Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2021 13:40

Tak v tom pásmu, kde se teď inflace pohybuje, je rozdíl mezi starým a novým zdaněním zanedbatelný. A spíš to momentálně vypadá, že lepší to nechat na starém (kdo to má). Kdo nemá, tak stejně nemá na výběr.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas3 24. 3. 2021 21:53

Tak pro ty, kteří se bojí vyšší inflace začal úpis dalších proti-infačních dluhopisů. Zatím jsem si všiml jen změny v navýšení limitu z 5 na 50 mil. ks/Kč.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 3. 2021 23:54

Musk a Apple to leje do BTC a Češi Šilerce :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2021 16:39

"O Dluhopisy Republiky není zájem. Lidé raději nechají peníze ležet, než aby je půjčili Babišovi a Schillerové"... aneb poslední emise celkem fiasko
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... erove.html
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 28. 3. 2021 18:26

Pochybuji, ten článek mi připadá spíš jako „kdo chce psa bít…“. Rozumný investor nepřemýšlí takhle osobně. Splatnost je delší než volební období, ministři financí se mohou střídat ještě častěji.

Navíc těch 3,37 miliardy je o dost víc než 2,10 miliardy loni – naopak bych řekl, že objemy poměrně slušně rostou.

Spíš bych řekl, že to teď zkrátka není masový produkt (250 Kč za první investici vylučuje malé objemy, roční splatnost vylučuje použití na nouzové úspory), a hlavně jej banky narozdíl od svých fondů vůbec nijak nepropagují.

V minulém upisovacím období byla průměrná investice přes 600 tisíc korun. „Dámy a pánové, kdo z vás to má?“, obzvlášť každý kvartál – kdo má takové úspory a ví o spořicích dluhopisech, už asi zainvestoval loni nebo předloni.

A srovnávat to s tou starší sérií je dost pochybné, protože ta byla otevřená i (některým?) právnickým osobám a neměla horní limit - max. investice v první emisi byla 306 milionů, několik stomilionových.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomas3 28. 3. 2021 21:49

Souhlas a navíc se jedná o poměrně pracný produkt(proti Termín. vkladům) a přímo u protiinfl. dluhopisu je tam u nových emisí pro konzervativního vkladatele paradoxně riziko až 0% úroku.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 29. 3. 2021 04:39

Také jsem do dluhopisů nikdy nedal ani korunu, výnos se mi zdá malý, poplatek za registraci vysoký, registrace komplikovaná.Tím neříkám, že nechávám peníze ležet na účtech, proste je investuji jinde.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 29. 3. 2021 09:39

Ano, zajít do banky, podepsat smlouvu a zaplatit jednorázově dvě stovky pro investice v řádu milionů je opravdu nad síly většiny lidí. Taky výnos v řádu desetinásobku úročení na spořicím účtu není nic moc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 29. 3. 2021 16:35

Investice v řádu milionů je záležitost horních 10%, v žádném případě „většiny lidí“.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rop 29. 3. 2021 17:19

Tak vstupní poplatek se na úrocích zaplatí za rok při nákupu 10 000 ks dluhopisů.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 30. 3. 2021 01:00

Ten clanek je křečovitě kriticky za každou cenu. Rozhodne nejsem obhájce té tety z ministerstva financí, ale ten článek je blábol. Stačí poslední věta:
“ Tady se po mizerných výsledcích desáté emise Dluhopisů Republiky hned vypsala jedenáctá…”
Autor asi neví, ze takto to bylo po první, druhé, třetí, čtvrté atd. Logicky po desáté, se hned vypisuje jedenacta.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 30. 3. 2021 18:51

Taky máte problém se přihlásit do majetkového účtu? O víkendu měli nějakou aktualizaci, nyní to hlásí pořád chybu. Posílal jsem peníze na poslední chvíli a nemůžu ověřit zda tam došly - i když je možné, že vidět budou až od 1. dubna.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 3. 2021 19:15

xls píše:Ano, zajít do banky, podepsat smlouvu a zaplatit jednorázově dvě stovky pro investice v řádu milionů je opravdu nad síly většiny lidí. Taky výnos v řádu desetinásobku úročení na spořicím účtu není nic moc.

Já jsem se zaregistroval někam online, nemusel jsem nikam chodit a nic za registraci platit a úrok tam mám víc jak desetinásobmý, ne jen oproti spořícímu úctu, ale i oproti těmhle dluhopisům.
:D

Obrázek
Naposledy upravil hgfdsa dne 30. 3. 2021 19:22, celkově upraveno 2
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Havers 30. 3. 2021 19:17

peliculiar píše:Taky máte problém se přihlásit do majetkového účtu? O víkendu měli nějakou aktualizaci, nyní to hlásí pořád chybu. Posílal jsem peníze na poslední chvíli a nemůžu ověřit zda tam došly - i když je možné, že vidět budou až od 1. dubna.


Přihlášení funguje normálně.
V požadavcích je vidět, zda byl úpis již zaplacen.
Jinak prostředky za poslední úpis musely být připsány nejdéle 22.3.2021.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 31. 3. 2021 20:44

Tak to závidím. Mě ne ... po přihlášení a opsání SMS kódu, se mi vždy objeví toto.
Obrázek
"Zpět na úvodní stránku" mi ukáže stejnou chybu. Ano, vím kdy se musely peníze nejpozději zaslat.
Jen nemůžu ověřit, zda se připsaly. Prostě se nepřihlásím.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků