Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saturn77 18. 5. 2013 21:29

xawier24 píše:Chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v případě, že v pondělí 13.5.2013 jsem ze svého běžného účtu odeslal finanční prostředky na spořící účet u MSD, žel částka nebyla do dnešního dne připsána a nedošlo ani k jejímu vrácení zpět na můj běžný účet. Dle potvrzení od mojí banky, ve které je běžný účet veden, byla částka řádně poslána/převedena na účet MSD s mým variabilním a specifickým symbolem. Psal jsem už v této záležitosti také na MSD, zatím ale bez reakce.
Předem děkuji za pomoc.


Zdravím, chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v opačném případě, než řeší xawier24 - viz. citace.

Konkrétně jsem dne 14.5.2013 zadal v MSD platební příkaz, aby s valutou 15.5.2013 odešly všechny peníze z mého spořícího účtu v MSD na můj běžný účet v mojí bance. Bohužel částka na můj běžný účet dodnes nedorazila a podle elektronického výpisu je aktuálně na mém spořícím účtu v MSD nula Kč? :shock:

1) Kam se peníze poděly, když je nemám ani na svém běžném účtu v bance, a ani na mém spořícím účtu v MSD?

2) Jak mám postupovat dál?


Díky všem za případné rady!
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 21:35

Vzhledem k tomu, že IB MSD ukazuje zůstatek dva dny zpožděný, bych počkal do pondělka, max úterka a pak reklamoval u MSD.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitka1980 18. 5. 2013 22:24

Můžete mě prosím vás poradit jak nyní postupovat s MSD? Mám nějaké peníze na spořícím účtě, ale nejvíc na terminovaném vkladě. Mohu si zrušit terminovaný vklad aniž bych platila 2% z vkladu za předčasné zrušení? MSD už nevěřím a nechci tam nechávat peníze. Vklady by měly být pojištěny na 100 000Eur tak doufám, že peníze zase někdy uvidím :-S
Jitka1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 5. 2013 22:27

Jitka1980: Z MSD ty peníze v tuto chvíli ven nedostaneš. Je potřeba čekat buď na zrušení předběžného opatření anebo na vyhlášení insolvence => FPV.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 18. 5. 2013 22:32

filip893 píše:Žádné papírové výpisy MSD nevede, k tomu slouží elektronický výpis. Z něj se dají stáhnout výpisy ve formě pdf.

Pokud vím, na pobočce je možné nechat si papírový výpis vytisknout.
Jitka1980 píše:Mohu si zrušit terminovaný vklad aniž bych platila 2% z vkladu za předčasné zrušení?

Pochybuji, a i kdyby, peníze teď pryč stejně nepošlete. Rozumnější je nechat je zatermínované.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 18. 5. 2013 22:40

Jitka1980: proč taková panika? O penize těžko přijdete.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rdavid 19. 5. 2013 05:50

Dobrý den!

Také si myslím, že zbytečně panikaříte. TV je teď hloupé rušit, úročení probíhá dál (zvláště když má někdo jako já splatnost až za několik měsíců). Ono to nakonec ani nejde, ale asi bych to neudělal ani tehdy, kdyby účty uvolnili. Osobně si myslím, že se nejedná o insolventnost záložny, ale spíše o nějaké vyšetřování VSZ v Praze, hodně se mluví o rozkrytí majitelů solárních elektráren. A proto je to vyšetřování i u dalších kampeliček. Nevěřím tomu, že by si záložny dovolily falšovat účetnictví, ona totiž namátková kontrola u nich ze strany ČNB probíhá prakticky každý rok. Záložny musí každé 3 měsíce posílat a zveřejňovat průběžná vyúčtování, celkem věřím relevantnosti číslům kapitálové přiměřenosti. Mezní hodnota je číslo 8, MSD mělo cca 10,5 k poslednímu březnu tohoto roku.
Rdavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 06:02

DOTAZ: Kde přesně je informace o VSZ o zablokování odchozích plateb? Jinak podobné akce naplánované na pátek po 15h to je poměrně typické...

MSD potřebovala na něco peníze (je divné, kam ty peníze stále umísťovala), viz třeba tato inzerce z 6. května 2013.

Snad MSD nenavyšovala zákl. jmění penězi klientů tak, jako nejmenované WP.., kteří dělali prý i jiné tunely (bylo zveřejněno již 4.4.).

Btw - tohle fórum vlastní majitel jedné kampeličky...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2013 06:39

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treborr 19. 5. 2013 07:20

Zdravím, mám zde taky celkem nemalý obnos :-(. Chápu to z Vašich komentářů správně, že pokud bude vyhlášena insolvence a dojde k vyplacení vkladů FPV, tak ne že jen vyplatí 100% vložené částky, ale i úroky, i když tam nebylo měsíční připisování úroků a doba termínovaneho vkladu taky ne vypršela? Já žiji v domnění, že mi vrátí 100% (100000eur) vkladu a úroky žádný, když to nedoběhlo?

A pak mám ještě jeden. Nevíte, kde by se nějak více probíralo dění ve WPB? Nic pořádného jsem zatím nějak moc nenašel?

Díky za odpovědi.
Treborr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 07:25

Treborr:

Ano jsou pojištěny i úroky, které se vyplácí jako poměrná část k takzvanému rozhodnému dni.

O WPB zde:
viewtopic.phpf=316&t=1189063&p=9510888#p9510888
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 07:32

Jsme také klientem MSD. Informace o bloklci peněz na všech účtech mě také zaskočila, protože jsou bloklé peníze na spořícím účtu ze kterého člověk potřebuje občas vybírat.
Neví někdo, zda i v případě Unibonu byl stejný postup ČNB, zda jim také Vrchní státní zastupitelství bloklo peníze? Nemá to souvislost s tím, aby lidé v panice nevybírali peníze, aby naopak nedošlo ke následnému krachu?
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 07:35

To je tak skvěle napsaný že jsem to z toho textu nějak přehlédl :-D

Už někdo (novináři) podali dotaz na VSZ z titulu zákona o svobodném přístupu k informacím?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 07:36

Ne v Unibonu byla situace jiná. Tam k žádné blokaci peněz nedošlo. Záložna cca 6 měsíců vyplácela vklady a likvidátor musel pro urychlení likvidace všem vypovědět smlouvy o TV a uměle tak vyvolat insolvenci a zahájení výplat z FPV.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 07:43

Treborr píše:Zdravím, mám zde taky celkem nemalý obnos :-(. Chápu to z Vašich komentářů správně, že pokud bude vyhlášena insolvence a dojde k vyplacení vkladů FPV, tak ne že jen vyplatí 100% vložené částky, ale i úroky, i když tam nebylo měsíční připisování úroků a doba termínovaneho vkladu taky ne vypršela? Já žiji v domnění, že mi vrátí 100% (100000eur) vkladu a úroky žádný, když to nedoběhlo?

A pak mám ještě jeden. Nevíte, kde by se nějak více probíralo dění ve WPB? Nic pořádného jsem zatím nějak moc nenašel?

Díky za odpovědi.



Jsem na tom stejně. Lidé tam maji hodně vysoké částky, průměr je kolem mil na klienta, jsou ale lidé co tam mají 2,5 milionu. Úroky prý ten fond také vyplácí, bez ohledu na to, zda už termínovaný vklad je ukončený, nebo ne. Spíš je blbá situace, když peníze zablokovali na spořícím účtu a lidi si z něj nemůžou vybrat když potřebují.

-- 19. 5. 2013 08:47 --

filip893 píše:Ne v Unibonu byla situace jiná. Tam k žádné blokaci peněz nedošlo. Záložna cca 6 měsíců vyplácela vklady a likvidátor musel pro urychlení likvidace všem vypovědět smlouvy o TV a uměle tak vyvolat insolvenci a zahájení výplat z FPV.


To mi přijde logičtější stav. Hodně jsem četl, že tohle může být mezistav, který by byl nepříjemný, protože, krach by to nebyl a k vyplácení z fondu by proto nedošlo. Nebudeme ale předbíhat, každopádně jsem rád, že si sdělujeme své názory, že tohle forum existuje.
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků