Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 18:24

Končiny píše:Aktualne.cz Podle předsedy představenstva záložny Petra Jánského jsou však zablokovány všechny peníze, tedy téměř 15 miliard.

Aktuálně.cz: O podezřelých operacích týkajících se záložny informoval policii Finanční analytický útvar ministerstva financí, řekl ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Na účtech podle něj byla zajištěna více než miliarda korun*.

Nebo ty máš snad nějaký speciální důvod považovat pana Petra Jánského za menšího lháře, než Ondřeje Jakoba?


* udělejme předpoklad, že "více než miliarda" neznamená "o čtrnáct miliard více než miliarda", ale že je suma menší než dvě miliardy, jinak by bylo psáno "více než dvě miliardy"
Naposledy upravil czhunter dne 19. 5. 2013 18:26, celkově upraveno 2
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:26

No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 18:27

Ondrasz píše:Matrix:Já jsem v naprostém klidu žádné prachy tam nemám, ale byl bych i kdybych je tam měl :D

Nenech se vysmát, co na kom myslíš, že vysoudíš? Bezbřehá naivita...


Jsem zvyklý se soudit běžně a většinou neprohrávám. Je mi i , tak nějak, jedno jak dlouho se to potáhne, protože právníka mám ve firmě v měsíčním paušálu ... takže ať se tím chlapec baví.

Kdybych byl jako ovečka, která vždy jde jen tupě na porážku, tak bych měl samozřejmě po starostech ... žádné peníze bych nikdy ani neměl ;-)

Prostě škoda vzniká značná a někdo ji bude muset zaplatit ... když bude z čeho. Kdoví kdo tuhle situaci nakonec vlastně zavinil ... to ukáže až čas. Teď jde jen o to zajistit důkazy, vyčslit škodu a dát trestní oznámení ... tohle nestojí ani korunu, myslím v této fázi jen tak asi 2 hodiny času ... a ty 2 hodiny za pár desítek, nebo stovek tisíc (podle toho jak dlouho se to celé potáhne) náhrady škody stojí ne?
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 18:28

Ted už je v podstatě jedno, co Jánský nebo někdo jiný říkal, a co je v pozadí..důležité je , že to jede podle plánu,prostě odeberou licence ( důvod se dycky najde ) a FPV vyplatí vklady klientům.
Takže jsem v klidu.Jaký to bude mít dopad na důvěru v kampeličky obecně je jiná věc, ale to je také záměr celé akce ,myslím.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 18:30

Končiny píše:No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.


I tak to samozřejmě může být ... ale vše ukáže čas ...
Snad jsou natolik soudní, aby s řešením neotáleli.
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:32

Matrix: No fajn a uvědomuješ si, že ten člověk, co to dal zablokovat ručí třeba do výše 3x nebo 4x násobku svýho platu ? To si na něm hodně vezmeš, při sazbě jako na spotřebitelském úvěru 20 % by měl defacto z 15 miliard zaplatit pokutu 3 miliardy ročně -> něco kolem 8 milionů Kč denně. Obávám se, že to ztroskotá na tom: "Sorry chlape, tolik peněz nemám"
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:33

Myslím, že v dohledně době licenci neodeberou. Udělají pouze omezující opatření a záložna poběží dál do doby než bude mít vyčerpány všechny prostředky.Pak teprve dojde k odebrání licence. Ale jsou to jenom drby nakonec ČNB vymění vedení MSD na což má dle zákona právo a může to klidně fungovat dál pokud je pravda co tvrdí Jánský, že mají likviditu v řádech miliard.

-- 19. 5. 2013 19:34 --

MarekVach píše:Matrix: No fajn a uvědomuješ si, že ten člověk, co to dal zablokovat ručí třeba do výše 3x nebo 4x násobku svýho platu ? To si na něm hodně vezmeš, při sazbě jako na spotřebitelském úvěru 20 % by měl defacto z 15 miliard zaplatit pokutu 3 miliardy ročně -> něco kolem 8 milionů Kč denně. Obávám se, že to ztroskotá na tom: "Sorry chlape, tolik peněz nemám"

Neručí ničím, ale za nesprávný úřední postup odpovídá stát a v tomto případě by to bylo Ministerstvo spravedlnosti.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 18:35

MarekVach: slovy Jánského nikdo Vám nemůže dát tolik, co my Vám můžem slíbit aneb slibem nikdy nikoho nezarmoutíš :D

A to jsem týden po přečtení rozhovoru s ním přemýšlel, že si tam účet zřídím a část úspor přesunu, nicméně jsem to pro nedostatek času nestihl udělat...
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:36

Teď už je uplně jedno, co se stane, ikdyby z toho MSD dostalo a dostalo od ČNB zelenou, tak jí okamžitě položí run davu lidí. Lze jenom spekulovat, kolik peněz je na spořicích účtech vs. termínovaných vkladech (tam by se dalo očekávat, že by nedošlo k okamžitému výběru i přes sankce, ale leckdo by to stejně udělal...), ale myslím, že když ten spořák má i měl nejvyšší sazbu na trhu, tak z něj budou chtít lidi vybrat víc peněz, než kolik má MSD likvidních, takže to prostě tak jako tak musí skončit koncem s MSD.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:37

Matrix33 píše:
Končiny píše:No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.


I tak to samozřejmě může být ... ale vše ukáže čas ...
Snad jsou natolik soudní, aby s řešením neotáleli.

Souhlas jinak taky se rád soudím s úředním šimlem a taky jsem něco vyhrál. :-]
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:38

Ondrasz: Já když jsem ho viděl poprvé, tak mi připadalo, že jen kvůli lidem jako je on, ta kampelička funguje už léta a stále nabízí nejlepší sazby na trhu a když jsem se dozvěděl, že neplánují ihned shodit úrokové sazby, takže to s tím pozitivním vztahem ke klientům opravdu myslí vážně, no samozřejmě to je jenom fraška a někde toho člověka potkat, asi bych mu musel něco taky tak srdceryvného říct.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:39

MarekVach píše:Teď už je uplně jedno, co se stane, ikdyby z toho MSD dostalo a dostalo od ČNB zelenou, tak jí okamžitě položí run davu lidí. Lze jenom spekulovat, kolik peněz je na spořicích účtech vs. termínovaných vkladech (tam by se dalo očekávat, že by nedošlo k okamžitému výběru i přes sankce, ale leckdo by to stejně udělal...), ale myslím, že když ten spořák má i měl nejvyšší sazbu na trhu, tak z něj budou chtít lidi vybrat víc peněz, než kolik má MSD likvidních, takže to prostě tak jako tak musí skončit koncem s MSD.

Možná máš pravdu, ale nejsem si úplně jistý. Pokud bude zajímavý úrok a vklad pojištěn určitě tam někteří zůstanou, když žádné riziko nehrozí.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 18:40

Tak Blue-Ray to už oznámil, šílenství může začííííííííííííít. Osud kampeličky je tímto zpečetěn.

Inak k zablokovaným peniazom. Kolko tých účtov pre vklady a výbery majú. Podľa diskusie je to jeden ? dva.

Proste zablokovali účet ako taký, neviem si osobne predstaviť ten bordel, žeby bol účet neblokovaný ale blokovaná len suma na základe variabilných symbolov (?)
Naposledy upravil LuiS_666 dne 19. 5. 2013 18:45, celkově upraveno 1
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:40

Končiny: Ze státu nedostaneš ani korunu. To je stejný asi jako kdyby sis nárokoval náhradu škody za to, že tě stopli policajti při kontrole a tobě kvůli tomu uletělo letadlo, naprostá utopie.

-- 19. 5. 2013 19:42 --

Končiny: Jenže nějaké riziko hrozí vždy, ne že ne. A kvůli pár desetinám procenta ročně se opravdu naprostá většina klientů přesune do jiné instituce, kterou budou považovat za zdravou. Kor teď, když už vlastně ani nejlepší sazby MSD nemá (záleží, na jak dlouhou fixační dobu).
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:44

Já už dostal například za průtahy v soudním řízení a to přes 100 tisíc korun. :-)

-- 19. 5. 2013 19:46 --

LuiS_666 píše:Tak Blue-Ray to už oznámil, šílenství může začííííííííííííít.

Inak k zablokovaným peniazom. Kolko tých účtov pre vklady a výbery majú. Podľa diskusie je to jeden ? dva.

Proste zablokovali účet ako taký, neviem si osobne predstaviť ten bordel, žeby bol účet neblokovaný ale blokovaná len suma na základe variabilných symbolov (?)

Lze to například tak, že se zavede zvláštní vázaný účet na, kterou se převedou zmrazené peníze a účet se může odblokovat. Možností je spousta.

-- 19. 5. 2013 19:47 --

MarekVach píše:Končiny: Ze státu nedostaneš ani korunu. To je stejný asi jako kdyby sis nárokoval náhradu škody za to, že tě stopli policajti při kontrole a tobě kvůli tomu uletělo letadlo, naprostá utopie.

-- 19. 5. 2013 19:42 --

Končiny: Jenže nějaké riziko hrozí vždy, ne že ne. A kvůli pár desetinám procenta ročně se opravdu naprostá většina klientů přesune do jiné instituce, kterou budou považovat za zdravou. Kor teď, když už vlastně ani nejlepší sazby MSD nemá (záleží, na jak dlouhou fixační dobu).

Asi máš pravdu přesto si myslím, že stejné riziko je všude. Stačí se podívat kolik bank se muselo zachraňovat v Belgii i v Německu a u nás ty banky ani nepočítám.
Končiny
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků