Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 09:49

Tak jak jsou karty rozdány to může trvat do pondělka ... ale taky třeba 5 let ;-)

-- 19. 5. 2013 10:52 --

Mobilmaniakkkk píše:Tak jestli může trvat až 4 měsíce, než uvolní peníze na spořícím účtu, tak to je teda radost. :-[

-- 19. 5. 2013 10:48 --

Matrix33 píše:
Mirinda78 píše:Pro mě je z předchozích informací nejdůležitější, že blokovat nakládání s vklady mohou až 4 měsíce. Chudáci ti, kteří je budou potřebovat co nejdříve.

Mě se to naštěstí netýká...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale týká, protože podle tohoto by je musela blokovat ČNB, ale tady je blokuje někdo jiný ... VSZ. :) Takže 4 měsiční lhůta je tady irelevantní :) Privatizace po česku :)



Hlavně aby v tom opět nebyl nějaký trik a tu blokaci přes Státní zastup. neprovedl někdo s nějakým jeho záměrem. :hm


No právě ... jen jestli se toho družstva zase nechce někdo mocný zmocnit ... příkladů je z posledních pár let více než dost :-(

-- 19. 5. 2013 11:03 --

Končiny píše:Já už to udělal a podal jsem oznámení na podateln@vsz.pha.justice.cz



Rozumný nápad ... tahle cesta je rychlejší u může se to udělat v klídku z domova ... a nějaký výsledek to podání bude muset mít. Jen by to možná chtělo jít na pobočku a podat příkaz k převodu do jiné banky ... buď ho přijmou a neuskuteční, nebo ho odmítnou převzít ... tak si vyžádat písemný doklad o "nepřevzetí" ... a ten tam hned připojit jako důkaz.
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:07

Tu udělám přesně jak píšeš zítra. Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolemjdouci Diskuter 19. 5. 2013 10:08

Dobrý den,

pročetl jsem si forum, ale asi mi nějak uniklo, odkud je informace, že VSZ zajistilo vklady atd. Pokud je jediným zdrojem prohlášení/email MSD, tak to vůbec nemusí být pravda. Existuje jiný, nezávislý, pokud možno "úřední" zdroj?

Jinak souhlasím s obecným výkladem uživatele Končiny. Je ovšem možné, že hromadná blokace, pokud skutečně od VSZ existuje, bude v několika dnech omezena jen na "podezřelé" finance.
Kolemjdouci Diskuter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 10:09

A ty si myslíš, že by v této situaci MSD lhalo?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iField 19. 5. 2013 10:12

Nedivil bych se - pokud udělali opravdu velikou botu a zavírají krám, tak už jim může být všechno jedno...
iField
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:14

Kolemjdouci Diskuter píše:Dobrý den,

pročetl jsem si forum, ale asi mi nějak uniklo, odkud je informace, že VSZ zajistilo vklady atd. Pokud je jediným zdrojem prohlášení/email MSD, tak to vůbec nemusí být pravda. Existuje jiný, nezávislý, pokud možno "úřední" zdroj?

Jinak souhlasím s obecným výkladem uživatele Končiny. Je ovšem možné, že hromadná blokace, pokud skutečně od VSZ existuje, bude v několika dnech omezena jen na "podezřelé" finance.


Žádná taková věrohodná informace není jen vyjádření MSD. Hlavně si myslím, že pokud je to tak a VSZ účty všech blokuje tak vzhledem k tomu, že jsem všichni členové družstva tak by bylo na místě nás každého jednotlivě o důvodech obstavení účtu informovat a to je podle trestního řádu povinnost SZ.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 10:17

Právě, neinformují o ničem. Ani o tom, že se nemají posílat peníze nikomu nic neřekli. platba mi přišla po týdnu zpátky. Což ted jsem samozřejmě rád.
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 10:18

Já hlavně myslím, že zablokování vkladů od VSZ je z pohledu členů družstva v zásadě nepodstatné.

Prvním krokem totiž bylo rozhodnutí ČNB o zablokování účtů členů v MSD a to by bylo platné, i pokud by do toho VSZ nevstoupilo.
Druhý krok - zablokování účtů samotného MSD nemá na manipulaci s účty členů žádný vliv, ty byly zablokovány zcela v souladu se zákonem o spořitelních družstvech již o několik dní dříve.

Tedy já členem nejsem, ale co jsem pochopil, tak:

13.5. vydala ČNB rozhodnutí o zablokování účtů členů ( dle § 28
(1) Zjistí-li Česká národní banka nedostatky v činnosti družstevní záložny, je oprávněna, podle povahy a závažnosti zjištěného nedostatku,
b) rozhodnout o omezení nebo zákazu některých povolených činností družstevní záložny až na 120 dnů, a to včetně nakládání vkladatelů s jejich vklady)

17.5. VSZ zablokovalo účty MSD

Pokud to bylo jinak, nebo pokud jsou z pohledu práva účty členů a účet družstva totožné (i když o tom silně pochybuji), tak se omlouvám za neznalost.
Naposledy upravil czhunter dne 19. 5. 2013 10:35, celkově upraveno 4
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:23

Účet na zasílání vkladů a výplaty vkladů je jenom jeden a je rozlišován jenom variabilním a specifickým symbolem. MSD dostalo předběžným opatřením příkaz nepřijímat další vklady zvnějšku. VSZ zablokovalo výběry a to je to nejpodstatnější proč se nemůžeme dostat ke svým prostředkům.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 10:26

Končiny píše:Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.


Proč Banánistán ? Zatím jedeme podle plánu. Banánistán to bude až budeš chtít navštívit pobočku a ona tam nebude, tak tam zavoláš a číslo bude zrušeno, pošleš mail a on se vrátí .... kdyby nikdo nic nedělal a nechal to vybrat a peníze skončily třeba na Kajmanských ostrovech, tak zase budete psát, že je to Banánistán a jak to všechno selhalo.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 10:29

Jop, panika sa rozbieha.

Konšpiračné teorie tiež. Ešte týždeň dozadu sa tu všetci spoločne byli do hrude s tým, že nie je čoho sa obávať.

Veď 100 % garancia vkladov. Prešli tuším dve pracovné dni (a 2 volné dni) a niektorí už blúznia o 5 rokoch...

VSZ zablokovalo účty MSD (účet pre prijimanie a vyplatu vkladov je len jeden) tudíš sa k svojim peniazom nedostanete, logika.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:38

Akciový Klokan píše:
Končiny píše:Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.


Proč Banánistán ? Zatím jedeme podle plánu. Banánistán to bude až budeš chtít navštívit pobočku a ona tam nebude, tak tam zavoláš a číslo bude zrušeno, pošleš mail a on se vrátí .... kdyby nikdo nic nedělal a nechal to vybrat a peníze skončily třeba na Kajmanských ostrovech, tak zase budete psát, že je to Banánistán a jak to všechno selhalo.



Hmm Banánistán je, když ti někdo omezí na tvých právech nakládat ze svým majetkem a neřekne ti konkrétní důvod proč se tak děje. Stačí, když někdo je podezřelý, že krade a pro jistotu zablokují všechno všem. To je možné jenom tady.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 10:40

Všem ovšem uniká jedna v prohlášení MSD nenápadná, ale o to důležitější a skoro zásadní věta:

"MSD činí veškeré kroky, aby ochránilo majetek svých členů"

Před kým MSD ochraňuje majetek členů? Že by si na MSD nabrousil zuby někdo z TOP5-ti mocných z ČR? Tak jako tomu je u desítek jiných společností vždy se stejným scénářem?

ochromit + zmenožnit vybranou firmu, nechat několik měsíců investory a věřitele tápat v nejistotě ... no a potom ji jako "statečný lidumil a zachránce" koupit doslova "za hubičku" ... ubezpečit "veřejnost" že už se nemusí bát, že vše uchránili?

Prostě nevím, před kým MSD chrání náš majetek? Nebo to snad někdo víte?? :)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 10:42

Matrix: Já bych řekl, že před námi samotnými. Peníze kazí charakter, tak oni určitě budou vědět lépe, jak s nimi naložit...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogospk 19. 5. 2013 10:42

Ono se totiž klidně mohlo stát to, že VSZ úřaduje v MSD na základě trestní novinky, tedy "Trestní odpovědnost právnických osob , Zákon č. 418/2011 Sb." Tento zákon nabyl účinnosti dnem 1. ledna 2012. Pro právnické osoby nebyly zákonem vytvořeny žádné speciální trestné činy, mohou se dopustit stejných trestných činů, jako osoby fyzické, takže to, zda se dopustily nějaké trestné činnosti, se posuzuje normálně podle trestního zákoníku. V tom případě by mne zajímalo, jestli se možnost trestního postihu přenáší i na družstevníky, tedy například i na běžné vkladatele - "družstevníky". Nebo jaký je v družstvu trestněprávní rozdíl mezi družstevníkem, sedícím v představenstvu a družstevníkem, zhodnocujícím svoje miliony ve stejné právnické osobě.
gogospk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků