Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 11:20

LuiS_666 píše:Ešte nejaké konšpiračné teorie, brainstorming ako vyšitý.
Usmevné su hlavne tie s veľkými bankami. Už chýbajú len Rothschildové s Aštarom Šeranom...


Naštěstí je tu ještě pár rozumných diskutérů např. filip893, czhunter a Akciový Klokan. :-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 11:23

To je málo platné, vyhrá šílejíci dav.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 11:37

vilasss: S tím nikdo nemohl a nemůže počítat, že by kampeličky měly krachovat jako na běžícím páse. Když většina těch současných i včetně MSD funguje již od konce 90' let a nezkrachovaly řekněme za 15 let existence, jak je velká šance, že zkrachuje zrovna během těch 2 let, co u nich budu mít vklad ? Velice malá. Pokud je nyní nařízena systémová likvidace kvůli nepohodlnosti, je to věc druhá. Pokud ČNB léta opomíjela špatné hospodaření kampeliček a až nyní čirou náhodou to zjistí u několika kampeliček najednou, nelze to brát jako nic jiného, než zanedbání povinnosti. Jakou měl v té době (ještě na začátku května) drobný střadatel indícii, že je něco v nepořádku ? Žádnou... Všechny kapitálové ukazatele byly v pořádku (ostatně stejně jako u Unibonu). Proč bych tedy měl z nějakého důvodu omezovat svoje rozhodnutí vložit peníze na účet, kde budu mít alespoň o 2 % vyšší úrok, než v bankách ? Já být v té situaci, jak popisuješ tím drobným střadatelem, tak to prostě risknu a uložím tam vše. V nejhorším případě si vyžádám spotřebitelský úvěr. Ta šance je prostě strašně malá., že toto nastane. Ale je to věc každého
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 11:39

Já se nepovažuji za rozumného diskutéra :)

Jen si myslím, že pokud nemáme žít v "Banánistánu", měly by se standardní situace řešit podle zákona. Činnost - od vzniku přes fungování až po úpadek - spořitelního družstva je zákonem popsaná situace (když si přečtete ten správný zákon) a zatím prostě v kauze MSD nevidím nic, co by neprobíhalo podle platných právních předpisů.

To že se někomu zablokování jeho účtu nelíbí je pochopitelné, ale protože neznalost zákona neomlouvá, každý věděl do čeho jde, a že jeho účet může být až na 120 dnů zablokován, žeano?

Pokud by ani po 120 dnech nedošlo k nějakému vyřešení situace, až potom můžete nadávat na Banánistán, úřední zvůli, šikanu ČNB atd.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 12:06

MarekVach : rozhodně za tím co jsi popsal nevidím rozdíl 3%. Navíc jak uvádějí na webu, tak půjčují za obvyklých 10% ... komu ?

czhunter : souhlas
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 12:11

czhunter píše:Já se nepovažuji za rozumného diskutéra :)

Jen si myslím, že pokud nemáme žít v "Banánistánu", měly by se standardní situace řešit podle zákona. Činnost - od vzniku přes fungování až po úpadek - spořitelního družstva je zákonem popsaná situace (když si přečtete ten správný zákon) a zatím prostě v kauze MSD nevidím nic, co by neprobíhalo podle platných právních předpisů.

To že se někomu zablokování jeho účtu nelíbí je pochopitelné, ale protože neznalost zákona neomlouvá, každý věděl do čeho jde, a že jeho účet může být až na 120 dnů zablokován, žeano?

Pokud by ani po 120 dnech nedošlo k nějakému vyřešení situace, až potom můžete nadávat na Banánistán, úřední zvůli, šikanu ČNB atd.

OK tak prosím o odkaz na ten " správný" zákon, kde je popsaná situace, kdy účty všech zablokuje VSZ, děkuji :D
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 12:13

Akciový Klokan: Nemluvím o rozdílu 3 %, ale že kdyby měl drobný střadatel diverzifikovat, tak by se v rámci diverzifikace dostal na průměrný úrok někam k 3,00 % p.a. , což je podstatný rozdíl, jestli bude mít 3,00 nebo 4,60 % p.a. v jedné kampeličce. Naopak mi to přijde nesmyslné, protože jestli jsou účetní výdaje nesmyslné a nepravdivé, pak lze vycházet z předpokladu, že je krach každé kampeličky přibližně stejný, sice by si tou diverzifikací snížily šanci, že "se jim zablokuje" vše na nějakou dobu, ale zase by se jim podstatně zvýšila šance, že k tomu krachu v nějaké z těch deseti kampeliček dojde. S přihlédnutím k výrazně nižší úrokové sazbě, kterou by takový střadatel dostal, se mi v tomto případě (za ručení za vklady FPV) zdá diverzifikace nesmyslná, spíše až dokonce nežádoucí.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 12:16

Končiny píše:OK tak prosím o odkaz na ten " správný" zákon, kde je popsaná situace, kdy účty všech zablokuje VSZ, děkuji

To je špatné pochopení situace, smíchání dvou různých událostí, které od sebe dělí 6 dní.

Na blbou otázku ti dokážu dát pouze blbou odpověď.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 19. 5. 2013 13:31

Že vám to za těch pár korun lepšího úroku stojí. Diskutovat, spekulovat, ztrácet čas a řešit co bude dál:). Já to všem kampeličkářům přeju. A není to poslední pád kampeličky. Tím si buďte jistý:)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2013 13:32

Jo jo, chcipla mi koza, at sousedovi chcipne taky, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 13:52

V jednom ma pravdu, diskusia, spekulace a ztráta času. Nič sa tým nevyrieši.
Energiu venujte radšej deťom, zdraviu (vonku je super počasie), hľadaniu nových investičných príležitostí.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 14:06

MarekVach : však já se nehádám, každý ať si dělá s penězma co chce. Já jen, že jsi měl v pátek mezi 17 a 18 hodinou tep asi 180 za minutu :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 14:09

Akciový Klokan: Jak jsi na to přišel ? A co tam máme za akcie do portfolia, když se nám ty kampeličky tak bortí ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 15:01

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 15:32

Z toho článků vyplývá, že podnět VSZ na základě kontroly podala ČNB. Vzhledem k tomu, že ve věci koná VSZ jedná se o trestný čin se škodou velkého rozsahu. Tohle vypadá na dlouho.
Končiny
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků