Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 15:37

A kdo z vas byl na valne hromade?

Co kdyz MSD chrani vklady proti nejakemu zlodeji? (spekulace)
Kdo zna pozadi WPB vi, co mam na mysli..
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 15:45

MSD má 25.4. zavřeny pobočky prý z provozních důvodů. Mají to uvedené na webu. To možná proto, že to bude den, kdy padne nějaké definiivní rozhodnutí se závěrem kontroly ČNB. Je to čistě jen moje spekulace.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 15:49

To stejně není důvod kvůli tomu ale zavírat pobočky, ne ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ski1961 19. 5. 2013 15:54

Končiny píše:MSD má 25.4. zavřeny pobočky prý z provozních důvodů. Mají to uvedené na webu. To možná proto, že to bude den, kdy padne nějaké definiivní rozhodnutí se závěrem kontroly ČNB. Je to čistě jen moje spekulace.


Dovolil bych si opravit ten datum, který je 24.5. Myslím, že to ale vůbec nesouvisí s tím, co se tady řeší, neboť tato informace a zavření poboček z provozních důvodů tam byla již 26.4. tedy v době, kdy se ještě nic nevědělo. Myslím, že tohle vše začalo vznikat až ode dne 7.5. :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 15:55

Ne a ta informace tam byla minimalne v patek, inu mistni konspiratori...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prandur2 19. 5. 2013 16:08

Taky mam nemaly obnos ulozeny v MSD. Chtel bych se ale zeptat, jestli ma pripadne vyplaceni vkladu z FPV nejakou souvislost s obcanstvim? Mam v CR jen trvaly pobyt, obcanstvi jsem si nechal americke kvuli cestovani.
Prandur2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 16:09

Jasně proto píšu, že je to moje spekulace. :-)
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 16:17

Prandur2 píše:Taky mam nemaly obnos ulozeny v MSD. Chtel bych se ale zeptat, jestli ma pripadne vyplaceni vkladu z FPV nejakou souvislost s obcanstvim? Mam v CR jen trvaly pobyt, obcanstvi jsem si nechal americke kvuli cestovani.


R. Kadlecová ředitelka FPV
OTÁZKA: Pani Kadlecova, jak je to s uplatnovanim naroku pojisteni klienty bank s licenci vydanou CNB pokud jsou temito klienty cizinci, rezidenti zeme EU? Je nejaky rozdil v pravech a rozsahu pojisteni vuci obcanum CR? Mam na mysli pripad kdy ma cizinec ulozku u banky na uzemi CR s licenci od CNB. Je nejaky rozdil v samotnem naroku a take v mechanismu jeho uplatneni vuci obcanu CR a nebo jsou si tito rovni? Dekuji predem.
V. Hanuš
ODPOVĚĎ: Dobrý den, žádný rozdíl mezi občanem ČR a cizincem v tomto není. limit pojištění vkladů i způsob výplaty náhrad je stejný. Jen v případě, že se jedná o cizince prokazuje se v bance, která je pověřena výplatou náhrady vkladu, platným pasem nebo OP dané země (pokud jde o občana EU).
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 16:19

MSD na svých stránkách vydalo nové upřesnění situace.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 16:38

Bezva

oznamujeme vám, že jsou dočasně uzavřeny všechny pobočky Metropolitního spořitelního družstva a to do odvolání.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 16:38

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 16:44

Tak tedy nevím, MSD tvrdí, že má na výplaty vkladů likvidní miliardy, podle serveru Idnes bylo zablokováno něco kolem miliardy... To je celkem rozdíl
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 16:57

MSD tvrdí, že podalo stížnost pro ten diametrální rozdíl, což je dobře. Já jsem také podal podnět k prošetření, protože není normální, aby zablokovali všechno všem. Také to napovídá, že někomu záložny leží dost v žaludku a nejradši by je cíleně zlikvidoval. Je podivné, že státání zastupitelství takto nepostupuje v případech úvěrových podvodů páchaných na bankách a že jich je požehnaně.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 17:05

Zase na druhou stranu, když tak nad tím přemýšlím, nevidím vlastně ani žádný racionální důvod, proč by ty pobočky měly zůstat otevřené. Co by se tam dělo ? 1x za měsíc by si tam někdo došel pro výpis termínovaného vkladu ? Vlastně jeden jediný, členové, co mají peníze na spořicím účtě by si mohli sjednat termínovaný účet (ale to by akorát zbytečně zvyšovalo náklady při stejném efektu - prachy tam budou tak jako tak, tak proč je zbytečně úročit vyšší sazbou), že ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 17:09

Podle toho jak jsem to pochopil nelze uzavírat zcela nové termínované vklady jen prodloužit stávající při jejich ukončení.
Končiny
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků