FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Spořící účet v EURO best in ČR

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 12. 2016 22:01 Odeslat příspěvek
Hledáním vhodného účtu s nejlepší aktuální úrokovou sazbou pro EURO jsem natrefil na AirBank spořící účet EUR. Sazba je v dnešní době neuvěřitelná - 1% bez výpovědní lhůty. Má s tím někdo zkušenost? Není tam nějaký fígl typu "1% do částky 100000kč/ekv. cizí měna, nad tuto částku 0,00nic"?
díky za reakce
Petr
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 09:52 Odeslat příspěvek
Fígl tam není. Pro EUR lepší spořák nenajdeš. Jen tě bude něco stát tam ty EURa dostat a pak je zas vybrat.


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 09:59 Odeslat příspěvek
A neplánuje náhodou od ledna Air Bank "upravit" sazby na na spořicích účtech v cizí měně? nebo je neúročit při nesplnění podmínek? :hm


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 10:58 Odeslat příspěvek
To jsi četl kde?


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 11:08 Odeslat příspěvek
Nečetl, ptám se (o Air Bank se nezajímám, třeba někdo ví)...


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 11:38 Odeslat příspěvek
Na nic takového jsem nenarazil.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2016 15:45 Odeslat příspěvek
franko_cz píše
Fígl tam není. Pro EUR lepší spořák nenajdeš. Jen tě bude něco stát tam ty EURa dostat a pak je zas vybrat.
ok, potvrdili mi to na infolince, že to je pravda. Tohle je opravdu dost dobrá informace, vzhledem k dnešní situaci. Jaké jsou ještě možnosti u nás? Favorit ZUNO končí, nastupující RF místo nich nestojí ani za zmínku. Co podobné virtuální?


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 15:59 Odeslat příspěvek
Já mám spořicí účet v EUR v ČR jen u Expobank CZ, úročení je hodně skromné - 0,35 % p.a. (i ta skromnost je relativní, v eurozóně to není zásadně lepší, třeba u ČSOB na Slovensku je spořák s 35 denní výpovědní lhůtou úročen 0,5 % p.a.), nicméně nevyužívám ho kvůli úročení, nýbrž kvůli příležitostnímu platebnímu styku (1. příchozí SEPA platba v měsíci je bez poplatku a 1. odchozí SEPA platba v kalendářním čtvrtletí taky, vklady v hotovosti v cizí měně jsou bez poplatku, takže když mi zbyde nějaká hotovost navíc, tak ji tam prostě vyskládám a pošlu kde potřebuji).

A pokud se nemýlím, tak ještě Sberbank CZ má pořád na Fér spoření Extra v EUR v pásmu do 100 tisíc EUR 0,5 % p.a., ale za cenu velmi drahého platebního styku (SEPA příchozí 150 Kč, odchozí 250 Kč), zato lze operovat s hotovostí (vklady bez poplatku, nicméně výběry za 60 Kč - ale s ohledem na to, že Air Bank účtuje příchozí i odchozí platbu v Malém tarifu á 25 Kč, tak nákladově se to může srovnat)...

U RB jsou dobré možnosti hotovostních operací bez poplatku (první výběr v měsíci bez poplatku, v tarifu eKonti Komplet i 1. odchozí nebo 1. příchozí SEPA platba bez poplatku), ale spořicí účty v cizích měnách v běžném retailu nenabízí vůbec (až v tarifu eKonto Exclusive). Jiné banky pak prakticky IMHO ani nemá cenu uvažovat, vychází na nějaké položce dráže (Equa má drahé odchozí SEPA platby - 99 Kč), v kamenných bankách s pokladnami drahé výběry v hotovosti v CM a/nebo drahý platební styk (vůči již popsaným možnostem).


Offline - Návštěvník Profil 
21. 12. 2016 23:03 Odeslat příspěvek
Kde nejlepe sporit EUR v CR, tak to uz mam delsi dobu na radaru. Nejlepe opravdu vychazi AIR bank. Pri rozhodovani jsou totiz relevantni dva parametry:
- urok
- poplatek za SEPA platbu

AIR bank s 1% je bezkonkurencni. Pokud dolozite pobyt mimo CR tak dokonce nestrhavaji dan z uroku, tu je ale potreba zdanit ve state pobytu. A se SEPA za 25 Kc, tak to je jenom FIO lepsi s 20 KC, ale ti zase EUR neuroci.


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2016 23:31 Odeslat příspěvek
Tak u Air Bank si lze za stokorunu měsíčně zaplatit i Velký tarif, v němž jsou příchozí a odchozí SEPA platby v ceně (tedy je tam FUP na 25 plateb), ale to se vyplatí jen poměrně specifickému okruhu klientů (kdo je hodně líný si otevřít účet někde v eurozóně).


Offline - Návštěvník Profil 
22. 12. 2016 11:04 Odeslat příspěvek
No, v Eurozone momentalne nikdo nenabizi 1% urok na vklady bez vazaci lhuty, takze v tomto ohledu je Airbank pro nevazane vklady bezkonkurencni. S bankomatni kartou se da platit i v Eurozone zdarma a tyto platby se zapocitavaji do tech 5 plateb pro dosazeni zvyhodneneho uroku na CZK uctech.

Velky tarif se oplati pri vice nez 4 odchozich a prichozich platbach, popr. pokud nekdo chce vybirat casteji v Eurozone.

Pro konstelaci poslat jednou mesicne platbu (jako sporeni) a pouzivat bankomatku na placeni v Eurozone se mi ten ucet opravdu osvedcil.


Offline - Diskutér Profil 
22. 12. 2016 11:25 Odeslat příspěvek
Nechci tvrdit, že mám nějaký ohromný přehled o spořicích účtech v eurozóně, ale tvrení "v eurozóně nikdo nenabízí" může být zase docela přehnané, když se podívám na nějaký srovnávač (třeba tagesgeld.focus.de), tak pár bank, které má aspoň 1 % p.a. se zase najde (některé úrokovou sazbu i garantují od sjednání na 4-6 měsíců)...


Offline - Diskutér Profil 
22. 12. 2016 12:17 Odeslat příspěvek
Pár bank tam najdeš, ale jsou to jen promo nabídky pro nové zákazníky na pár měsíců, které po pár měsících padnou pod 0,3% a níž. Další pakárna je, že ti jako nerezidentovi ten účet stejně nikde nezaloží. V tomhle je nabídka AB vážně dobrá, až se divím, že to zatím neskrouhli.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 12. 2016 01:54 Odeslat příspěvek
Ohledne Eurozony, mam docel omrkle Nemecko, Rakousko a Holansko. Pro porovnani uctu jsou bezvadne nasledujici strank:

http://www.modern-banking.de (pro Nemecko)
http://www.modern-banking.at (pro Rakousko).

Pro ty co by chteli sporit u USD mam zajimavou perlu a to sporici ucet bez vazani v USD s 1.5%. Je to Yapi Kredi holandska pobocka.


Offline - Diskutér Profil 
23. 12. 2016 03:08 Odeslat příspěvek
Az na to, ze v soucasnosti je lepsi se vsech EUR a USD zbavit a nakoupit za ne Kc, dokud neskonci umela devalvace koruny od CNB, protoze ta nejspis s intervencemi v lete prestane a pak se vysvihne koruna nahoru. V EUR nebo USD bych v soucasnosti urcite nesporil.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů