Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:41

Já si také myslím, že jde převážně o pračky na peníze, ono větší částky (v řádech miliard) už jen tak proprat nejdou, např. přes sázkové kanceláře nebo casina jen velmi těžko...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 17:56

podle mne jsou peníze v MSD stejně křišťálově čisté, jako všude jinde.

Sraz účastníků tohoto fóra se koná pravidelně na výplatních místech FPV. :D
Hezký víkend, jdu na pivko.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:59

melontha:

Tentokrát bychom mohli rovnou zajít na pivo. Mimochodem, pokud bude vklady vyplácet GE, pak v Praze je jedna pobočka ve stejné pasáži co je MSD, takže tentokrát to opravdu nebude daleko.

Teď vážně, možná budeme moc rádi, než se případně ke slovu dostane FPV.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:06

filip: Já si zase naopak myslím, že pokud MSD má opravdu problémy (jakože asi má), tak by měla být tendence vklady z FPV vyplatit, co nejdříve, protože ty naslibované úroky na termínovaných vkladech jsou značně nadstandartní a byli by jedině sami proti sobě, kdyby s vyplacením vkladů otáleli, protože by se jim to značně prodražilo. A úroky naskakují až do vyhlášení insolvence, pokud se nepletu. Za 4+ % p.a. nikomu 100 % bonitnímu peníze nepůjčí ani zdaleka, dost možná ani za polovinu, takže by mělo být v jejich zájmu, se těch závazků zbavit, co nejdříve.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 18:06

No pokud tam něco nekalého najdou tak taky budou muset zveřejnit opravené účetnictví, a protože tam asi nejsou jen lidi z vrchního zastupitelství sami tak pak ČNB nic jiného nezbude a ta bude určitě jednat rychleji než nějaké vrchní zastupitelství a případné soudy.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:24

Jak dlouho trval vlastně proces Unibon(u) od prvních náznaků problémů po vyplacení FPV ? To bylo nějakých 7 měsíců nebo se pletu a trvalo to delší dobu ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 18:29

Marek Vach
1.12.2011 první zmíňka v tisku o správním řízení o odejmutí lincence
23.7.2012 zahájení výplat z FPV
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:31

Díky Filipe, kdyby to proběhlo stejně rychle i v případě MSD, nezlobil bych se
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mirinda78 17. 5. 2013 18:36

Zdar,
situace je nepříjemná, naštěstí je ohledně pojištění vkladů vše jasné (na rozdíl od divokých 90.let). Kdyby nebylo, nikdy bych tam nevstoupil. Radost z toho nemám a v budoucnost MSD už nevěřím. Nevím, proč se ČNB probrala až teď, pobočky se začaly podezřele množit už před časem.

Unibonu odebrala ČNB licenci v březnu 12, insolvence zač. července 12, vyplácení vkladů přes FPV od 23.7.12.

Roční termíňák mi končí ke konci listopadu. Peníze se budou úročit do vyhlášení insolvence, tak snad to proběhne poměrně rychle jako u Unibonu.
Mike
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:41

Začnu sbírat potvrzení o náhradě vkladu FPV, třeba to jednou bude mít sběratelskou hodnotu, když budu mít kompletní kolekci :-D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 18:43

Nebo podezřelé peníze na podezřelých účtech zablokují jako klukům z mostecký uhelný a zbytek pojede dál.

jinak navíc k unibonu:
23.11.11 odńato povolení působit jako družstevní záložna
8.3.12 šli do likvidace
29.3. rozhodnutí o likvidaci nabylo právní moci
26.4. přestali vyplácet vklady, smlouvy vypovězeny (neměli je již z čeho vyplácet)
k 30.6. přestali úročit vklady a smlouvy byli ukončeny
Tak nějak to myslím bylo. Jak jsem to dohledal na webu.
Naposledy upravil petr s dne 17. 5. 2013 18:47, celkově upraveno 1
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:46

petr_s: Tomu sám nevěříš :-)
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 18:47

Jsem zvedavy, jestli mi 1.6. ten TV zalozi. To je ta "nejoptimalnejsi" varianta ;-) Premyslim, o jakou trestnou cinnost se muze jednat? Penize ma MSD od clenu/vkladatelu. Ty muze snad jen pujcovat dal. To je trestna cinnost? Az ten kdo si je pujci, s nimi muze delat neco nekalyho. Nebo muze druzstvo delat i neco jinyho? Podnikat se sverenymi penezi?
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 18:52

sykora1: S nejoptimálnější už neprovokuj. :D
petr_s: Koncem dubna likvidátor vypověděl všem členům TV a běžné účty s 2 měsíční výpovědní lhůtou. Tím dosáhl urychlení dosáhnutí insolvence, protože koncem června byly všechny vklady na běžných účtech splatné na požádání. A na to záložna peníze neměla. Kdyby TV nevypověděl, mohla záložna žít ještě dalších pár měsíců, ale zvyšovala by se celková ztráta díky stále běžícím vkladům.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirinda78 17. 5. 2013 18:56

Těžko říci, co ti parchanti s našimi penězi prováděli. Každopádně je asi nevynášeli v igelitkách ven z poboček jako z 1.DZ Ostrava v časech minulých.

Kapitálová přiměřenost ve výr. zprávách byla vždy OK, nevím, kdo a jak dlouho to falšoval, ale je mi z některých gaunerů opravdu na blití....

Nejvíce mě štve, že jsem MSD doporučil před 3 měsíci kolegovi jako solidní ústav, o prachy sice nepřijde, ale pár měsíců si počká.
Mirinda78
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků