výběr brokera

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sayen 7. 1. 2018 20:10

Zdravím, hledám informaci/tip na lepšího brokera než v současnosti využívám. Každý máme jiná specifika. Hledám brokera , který má strop-maximum pro větší objemy obchodů. Tak ,abych neměl vysoké poplatky při obchodech 100k-200k € . U nákupů na dlouho bych poplatky tolik neřešil, ale při nákupech na 1-5 dní už musím.
Mám zájem o tyto trhy, kde v současnosti využívám :

1. ČR - Fio (max.1190) , DEGIRO (max.830).
Lepší je asi Fio kvůli inteligentním pokynům s krokem,limitní cenou ,ignorovaným objemem a skrytymi kusy.

2. XETRA - DEGIRO 0,02% nebo max 60€ .

3. USA - Fio 9,95 USD.
Bohužel DEGIRO má ECN 0,004 USD za ks, Lynx má pak 1% !!

Bohužel je jasné ,že danou věc vyřeší pouze kombinace 2 obchodníků. DEGIRO zároveň neumí rychle přijímat a odesílat peníze.
Takže budu moc rád, když dá někdo užitečný tip na každého brokera ,který má na nějakém trhu strop v poplatcích.

Neznáte někdo brokera Directa ? Má také zajímavý ceník. https://cz.directa.com/trhy-a-poplatky/cenik-trhu/
sayen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 1. 2018 21:45

pokud chces delat takto velke obchody v USA /Xetra, tak byh uvazoval o Interactive brokers.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sayen 8. 1. 2018 09:09

Dík, Interactive brokers je srovnatelný s DEGIRO. U IB pokud budu aktivní dosáhnout na XETRA stropu poplatku
29 EUR což je přímo skvělé, ale mají v USA ECN poplatky.
Když například koupím GE 12000 ks za 18,54 tak budu mít u IB poplatek minimálně 42 USD a u Fio 9,95 pokud to udělám několikrát ,tak rozdíl v úspoře bude velký.
Prostě ty ECN poplatky za ks nejsou vhodné pro větší objemy a cenu akcie pod 50-100 USD.
sayen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanFX 18. 1. 2018 12:12

Já osobně jsem se nikdy na poplatky nedíval, sleduji vždy úspěšnost a spolehlivost brokera.

Obchoduji u FXGlobal a vydělávám právě na krátkodobých obchodech. U akcií je poplatek 0,2% při nákupu a prodeji akcií z objemu. Obchoduji s miliony, takže mi něco přes 4000 přijde jako poměrně zanedbatelná částka.

Navíc je tu velká výhoda, že své nápady často komunikuji s mým osobním makléřem a zatím musím zaklepat, že jsme úspěšní. Obchoduji s pákou 1:20 a po čtyřech měsících jsem v zisku přes 79% a to jdeme celkem konzervativní cestou.

Pokud budete chtít více informací, tak se nevyhýbám telefonické komunikaci, nebo komunikaci přes soukromé zprávy.
JanFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moure 18. 1. 2018 13:05

No jiste. :-))
moure
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sayen 18. 1. 2018 18:52

Tak nevím na krátkodobé obchody musíš mít právěže co nejmenší poplatky nejlépe zastropované ,aby si i s malým pohybem kurzu mohl prodat nebo se i případně zbavil pozice.

A jít do páky 1:20 jde jen šílenec při větším objemu peněz.
Já si maximálně půjčím do hodnoty vlastních akcií a toto pravidlo mi zachránilo v minulosti zadek.
sayen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 18. 1. 2018 20:31

Fakt polemizuješ s reklamou?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lumik777 2. 2. 2019 17:41

Při dlouhodobém investování bych si také zvolil Interactive brokers.

Já se spíš zajímám o krátkodobé obchodování. Zde jsem se dočetl https://www.winsidetrading.com/cs/vyber-brokera/, že existuje market maker a STP broker. Z celého článku mi to vyznělo, že STP broker je lepší.

Věděl by mi někdo blíže vysvětlit rozdíl mezi brokerem market maker a STP? Je market maker fakt špatný broker?
Lumik777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 3. 2. 2019 00:34

Neblbni – pokud si nedokážeš najít ani mechanismus a pravidla toho, jak budeš dělat právně závazné transakce, proč myslíš, že máš jakoukoli šanci ty transakce dělat se ziskem?

I v reklamách už musí psát věci jako „82 % CFD klientů ztrácí. XTB…”
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ismo50 25. 5. 2019 15:25

Zákaznický servis Forex Brokers

Téměř nic není tak cenné jako dobré služby zákazníkům, zejména s online forex obchodování. I když jej nepoužíváte, měli byste mít přístup k některým minimálním servisním požadavkům. Má makléř Forex podporu 24 hodin? Můžete je kontaktovat telefonicky? E-mail? Chat? Když s nimi mluvíte, zdají se lidé znát? Slovo opatrnosti ... služba může být lepší, než otevřete a financujete účet reálných peněz. Pokud zjistíte, že je tomu tak, získejte své peníze a přejděte na nového forexového makléře. https://moreforexbrokers.com/best-forex ... di-arabia/

Kvalita Forex Broker

Chcete se ujistit, že máte kvalitní makléře. Forex makléři nemusí být registrováni ani regulováni, protože Forexový trh je označován jako "neregulovaný" trh. Nejlepším makléřem však bude zpravidla obchodník s cennými papíry Futures Commission (FMC) a člen National Futures Association (NFA).

Forex obchodování makléři nástroje a výzkum

Lepší makléři mají k dispozici obchodní nástroje pro své držitele účtu, aby jim pomohli v jejich forex obchodování. Také, většina makléřů bude mít nějakou formu výzkumu k dispozici nebo zobrazeny přímo na svém místě obchodování.

Online Forex obchodní platforma

Většina, ne-li všechny, Forex makléři umožňují obchodování přes internet. Páteř jakékoliv online obchodní platformy je velmi důležitá.

Forex Brokers Dostupné měnové páry

Ujistěte se, že potenciální makléř nabízí minimálně sedm hlavních měn (AUD, CAD, CHF, EUR, GBP, JPY a USD).
ismo50
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 15. 3. 2020 22:24

Co rikate na Tastyworks?

Jak obchodujete ETF?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 18. 3. 2020 23:24

Já kupuju ETF přes výpis ITM (delta skoro 1) PUT opce s nejbližší expirací. Ale jde samozřejmě o násobky 100ks.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 19. 3. 2020 00:18

Proč opce? ETF nejdou koupit, protože nemají přeložené dokumenty, ale opce tě to nechá?!
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 3. 2020 00:37

vysvetli proc ITM a ne ATM? Itm nenakoupis pokud nevzroste? Pres jakou platformu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 19. 3. 2020 11:07

fc70> přesně tak
vpe> ty potřebuješ aby ti při expiraci přistály akcie ETF na účtu, tedy byla při expiraci opce ITM. Když koupíš ATM, tak máš jen poloviční šanci, že se tak stane. Navíc cena ti pak nekopíruje cenu podkladu. Proto delta co nejblíž k 1.
Používám Interactive Brokers (trading mne živí a při mých obratech jsou nejlepší - a i kdyby už nejlepší nebyli, na jejich platformě a API jsem už plně závislý).
noi2
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků