrat?
Naposledy upravil plysa dne 17. 5. 2013 16:45, celkově upraveno 1
plysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:19

plysa: Naivko. Teoreticky u MSD, že neplní to co má, ale ta tě teď odpálkuje nad zásahem vyšší moci, tedy soudu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 16:22

Já jsem jenom rád, že jsem si zachoval vlastní rozum. Ignoroval jsem názory typu "moc to dramatizuje" a všechny peníze převedl tento týden pryč.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 17. 5. 2013 16:22

ty mě tak štvou, 15.5. jsem peníze odtamtud převedl a samozřejmě nedorazily a evypis u MSD ukazuje 0Kč. to je vážně na palici. kde tedy peníze jsou?
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:27

Jak dlouho může trvat takové řízení o odejmutí licence ? Je možné, že se to do té doby vklad ve výši 2,5 M CZK založený k 01.05.2013 dostane mimo rámec pojištění 100.000 euro ? Jak by se případná částka, která by se přes 100.000 euro dostala, vymáhala ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vilass 17. 5. 2013 16:29

Tak to vzali hopem, ještě rychlej, než jsem čekal, v pondělí jsem chtěl zrušit spořící účet.No, naštěstí tam nemám moc a zas tak urgentně ty peníze nepotřebuju.Jinak je myslím jasné, že tohle je poslední hřebíček do rakve MSD..asi to byl záměr.Jsem zvědav, jak se to ještě dlouho potáhne, než dostanem peníze zpět.
A gratulace Franklinovi , odhadls to výborně !!
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:30

Marku, jaké řízení o odejmutí licence? Žádné neprobíhá. Rovněž není možné vyhlásit insolvenci a FPV tudíž nemůže nastoupit.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 16:37

pochopila jsem to tak, že vnitrobankovní převody jsou zatím možné. Klienti, kterým doběhl TV, můžou založit další anebo nechat viset peníze na spořáku za 2,1%.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:37

Filip: Já se v těch právních termínech zase až tak dobře nevyznám... Zkrátka, jak dlouho může trvat (pokud v družstvu opravdu jsou nějaké problémy ať už velké nebo malé), než bude vyhlášena insolvence a poté FPV bude do 20 pracovních dnů vyplácet peníze ? Reálně i nereálně...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 16:38

melolontha píše:Klienti, kterým doběhl TV, můžou založit další anebo nechat viset peníze na spořáku za 2,1%.


Já teda nechápu, jak si můžu založit nový TV z toho co tam mám když oni nemůžou ty peníze nikomu půjčit ....

-- 17. 5. 2013 17:39 --

MarekVach píše: jak dlouho může trvat


V dopise ti píšou, že to má pod palcem vrchní-státní .... takže reálně-nereálně .... roky ? :shock:
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:40

Marku, v tom je ten for. Žádná insolvence být vyhlášena nemůže, protože MSD je schopna dostát svým závazkům, ergo není možné požadovat plnění přes FPV. V tuto chvíli jsou jen prostředky blokovány z rozhodnutí soudu. Tudíž do vztahu záložna, člen záložny zasáhl třetí subjekt.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:42

Filip: Takže když to shrneme, může to trvat klidně 5 let i víc, než své peníze uvidíme ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:43

To teď zdaleka nelze říct.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:44

A lze alespoň říct, že to nebude v řádu týdnů vyřešeno ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:45

Marku, ty to chceš moc polopatě.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků