Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:45

Co se stane v případě, že někdo z vyšší instance znemožní MSD podnikat ? Může nastat situace, že z toho důvodu odmítne MSD platit úroky z vkladů a bude vracet například jen vložené peníze na TV ? Nebo co vše může ještě nastat ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 16:46

Ale je pěkné, jak vždycky s takovejma zprávama vyrukují v pátek v 16.30 aby druhý den nemohla stát před pobočkou fronta, ale aby si to lidi hezky přes SO/NE nechali projít hlavou ... :D

-- 17. 5. 2013 17:47 --

MarekVach píše:Co se stane v případě, že někdo z vyšší instance znemožní MSD podnikat ?


No mám dojem že to právě nastalo, nebo ne ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:49

Akciový klokan: Přesně to mám teď na mysli. Když někdo přece subjektu znemožní vykonávat jeho dosavadní činnost, nemůže po něm pak přeci žádat odměnu (v tomto případě úrokový výnos), tak se ptám, kdo ten úrokový výnos bude platit, pokud to MSD ze zcela zřejmého důvodu odmítne ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 16:49

a já myslela, že v ČNB je to samý nudný fotřík...a oni jsou to takovíto vtipálci :D

A co splátky půjček, ty taky do MSD nesmí?
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 16:53

"A co splátky půjček, ty taky do MSD nesmí?"

Počítám, že daň z úroku se určitě platit může nebo dokonce musí :-D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 16:54

MarekVach píše:kdo ten úrokový výnos bude platit


Až bude problém, tak MSD v souladu s podmínkami sníží úrok třeba na 0.05%.

úvěr od MSD teda nemám, ale předpokládám že na to bude jiný účet než na vklady členů.

Jinak Marku, proto tady máme všichni (nejen proto, ale je to aktuální) těch 5,6,7,... Patrik 12 :-) běžných účtů, spořících,.... aby jsme to nehnali nad 100 tisíc EUR.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:58

AK, no a vo tom to je. V téhle situaci můžeš mít na x měsíců zablokované peníze na spořícím účtu s 0 úrokem a nic s tím neuděláš.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:12

AK: Na termínovaných vkladech ten úrok na 0,05 % snížit nemůže, protože je po celou dobu, tj. většinou 2 let garantován, proto mi není jasné, kdo ho bude doplácet v případě, že to MSD odmítne... Logicky by to měl být ten, kdo jim to podnikání znemožní...

Já účtů mám taky spoustu, můj vklad činil 2,5 M CZK přesně, protože "až" od této hranice byla dána sazba 4,80 % p.a. Když začnu selské počty, tak už za rok, tj. 01.05.2014 bude potenciální hodnota vkladu po zdanění lehce nad 2,6 M CZK. Dejme tomu, že euro spadne ze současných 26,00 CZK na 25,50 CZK a můj vklad bude pojištěn do výše 2,55 M CZK. Jakým způsobem a kde se případně hlásit na oněch nepojištěných 50.000 CZK ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:25

MV: To co bys nedostal od FVP bys mohl přihlásit jako pohledávku do konkurzu. Mne ale fascinuje, že bereš kurz € jako stabilní a pod vidinou vyšších úroků takhle riskuješ. Není to tak dávno, co € bylo pod 24 kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 17:30

MV: Koukni se sem jak to může probíhat http://www.unibonsud.cz/.

Pokud to dopadne špatně a nebudou moc podnikat z jakýchkoliv důvodů tak jim prostě ČNB odejme licenci a žádné roky to trvat nebude.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:35

Případnou ztrátu dejme tomu 100.000 jsem ochoten v nejhorším případě akceptovat, v podstatě jsem proti sobě porovnával 2 veličiny:

částka nad pojištění vs. vyšší úroková sazba

V konečném důsledku jsem dovodil závěr, že když mám 2letý vklad, tak kdyby vklad zkrachoval v průměru v 1.roce, tak potenciální hodnota vkladu bude těsně nad 2,6 M a pak jsem vycházel, že není důvod se domnívat, proč by průměrná hodnota eura v tomto dvouletém období měla být nižší, než 25,50. Takže v podstatě průměrný risk je pro mě 50.000 CZK a naproti tomu bych se připravil o 0,2 % p.a. (slézt z 4,80 p.a. na 4,60 % p.a.) = vyhodit z okna cca 0,4 % za 2 roky, to se bavíme řádově někde o částce + - 8.000 až 10.000 CZK. Jelikož MSD funguje dlouhou dobu, 13 let ? nebo ještě více ? Že to za to riziko je podstupitelné... Nehledě na to, že by mi zůstal přebytek peněz, které bych stejně neměl kam smysluplně nacpat, takže by z toho vznikaly ještě jiné ztráty... Navíc řekněme přebytková částka 200-300 tisíc ani nejde nijak rozumně někam uložit (snad kromě ERB na 5 let), do kampeliček velice špatně. Bylo to na hraně, ale podle mě se ten vklad 2,5 M CZK vzhledem k okolnostem nedá považovat za špatné rozhodnutí. To, že z toho nyní může vzniknout ztráta, je věc druhá samozřejmě
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Proti srsti 17. 5. 2013 17:37

filip893 píše:Takže praní špinavých peněz, hezký.


Proč myslíš, že jde o praní peněz?
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuiS_666 17. 5. 2013 17:38

Mne sa páči, že média tomu zatiaľ venujú takmer nulovú pozornosť.

A potom príde Lucie s BlueRay-em a medzi ľudmi vypukne megapanika :D
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:39

petr_s: No kdyby jim odejmula licenci, tak to by právě bylo naopak bezvadné pro střadatele, ne ? Dočkali by se okamžitě svých peněz bez zbytečných průtahů a mně by to ani neohrozilo potenciální nepojištěnou část vkladu
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:39

Proti srsti:
A napadá tě jiný důvod, proč se do toho montuje vrchní státní zastupitelství? Kdyby šlo o klasické ekonomické potíže, tak to jde jen v linii MSD a ČNB.

-- 17. 5. 2013 18:40 --

petr_s:

Otázkou je, zda jim ČNB licenci sebere.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků