Povinné ručení - výpovědní lhůta

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jarda26 19. 7. 2013 07:34

Povinné ručení se dá taky vypovědět hned. Návod jsem našel na http://tccad.cz/jak-na-povinne-ruceni-jak-na-to/ v podstatě je to strašně jednoduchý
Jarda26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 7. 2013 07:38

No jistě... Klidně tomu věř.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 7. 2013 08:21

Tak s tim prodejem bych to asi nepodstupoval (pokud bych auto skutecne neprodaval), ale klidne bych v pripade zmeny pojistovny praktikoval Výpověď z důvodu dočasného odhlášení z registru vozidel pokud bych mel jinde vyrazne lepsi nabidku.
Neni v tom zadna levota, minimalni lhuta docasneho odhlaseni neni stanovena takze klidne pres vikend nebo na jeden den je to v pohode a puvodni pojistovna si muze akorat trhnout nohou, v tomto pripade pokud je v dokladech docasne odhlaseni zaznamenano tak s tim proste neudelaji absolutne nic a vypoved je proste platna.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 7. 2013 20:50

Dnes jsem odhlašovala auto, které bylo ekologicky zlikvidováno 17.7.2013, PR zaplaceno do 14.10.2013, paní mi však jako konec pojištění uvedla dnešní datum, na můj dotaz proč ne 17.7., kdy se zlikvidovalo, odpověděla, že se musí uvádět datum podpisu. Přijde mi to trošku mimo, má pravdu?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 30. 7. 2013 21:10

Co je mimo na tom, že pojišťovna ukončí smlouvu ke dni, kdy se o tom dozvěděla?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 7. 2013 21:21

Proč odpovídáš na otázku otázkou? Když nevíš odpověď, tak nereaguj.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 30. 7. 2013 21:31

Ona to odpověď je.....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 7. 2013 21:35

Stačilo napsat... Ano, má pravdu, pochopila bych to. A ne pokládat otázky. Kdybych věděla a nepřišlo mi to divný, na nic se ptát nebudu.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 30. 7. 2013 21:43

Promiň, netušila jsem, že jsi také blond.
Ano, má pravdu. Pojišťovna ukončí smlouvu ke dni, kdy se o zániku dozví. Tedy jsi měla odkráčet na pojišťovnu hned z evidence po zrušení vozidla a mohla jsi smlouvu ukončit ke dni 17.7.
Je to dostačující?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 7. 2013 21:46

Jo. Já tam byla, ale paní byla na dovolené. Ale to je jedno. Takhle je to cajk.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 7. 2013 21:51

Tak jsi to mohla na tu pojišťovnu poslat mailem, dopisem, poštovním holubem. Kamey má pravdu a je to přesně podle zákona o pojistné smlouvě.
Akorát nejde o "datum podpisu", ale o datum, kdy se o tom dozví pojišťovna.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 7. 2013 22:07

Mohla, ale on by ten časový úsek vyšel pomalu nastejno. No dík.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 30. 7. 2013 22:52

kamey píše:Promiň, netušila jsem, že jsi také blond.
Ano, má pravdu. Pojišťovna ukončí smlouvu ke dni, kdy se o zániku dozví. Tedy jsi měla odkráčet na pojišťovnu hned z evidence po zrušení vozidla a mohla jsi smlouvu ukončit ke dni 17.7.
Je to dostačující?

Z praxe vim, ze pri docasnem vyrazeni vozidla pojistovna ukonci smlouvu ke dni vyrazeni. Lze v tomto pripade klidne po vyrazeni odkracet kamkoliv a oznamit to pojistovne jindy.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 7. 2013 23:20

Bože... Nemas vyrazeny zuby? Co nabodeníčka, už jsi o tomhle Husově vynálezu někdy slyšel?

Tak ještě jednou a pomalu: pojištění vozidla zaniká dnem vyřazení tuzemského vozidla z evidence vozidel, pokud se pojistitel a pojistník nedohodli na jeho přerušení.

Takže jestli Drejkaa nakráčela na evidenci vozidel kvůli odhlášení 30.7.2013 a pak hned mazala na pojišťovnu, bylo pojištění zrušeno v souladu se zákonem 30.7.2013 bez ohledu na to, že auto bylo fyzicky zlikvidováno o 14 dní dříve. Drejcee snad nic nebránilo v tom, jít auto odhlásit hned při jeho fyzické likvidaci 17.7.2013 a k tomuto datu mohla mít ukončené pojištění.

Pokud jí v tom něco bránilo, tak holt platila (zbytečně) pojištění o 13 dní déle.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 31. 7. 2013 07:22

Uz me to docvaklo; chtelo to skutecne znovu a pomalu.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků