Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod srrac 6. 7. 2018 13:01

Dik.
srrac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 7. 2018 13:24

Já u splátky vycházím z předpokladu, že splátka musí do dané banky dorazit v den splatnosti a už se moc nezajímám o to, kdy oni si to v bance připíšou. (O to se zajímám, pokud přednabíjím, splácím KK HB před konećem měsíce apod.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod srrac 6. 7. 2018 13:47

Myslim, ze ve vypisu pisou odeslat splatku tri pracovni dny pred datem splatky.
srrac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 7. 2018 16:38

Ano, zřejmě relikt z doby, kdy převod trval 3 PD. To Ti nakonec doporučí každá přepážková pracovnice … ono, víš, ten převod chvíli trvá, takže je lepší to poslat 3 PD předem ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 31. 7. 2018 15:45

Přes víkend jsem se pohyboval v Polsku a překvapilo mne, že kreditka AXA měla výhodnější kurz než kreditka Cetelem nebo Revolut (přibližně za 1ZL: Axa 5,85, Revolut 5,97 - měněno před víkendem, Cetelem 6,01).
Kreditky Unicredit teď mají zajímavé kurzy i na EURO nebo jen na Zloty?
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2018 08:29

To je divné, to vypadá na lepší kurz, než střed. Nedošlo k nějakému pohybu kurzu? Obě platby byly ve stejný den (a ve stejný den zaúčtovány?)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 6. 8. 2018 07:19

Někde tady (rozdíl data transakce a data zaúčtování) to opravdu bude.
Platby proběhly o víkendu 28-29.7. a zaúčtování 30-31.7. Zatímco u Cetelem konečný kurz zůstal na 6.01, u Axa to nakonec bylo 6.07 za Zlotý (původní kurz jsem přepočetl ještě před 31.7. dle online výpisu).

Ale i tak zůstává kurz u Axa na Zlotý pořád celkem slušný.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 23. 8. 2018 14:16

Zdravim, chci se zeptat, kdyz mam jako hlavni menu EUR , kde mam dostatek EUR a na CZK ucte mam nulu a zaroven si chci vybrat CZK , tak se to veme z EUR kurzem asociace?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 23. 8. 2018 16:47

Malá historka z pondělní návštěvy Unicredit Bank. Nějací dva Rusáci si tam zakládali účet v korunách a chtěli na něj dát 3,5 tisíce dolarů. Když pan bankéř spočítal, kolik za to zaplatí (1 % poplatek za vklad v hotovosti + jejich nevýhodný kurz), rovnou jim doporučil, ať si skočej do směnárny to vyměnit a přinesou koruny, které tam mohou dát bez poplatku.
Na jednu stranu je smutné, kolik si banka za takovou věc naúčtuje, na druhé straně je pozitivní, že bankéř je na straně zákazníka a ne na straně banky.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 23. 8. 2018 18:38

Banker se bal, ze po tomhle by ucet zase hned zrusili.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 24. 8. 2018 10:04

Zkoušel někdo v poslední době zaplatit kreditkou UC na poště?
Všude jinde mi ji to bere, ale na poště "zamítnuto bankou", a to se jednalo o platbu asi 160Kč.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 24. 8. 2018 12:35

Jo, ale platil jsem na poste pres Curve.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 24. 8. 2018 14:55

treborit píše:Zdravim, chci se zeptat, kdyz mam jako hlavni menu EUR , kde mam dostatek EUR a na CZK ucte mam nulu a zaroven si chci vybrat CZK , tak se to veme z EUR kurzem asociace?

Obávám se, že méně výhodným kurzem banky.
Nechce se mi tvůj případ studovat v podmínkách (ty nejsou napsány zrovna jednoznačně), já zkoušel jinou měnu (USD) než mám účty (CZK a USD, primární účet na každé karty naopak) a v případě nedostatku na Euro účtu (kde se mi účtují měny mimo CZK) se to odečetlo z CZK kurzem banky.
Viz viewtopic.php?f=316&t=1078058&p=11830793#p11830793

Teď jsem zkoušel opačný případ - zaplatit pivo v CZK kartou, kde je primární měna Euro (a dostatek), blokace proběhla v CZK na Euro účtu, ale zaúčtována byla původní částka v korunách na CZK účtu.
Takže snad platí proklientský výklad nejednoznačných podmínek...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 24. 8. 2018 15:19

Diky za reakci, asi to vyzkousim. Z tvych pripadu co jsi napsal se z hlavni meny odecita kurzem asociace. Takze bud karta zarve, ze nema dostatek na CZK a nevyberu nic nebo by to melo byt z navazaneho uctu jinou menou a to by mel byt kurz asociace.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 8. 2018 19:32

Tam nic potřeba zkoušet není. Za normálních okolností to bere při platbě v korunách peníze z korunového účtu, při platbě v cizí měně peníze z EUR účtu. Opatrný bych byl jen při situacích, kdy účet danou variantu nepokryje. Pro jistotu tedy možná při odjezdu do zahraničí tam mít na korunovém skoro 0 a mít naplněný EUR účet.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků