Personální agentura?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod No06 27. 5. 2013 07:11

Já jsem našel práci přes Grafton, ale popravdě jsem to vůbec nečekal. Dal jsem tam CV + zašel na nějaký pokec. Dvě doporučené pozice nedopadly a pak byl cca 4 měsíce klid. Pak se ozval úplně jiný člověka hned na poprvé to klaplo. Naopak mam horší zkušenosti s acjobs ... furt mi něco nabízeli, pokaždé volal někdo jiný a pokaždé nebyli schopni pochopit že mám některé požadavky, které nezměním. Ale musí se jim nechat, že se snažili.
No06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 5. 2013 07:31

Grafton hodně bazíruje na angličtině, bez ní nemají snad žádné pozice. Z těch pár věcí, na které jsem reagoval jsem vždy dostal "UHO" odpověď, že byla dána přednost jiným uchazečům. Aktivně mě nenapsali nikdy.
Z ACJobs mě nedávno také (aktivně) psali, ale když jsem jim poslal moje požadavky, tak se už neozvali :mrgreen:
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melolontha 27. 5. 2013 11:05

melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod newkangaroo 13. 9. 2013 08:48

Jsou personální agentury a "Personální agentury". Pokud člověk chvíli brouzdá po jejich webu, zjistí, že dost z nich jsou jen agregátory nabídek z mnoha dalších agentur. Je to jako se zájezdy a rozdílem mezi cestovkou, která je přímo "vlastní" a agenturou, která je přeprodává.

Řada agentur je navíc více, či méně specializovaných na určité obory. Takže je dobré rychle vyselektovat agentury pro TOP manažery, pokud hledáte zednické práce a naopak. Existuje však i řada agentur, které nemají žádné zaměření a snaží se pokrýt široké spektrum práce. Namátkou z vlastní zkušenosti mohu jmenovat portál práce Inzerceprace.cz a třeba pro IT lidičky je dobrý itjobs.cz
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kartmen 17. 9. 2013 14:37

uz rok su u manpaweru.. vyplaty nam delaji oni a myslim si ze nas tezce oskubavaji O:-)
Kartmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod newkangaroo 15. 11. 2013 15:14

Souhlasím, že LinkedIn už začíná mít sílu i v naší české kotlině. Určitě bych ale doporučoval se nahlásit i do personálek a sledovat portály s prací. Skus poměrně známou http://www.profesia.cz/
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elara 25. 1. 2014 20:34

Já jednou pracoval v továrně, bylo to takový to "dočasný umístění".

Mě celej ten koncept přijde neuvěřitelně hloupej, pořád se říká, že není práce, a přitom podniky vynakládaj prachy na najímání agentur. To si nedokáží ty uchazeče vyfiltrovat na pohovorech sami, a to uchazeči nedokážou brouzdat po netu a najít tak práci?

Já si tu práci našel sám, ale protože fabrika se ráda zbavovala, podle výkyvů ve výrobě, lidí, tak sem, ikdyž sem odpovídal na inzerát přímo tý fabriky, jít přes agenturu, protože to mohou klidně zrušit.

PS: musíte podepsat papír, že máte stejnou mzdu jako kmenovej zaměstnanec, a ve fabrice Vám řeknou, že na plat se ptát nesmíte - stejně se všichni ptaj, a vyplunulo z toho, že to, co "přidaj" Vám, když jdete do kmenovýho vztahu, je právě tolik, kolik oni dávali ty agentuře za to dočasný umístění.

Takže zlodějna. A to dost infantilní.
Naposledy upravil Elara dne 25. 1. 2014 21:15, celkově upraveno 1
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 25. 1. 2014 21:00

Takhle to vymysleli socani a hlavně škromach, když byl ministrem. Od tý doby se to sere. Věř, že kdyby stát chtěl zaměstnanost, tak jí podpoří. Místo toho podporuje nezaměstnanost a to tak štědře, že to nemá obdoby. Aby bylo co nejvíc nezaměstnaných, zahrnuje zaměstnavatele šílenou byrokracií a proto se daří zmíněným agenturám. Ty lidi odírají a tak to má být, protože ekonomicky nezávislí nejsou v tomto stádě žádoucí.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 25. 1. 2014 21:04

No jo, jak jsem říkal, největší gól byl ten plat.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 26. 2. 2014 23:06

*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.hanz 5. 6. 2014 13:01

Osobně mám zkušenost s personální agenturou Stimul. Poprvé mi taky sehnali práci ve které jsem do dnes.
jan.hanz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mhumpolec 18. 8. 2015 09:26

Pokud hledáte práci v IT zkuste http://zeebra.cz. Popis pozic mají sice v angličtině, ale narazíte u nich i na Čecha, takže se nemusíte úplně nutně nechat hned na začátku odradit.
mhumpolec
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků