Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 19:53

filip893 píše:Jenom taková myšlenka. Není důvodem zablokování veškerých peněz VSZ v Praze ten, že z venkovního pohledu existuje jen jeden sběrný účet a nikoliv samostatné účty klientů?


A neni duvod spise v tom, aby zalozna nevytunelovala hotovost?:-)

Vezmi to logicky, co se zmenilo od patku do nedele? Rekl bych, ze nic, tak proc neoznamili v patek, ze uzavrou pobocky? Myslim ze tady neco pekne ***** ze zalozny a panove z predstavenstva maji maslo na hlave.

A uverovy podvod, to jakoze Kalouskuv FAU resi za banku podvod? To mi smyslu moc nedava. Blokovat ucet se dela obvykle proto, aby majitel (v tomto pripade msd) nemohl ke "svym" penezum.

Nazor ohledne placeni pobocek, no vzdyt ty zamestnance museji stejne vyplacet, anebo jim mohou naridit dovolenou ze dne na den? A treba prazskou pobocku otevrenou nechat mohli, ne? Aspon by to nevypadalo jako totalni pru... MSD.

Napada me, zda maji clenove DZ pristup k informacim, komu se vlastne uveruje? Viz ty transakce pres Asii. takove reporty asi CSOB ochotne hlasi kalouskovi (Fau).

Byl nekdo na VH? Zjevne nikoliv.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 19:59

tohle psali zase na sporit. schvalne asi vyvolávaji strach

Metropolitní spořitelní družstvo před krachem
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 20:03

sporit.eu neber jako seriozní server. Je to jeden magor, co sesbírá nějaké informace různě po diskuzích, přidá k tomu spoustu svých smyšlenek a dojmů a vydává to za seriozní informace.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 20:06

Má někdo z Vás alespoň tušení, kolik z těch 15 miliard bylo na spořicích účtech a kolik na termínovaných vkladech ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 20:18

Možná se to dá najít v nějaké té výroční zprávě apod., ne?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 20:22

Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý

Ale ono je to asi jedno, ikdyby na těch spořácích bylo "jen" 5 miliard a půlka lidí to vybrala, stejně to jinak, než insolvencí neskončí
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 20:29

vpe pokud jsi tam byl, tak napiš co tam zaznělo a neptej se furt dokola na VH. Kdyby tam někdo byl, tak to napíše.
Předpokládám, že tam bossové MSD nehlásili, že perou prachy přes Hong Kong...

Thom teď je otázka nakolik je důvěryhodné účetnictví a jestli jejich kreativci nevylepšovali i reporty zasílané ČNB
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 5. 2013 20:41

MSD si své problémy zhoršilo tím, že si podnikání založilo na používání jediného sběrného účtu. Pokud vyšší moc zablokuje tento jediný účet, záložna se téměř zastaví. Pokud by si MSD nechalo přidělit kód banky a členům družstva dávalo separátní čísla účtů, mohla být situace dnes úplně jiná.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 20:43

MarekVach píše:Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý


Když už, tak vklady hledej v pasivech.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod MPLUSX 19. 5. 2013 20:50

MarekVach píše:Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý

Ale ono je to asi jedno, ikdyby na těch spořácích bylo "jen" 5 miliard a půlka lidí to vybrala, stejně to jinak, než insolvencí neskončí



Jsou to "pasiva", ne "aktiva"

strana 31:
http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-uda ... 12_upr.pdf
MPLUSX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 20:57

Hmm, taky jsem to nenašel. Tipuju ale, že drtivá většina budou TV a to o větším objemu, jako spořák to bylo použitelné dost omezeně.

No, můžeme hodit čísla a udělat si obrázek - za členy mojí rodiny to je:
16% SÚ, 84% TV.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 20:58

MarekVach píše:Má někdo z Vás alespoň tušení, kolik z těch 15 miliard bylo na spořicích účtech a kolik na termínovaných vkladech ?


K 31.12.2012 to bylo asi ... přibližně takto:

SÚ 2,4 miliardy
TV 6,6 miliardy
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 21:03

To jsem překvapen, původně jsem si myslel, že to bude tak 50 na 50 nebo 60 na 40 pro termíňáky. Tak bude záležet, kolik peněz mají doopravdy likvidních. Kdyby jim ČNB dala zelenou, tak by to možná ustát ještě mohli, ale je to jen moje spekulace. Záleželo by asi hodně na tom, kolik lidí by i přes sankce chtělo zrušit TV
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 21:05

Dá se předpokládat, že s ohlášeným snížením úroků se ten poměr ještě víc přesunul k TV.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 21:08

MSD.png
MSD.png (74.39 ) Zobrazeno 11034 krát
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků