Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 10:43

Končiny píše:To je možné jenom tady.


Běžná věc na celém světě.

Nemáte lidi sázet vše na jednu kartu, ale dávat na jedno místo jen tolik prostředků, které skutečně "nepotřebujete". Chápu rozčilení lidí, co tam narvali vše co měli a příští týden mají kupovat auto z áček.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 10:45

Akciový Klokan: Takže je podle tebe lepší, aby "běžný střadatel", který má řekněme milion Kč, dal 100.000 do každé z deseti kampeliček a tak docílil toho, že bude mít úrok, jaký by dostal i v bance ? :-D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 10:52

v Unibonu některým vkladatelům zadržoval peníze likvidátor. Spolu se 3 týdny, které potřeboval FPV, se nedostali k penězům skoro čtvrt roku a v této době je neměli nijak úročené. Poučení pro střadatele: neuzavírat TV na doraz - dnes vyberu, zítra s tím splatím hypo.

Vaříme z vody, ono se to nějak vyvrbí...teoreticky by měla ČNB jednat tak, aby poškodila co nejméně všechny strany. Běžné družstevníky, FPV a i samotné MSD.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 10:55

No moje představa je asi taková, že na "spořící a termínovaný účet", speciálně u ústavu, kde se řeší vše pouze osobně, internet tam slouží prakticky jen ke zjištění tel.čísla protože možnost a délka loginu je asi jak před 15 lety, u ústavu, který v době kdy není nenormální dávat úrok na term.vkladu 1% a tam třeba 4%, kde se vše posílá na jeden účet a vše je rozlišené jen VS,.... tak na takový účet já osobně tedy dávám jen takové peníze, které skutečně nepotřebuji.
Jinak klid, zachovejte paniku :-)

MarekVach : no "běžný střadatel" co má ten 1 milion by asi ten celý 1 milion asi neměl dávat na jeden účet, ne ? Speciálně když se mu příští měsíc vdává dcera, už dal zálohu na nové auto, případně se v jeho práci začíná šuškat že se bude propouštět :-)
Naposledy upravil Akciový Klokan dne 19. 5. 2013 10:57, celkově upraveno 1
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 10:56

MarekVach píše:Matrix: Já bych řekl, že před námi samotnými. Peníze kazí charakter, tak oni určitě budou vědět lépe, jak s nimi naložit...


Dobrý :) :) :)

Ale přifařit MSD s milirdovými k nějaké bance to nezn špatně ne? To už i stojí za hřích :)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 10:58

Klokan: já všechny své peníze potřebuji :)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 11:00

Matrix33 píše:
Ale přifařit MSD s milirdovými k nějaké bance to nezn špatně ne? To už i stojí za hřích :)


Myslíš jako třeba miliardové nedobytné pohledávky? Jo, to určitě. 8-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 11:01

melolontha píše: já všechny své peníze potřebuji


Tak to jsi asi ve špatné diskusi :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 19. 5. 2013 11:03

To jsou zase teorie. Ještě, že to tady čte jen minimum lidí, ale až se to dostane ven jako jedna paní povídala to bude ran na záložnu jedna radost.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 11:06

Nic se přifařovat nebude.Podle mne je cílem této koordinované akce "konečné řešení otázky kampeliček " tzn. odebrání licence jak MSD, tak WPB.Vše jde zatím podle plánu.A myslím, že s tím otálet nebudou (úroky na spořácích stále nabíhají) ,takže nejpozději do Vánoc FPV peníze vyplatí.
Aspon bude bohatý Ježíšek.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 11:10

Akciový Klokan: Jestli ten vysoký úrok tam není ale právě proto, že ta společnost zbytečně neplatí internetové bankovnictví (jestli jsem slyšel, že to stojí asi milion měsíčně ?...), nemá desítky a stovky poboček jako banky, neplatí stovky nebo tisíce zaměstnanců... Mně osobně to nevadí a pro těch pouhých pár procent ročně navíc klidně zvednu zadnici a tu dlouhou cestu si tam udělám. Přece nepotřebuji živit ty obrovské bankovní paláce po celá léta a ani nepotřebuji platit tisíce neschopných bankéřů jako ve Spořitelně. Podle tvého scénáře by pak kampeličky využívali pouze lidé, co mají řekněme 10+ M CZK, protože menším vkladatelům už by se vyplatily banky, ale dost možná, že by jejich produkty nevyužívali ani milionáři, protože s takovými penězi se už dají slušně dělat jiné věci. Můj názor prostě je, že když se stát zaručil skrze FPV, že se pojištění 100.000 euro vztahuje na kampeličky, tak se nyní nemůže divit, že vzrůstá zájem o vklady do kampeliček. Jestli má někdo 1,1 M CZK a MSD mu dá úrok 4,60 % p.a. nelze mu mít za zlé, že z toho důvodu nediverzifikuje, protože by se dostal s úrokem někam ke 3 procentům. Je to chyba toho, kdo tento systém takto zavedl. Nebýt pojištění, tak by v kampeličkách nespořil asi nikdo (nebo alespoň nikdo normální).
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 11:11

Ešte nejaké konšpiračné teorie, brainstorming ako vyšitý.
Usmevné su hlavne tie s veľkými bankami. Už chýbajú len Rothschildové s Aštarom Šeranom...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 11:11

Matrix: Asi jsem tvůj příspěvek nepochopil :-)
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 11:18

Akciový Klokan píše:
melolontha píše: já všechny své peníze potřebuji


Tak to jsi asi ve špatné diskusi :-)


dobře, tak já odcházím do asketické diskuse :-)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 11:20

Marek Vach: je to přesně tak, jak to říkáš.Jenom neměli všichni dávat na ty TV a spořáky peníze, které budou tento rok potřebovat.Já to mám odděleno, v MSD mám to, bez čeho se obejdu,"provozní" spořák jsem měl u AXY, ted od května mám u Air Bank.Poučila mne zkušenost s Unibonem.
vilass
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků