Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 19:00

sykora1, to by mě taky zajímalo, mám tam nemalou částku a nikde ji nevidím (odesílal jsem 15.5.2013). tudíž z ní ani nejdou úroky. jak dlouho tento stav může trvat? bude to rychleji než se vyřeší situace s problémovými úvěry? pokud ne, asi na tom celkem slušně prodělám:( (uvidíme, zda mi z družstva odpoví)
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 19:12

pro digiking:

Dnes jsem četl na aktualizovaném prohlášení MSD (hned na úvodní straně jejich stránek), že o tuto možnost zajistit již zadané převody před zablokováním účtů žádají VSZ. Sledujte aktualizace, poslané peníze by Vám měly přijít zpět na účty, ze kterých byly poslány. Snad alespoň tuto komplikaci rychle s VSZ obě strany vyřeší.[/quote]
Naposledy upravil moudnik dne 20. 5. 2013 19:15, celkově upraveno 1
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 19:14

dík, takže zatím nic nového:( proč to ale nepošlou rovnou na účet, na který jsem chtěl, vždyť platba měla být 16.5. připsána (posílal jsem v 9h ráno).
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 20:40

Vyjadreni MSD je nejasny. Muze to dopadnout i tak, ze odeslane vklady budou blokovany nekolik mesicu bez jakehokoliv uroceni.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 20:43

Inak predpokladám, ze na vklad právnických osob sa ochrana vkladov nevztahuje (?)

Bolo,(je) vobec možné takto investovať ako právnická osoba do družstva ?
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 20:44

A je to venku:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=780232

MSD není obětí úvěrových podvodů, sama se jich aktivně zúčastnila. Klasické tunelování. Z toho už se MSD nevzpamatuje.

Záložna poskytovala úvěry nesolventním zahraničním společnostem bez jakékoli historie a zřejmě zastoupeným nastrčenými lidmi, uvedla státní zástupkyně Daniela Smetanová. Obviněn zatím nikdo nebyl.

"Poskytnuté finanční prostředky byly přes řetězce dalších obchodních společnostní konvertovány na měnu EURO a vyváděny do zahraničí," vysvětlila žalobkyně. Podle ní jsou zástupci MSD, ale i další lidé podezřelí ze spáchání zpronevěry, praní špinavých peněz, porušení povinnosti při správě cizího majetku a úvěrového podvodu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 5. 2013 20:57

Wauu, tak to je pecka !! No myslím, že to bude rychlý konec MSD.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 21:15

Tak to je zajimavy. Jen se trochu divim, ze nedavno psali o 4. uctech, ted o 7. uctech? Ale mozna je to nejaka taktika VSZ.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 21:21

sykora, spíš to asi bude v nepřesnosti okolo účtů a bank. ústavů: "Podle Smetanové byly záložně zablokovány peníze na sedmi účtech u čtyřech peněžních domů. "
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 21:25

digiking: Asi ano, narazim na predchozi clanek, kde pisou:

„Byly zablokovány jen čtyři účty Metropolitního spořitelního družstva z několika desítek, a to do konkrétní výše, nikoliv tedy všechny účty," upřesnila online deníku Aktuálně.cz dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 21:27

aha, možná tedy blokují postupně..
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 21:37

Nie nie, je to práca Kalouska. Jednoznačne chce natlačiť ludí do II. piliera.

Všetko je to len medialna lož a mystifikácia ;)
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 5. 2013 21:50



A když jsem už minulý týden tvrdil, že jsou to mr*ky a tunelují to, tak jsem byl zase jen za "chytrolína" :-D A MSD není první vlaštovka :-D

-- 20. 5. 2013 22:54 --

LuiS_666: no zrovna ty z 2. pilíře nemusíš mít na území České Republiky vůbec obavy :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 20. 5. 2013 23:03

dr._lukas: první teda rozhodně není ;-)
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ?id=744543
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 21. 5. 2013 05:15

dr._lukas píše:


A když jsem už minulý týden tvrdil, že jsou to mr*ky a tunelují to, tak jsem byl zase jen za "chytrolína" :-D A MSD není první vlaštovka :-D

-- 20. 5. 2013 22:54 --

LuiS_666: no zrovna ty z 2. pilíře nemusíš mít na území České Republiky vůbec obavy :-D


Je tam jedna "ošíbka" :) ... nikoho nezaráží ta větička, že "obviněn nikdo nebyl" ?? :-))
Tak tuneloval to někdo nebo ne? :)

Netvrdím, že netuneloval, ale kdyby ano proč ten "někdo" není ve vazbě? A to tunelování zjistili najednou, v jednom měsíci, u víc kampeliček?

Moc zajmavé počteníčko to je ...
Matrix33
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků