Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuiS_666 21. 5. 2013 15:56

vpe píše:
predpokladas mylne http://www.fpv.cz/cs/co-je-pojisteno.html
http://www.fpv.cz/cs/otazky-a-odpovedi.html hned 1. odstavec

Jak "investovat"? Pletes si vklady s investicemi?


Díky za info. Jop, zle som sa vyjadril, myslel som vklad.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2013 18:00

Nove nic nerikajici zpravy pro nas

imsd.cz/files/novinky/prohlaseni_MSD_clenum_21_5_13.pdf
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 5. 2013 18:44

Bez podpisu, překlepy ..... asi nějaká sekretářka neměla co dělat.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 21. 5. 2013 21:02

Ted trochu zmenili verzi toho prohlaseni, predtim tam nebylo ze je to "paralyzovalo".

V http://www.imsd.cz/files/novinky/blokace_vyjadreni.pdf tvrdi, ze zablokovanych uctu je 8, penez cca 2.7 mld. Kdezto VSZ tvrdilo nejdriv 4 a pak 7 uctu. Nekdo tedy pocita spatne, ale uz se zacinaji skoro shodovat.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 5. 2013 05:16

Franklin píše:

Tenhle odkaz tu dneska už byl, ale i tak díky. ;-)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jen jsem chtěl připomenout jak to občas bývá ... většinou když se někomu z těch nej zachce něco dalšího utrhnout nebo zlikvidovat! Obecná naivita je v těchto končinách nebývalé vysoká, takže tyto metody padají nezvykle snadno na úrodnou půdu. :-(

Skutečnou pravdu se dav obvykle dozvídá až cca 10 let po kauzách :)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 22. 5. 2013 07:47

Jak se zdá, Motejlek měl pravdu. Jen kdyby ty informace nepouštěl ve stylu já něco vím ale heč neřeknu co přesně.

MSD vyváděla peníze ze záložny pomocí fiktivních úvěrů, část takto odkloněných peněz se vracela do záložny formou navyšování základního kapitálu.

Čím větší základní kapitál, tím větší objem úvěrů se mohl poskytnout a následně tyto úvěry odepsat jako nedobytné.

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... ?id=780299

Pokud se toto prokáže, pak je s MSD konec, protože přeřazením mnoha úvěrů (prověřuje se 40% všech poskytnutých úvěrů) do kategorie ztrátových a současně nucené snížení základního kapitálu o tato neoprávněná navýšení může vést až k poklesu kapitálové přiměřenosti pod 8% a konec.

Obávám se, že toto prověřování bude chvíli trvat a odblokování účtů MSD není na pořadu dne.

Chudáci ti, co chtěli peníze v nejbližší době na něco použít.

To jen Patrik, který byť má miliony je zvyklý žít z životního minima a v nejhorším případě otec přes chodbu to jistí může být v klidu. :D
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 08:01

Tak hlavně platí základní pravidlo - nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku :).
U MSD mám jen termíňáky (ještě štěstí, že snížili úrok na spořáku, hned začátkem měsíce jsem odtamtud stáhl nějakých 80 000 Kč :) ), takže nějaká párměsíční nedostupnost mi nebude vadit a jen ať se penízky úročí co nejdéle, 4,6 % p.a. už nikde nedostanu :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kloki5 22. 5. 2013 08:18

Dobre, tak pokud je o podezreni v tom aktualnim zneni, jaky jsou dalsi duvody pro blokaci penez ? To pak muze VSZ normalne povolit vybery ne ?
Ja ty penize potrebovat, tak jsem pekne ... :-)
Mel by se najit nekdo, kdo ty penize potrebuje a bude mu stat za to se do toho oprit pravni cestou. Do MSD, nebo VSZ pokud to zadrzuje uz neopodstatnene. :-/
Kloki5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 5. 2013 08:26

filip893 píše:Jak se zdá, Motejlek měl pravdu. Jen kdyby ty informace nepouštěl ve stylu já něco vím ale heč neřeknu co přesně

A ty mas pristup do jeho placene sekce?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 22. 5. 2013 09:55

PatrikChrz píše:Tak hlavně platí základní pravidlo - nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku :).
U MSD mám jen termíňáky (ještě štěstí, že snížili úrok na spořáku, hned začátkem měsíce jsem odtamtud stáhl nějakých 80 000 Kč :) ), takže nějaká párměsíční nedostupnost mi nebude vadit a jen ať se penízky úročí co nejdéle, 4,6 % p.a. už nikde nedostanu :(



To vypadá, jako když děláš, že se zase až tak moc v MSD neděje... :roll:
Lidi se tady na foru ptaji kam bezpečně uložit peníze, ty jim radíš záložny. Pak se zjistí, že v jedné z nich je extra tunel, a ty se tady teď usmíváš nad tím, že jsi si z ní nedávno stihl stáhnout 80 tis. ...

Nepřijde Ti to hloupé?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 10:04

No, protože s touhle částkou a úroky z toho, co tam mám se mohu blížit pojistenemu limitu (záleží na tom, jak dlouho to bude blokováno a jak se bude vyvíjet kurz €). A hlavně úrok na spořáku můžou kdykoliv sundat dolů, na termíňácích je daný.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moudnik 22. 5. 2013 10:11

pro PatrikChrz :
Jaký je Váš odhad překlenovací doby než budou podle zákona vyplaceny vklady střadatelům (členům) do výše 100tis. Euro za stávajících, stále se měnících (dez)informacích o problémech MSD. Již včera jste mně zkušeně poradil a budete zřejmě praktik ve financích, co myslíte - kolik měsíců ?
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod plysa 22. 5. 2013 10:49

Fantucci píše:
PatrikChrz píše:Tak hlavně platí základní pravidlo - nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku :).
U MSD mám jen termíňáky (ještě štěstí, že snížili úrok na spořáku, hned začátkem měsíce jsem odtamtud stáhl nějakých 80 000 Kč :) ), takže nějaká párměsíční nedostupnost mi nebude vadit a jen ať se penízky úročí co nejdéle, 4,6 % p.a. už nikde nedostanu :(



To vypadá, jako když děláš, že se zase až tak moc v MSD neděje... :roll:
Lidi se tady na foru ptaji kam bezpečně uložit peníze, ty jim radíš záložny. Pak se zjistí, že v jedné z nich je extra tunel, a ty se tady teď usmíváš nad tím, že jsi si z ní nedávno stihl stáhnout 80 tis. ...

Nepřijde Ti to hloupé?


a co na tom není bezpečného? Patrik (a nejen on) jasně píše "nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku". Vklady jsou pojištěné, tak není co řešit - bezpečné to je - alespoň do limitu 100 000 EUR. A ten úrok na TV je bezkonkurenční...
plysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p205 22. 5. 2013 10:51

Vklady se začnou vyplácet od pondělí 17. března 2014 :)

Mě spíš zajímá, kdo mě vrátí členský příspěvek 100 Kč.
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 5. 2013 10:52

rada nedávat všechno do jednoho košíku je super, ale nějak nám ty košíky krachují jeden za druhým....
melolontha
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků