Činžák v Horní Dolní

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Inev 27. 6. 2020 08:34

vpe píše:Co chces resit na pergole - letos sezenes rezivo i za 3000/m3, hranoly, fosny, mrkni na bazos. Late jsem bral impregnovane z DEK Wood, za cca 10,- metr. Krytina 18m3 prusvitna vlnita sklolaminat komplet se spojovacim materialem nejdrazsi, okolo 5000,- od gutta. Celkem do 9000 - jeste to nemam secteny.

A naceneni bylo treba 45000,- musel nych se podivat, ono toho bylo nacenenyho vic pres 130.000 ... Ale to ti snad potvrdi kazdy, kdo neco umi navrhnout, poshanet a postavit, nejen sedet v kanclu. Ja mam home office uz 10 let na zahrade a komp poslednich 8 let nemam :-)

Vzal jsi nekdy do ruky polyfuzni svarecku nebo HT trubky, kango?


Na stavbě jsem pomáhal už jako dítě. Svou první stavbu jsem stavěl před cca 17 lety. A kango jsem měl naposledy v ruce min. týden. :-) Nejsem žádný teoretik.

Nevím kde mají řezivo za 3 tis. /m3 ( u nás stojí stále okolo 5-7 tis. dle typu) a v jaké kvalitě ani nevím co ti nacenil tesař. Já má spousty kamarádů řemeslníků a můžu říci, že ani jeden není bohatý. Ale co 100% můžu říci, že makají jako mourovatí od rána do večere a vesměs i víkendy. Dokud si nezkusíš být řemeslníkem se vším všudy tak nemáš žádné srovnání. Na stavbách se pohybuji, takže to "amatérské" srovnání že je někdo drahý slyším často. To mi připomenulo jednu historku. Pomáhal jsem kamarádovi u veliké fabriky dělat zámkovku, příjezd pro auto. Chodil tam kravaťák, nějaký vysoký manager. A jednou kouří a říká " Hoši, vy se máte, práce venku, čistá hlava, klid " A já na to " Jestli chceš mít klid, dej mi číslo, já zavolám tvému šéfovi že končíš a zítra můžeš nastoupit u nás. Přibíráme :-) Od té doby se tam neukázal.

Závěr :-) Nemůžeš nikdy porovnávat cenu řemeslníka tak, že od nabídky odečteš materiál a zbytek je jeho zisk. A pokud se ti zdá, že to umíš udělat za těch 20% ceny, tak dělej řemeslo a za chvíli budeš milionářem :-) Za ty peníze ti všude urvou ruce. Řemeslníků co něco umí rapidně ubývá. A těch druhých, co toho moc neumí, je spousty a stačí juknout na nějakou diskuze o stavbě svépomocí na výsledky jejich práce:-) Škoda mluvit.

Zateplení svépomocí :jelikož jsem to párkrát dělal, tak něco málo vím. RD se dá v pohodě udělat ve 2 lidech. Na finálku je lepší mít 3-4. Dle počasí. Ale dělal jsem štítovou stěnu RD se sedlovkou ve dvou. Ale byl podzim a siliko. omítka pomalu schla. V létě to schne za hoblem :-) Stačí chvilka a už to neroztočíš. Takže u činžáku je někdy na finálku i 6-8 lidí. Zásadním problémem by však bylo lešení. Stavěl jsem ho několikrát, ale na činžák by mě nikdo nedostal :-) ;-) A myslím, že by jsi měl i problém ho sehnat. Firmy ho půjčují, ale v takovém množství ho mají jen ty větší a ty ho vesměs přijedou i postavit a zbourat (a je to většinou pálka). Samotné ho moc nepůjčují. U RD s tím takový problém není. A k tomu se přidává bezpečnost. U RD to je v pohodě. Objede se celý dům a spojí se to, takže lešení se max. opře o dům. U paneláku se to musí kotvit a měl by na to být plánek co a jak. Ale jak se něco stane, je to na průser. Stačí, když ti něco vypadne z ruky nebo to skopneš dolů.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2020 14:05

Ok, tak jeden investicni, kdyby tihle ---video na žádost odstraněno--- (kluk a holka co uz pistavili 8? Domu) si to vymysleli lepe: Postavim, bydlim, po 3 letech nezdanene prodam (mezitim stavim dalsi), no tak by asi byli jinde i financne.

K tomu, kdyz nebudou blbi, mohou delat na kseft tak, ze dodaji praci a material a vsechno jde na ucet zadavatele. Sice tim trochu tratis na DPH, ale jen za praci diky 80% pausalu, sleve na dani mas za rok 828.000 Kc na remeslnika a na dani z prijmu nezaplatis ani korunu.

Ale nesmis byt trubka a jezdit DENNE na stavbu snad pres 100 km jak popisuji v tom videu!!

Plus teda k tomu ty nezdaneny baraky, to muze udelat treba dalsi pul az milion / rok nezdanitelnyho :-)

No rekni, mas lepsi napad, pro cloveka, co jinak moc neumi?

-- 28. 6. 2020 15:09 --

Matros zasadne neodecitat, on remeslnik ma slevu na material jak ti rekne, no ale ve finale ti material nauctuje o 100% draz, nez ho ty umis koupit, to jen proto, aby pak nevypadala jeho cena prace (prepocteno casto na hodiny jako 2000/hodinu) blbě:-) Ano, oni neumi odhadovat, nekdy to takhle vyjde a kdyz to vyjde naopak, diky jejich blbemu odhadu, berou kramle...

Podle me je problem chudoby remedlniku jejich financni negramotnost, dnes a posledni dekadu na ty remesla jde ten, kdo nema sanci jinde. Jak řekl jeden ředitel učňáku v máte slovo s Michaelou Jílkovou, zhruba před rokem až dvěma,: bereme všechno, co se udrží na nohou.
—-
Rezivo jsem presne uvadel kde, na bazosi. Podivej se nekde na pily, diky kalamitam to dost spadlo a urcite je m3 levnejsi nez pred lety. Ja se o to zajimal jen krze tu pergolu Dnes a pergolu v 2017.

Ja trochu vim jak funguji remeslnici, plno jich maka v Obi, aby meli duchod. Protoze jsou financni negramoti. Jasne ze fyzicky makat jde max.6 hodin denne a tak max. do 45 let (namahave profese) :-)

S zateplenim souhlas, ostatne nevim zda ty pruhledne latky nejsou povinne? Polystyrenove kulicky nechces v cele ulici. Me to zkratka tak vychazi, ze kdyz odectu ten material tak mi zbyde 80% :-)

Ps: pronajem leseni na klic na bytovy dum s pouhymi 4.NP stalo uz pred 10 lety asi 1/3 celkove ceny zatepleni, to jsem koukal jak blazen.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2020 20:13

Druhy investicni: bohaci se udajne stehuji do noveho raje, london city?

Vitek Kelner Madona Angelina Beckhamovci? Fakt se tam neplati dane jen z mistniho profitu? :-))

Nevim ale, jestli trochu nekeca, kdyz Vitek na TP asi ve Švajcu a Kellner Vrané nad Vltavou, dle justice...

Aneb Jak legalne neplatit dane. Casovy test i u pravnickych osob udajne trva? Myslel jsem si, ze se to dalo zneuzivat jen na (zrusene) dane z nabyti... Aneb proc nekteri maji 200-300 firem :-))) Alenka to zakryje :eh
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 11:04

Prý letí byty na metru.

Ale kdyby chtěl někdo barák u Konopiště - Bydleni s dobrou vlakovou dostupností..:

https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... 3179609948 (záloha https://ibb.co/YNsXFvP protože to bude asi brzo fuč :-)

Nádražní 298, Benešov
49°46'32.453"N, 14°41'7.300"E https://mapy.cz/s/kozugozemu
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků