Záložna Creditas

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 12. 2016 14:01

Nenašel jsem "Banku Creditas" na https://www.garancnisystem.cz/kde-je-pojisteno/
Bude u nich vše od 1.1.2017 pojištěno?
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 31. 12. 2016 15:06

Tam je to ještě postaru: Záložna Creditas, spořitelní družstvo.

Samozřejmě pojištěni jsou a budou.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 12. 2016 15:13

Samozřejmě budou vklady pojištěny. Každá banka v ČR je podle Zákona o bankách (21/1992) povinně pojištěna, respektive pohledávky z vkladů do určité výše - viz část čtrnáctá § 41a a dále... Také to je jeden z důvodů, proč musí být dohled ČNB tak přísný...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 1. 1. 2017 15:05

Vklady u nich byly pojištěny i v době, kdy byli kampelička, co pojištěno nebylo, byly členské podíly.

BTW máte někdo info, kdy je začnou vracet?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 1. 2017 18:24

Členské podíly se mění na akciové podíly. Banka nemá přímo povinnost je vykupovat, leda že jste již s ní uzavřel smlouvu o budoucím odkupu. U těchto případů je ve smlouvě lhůta jeden měsíc od přeměny v banku, tj. v únoru.

Banka ale vyjádřila zájem podily odkoupit za nominální cenu.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezod20 1. 1. 2017 20:51

Jak je to s nutností běžného účtu? (OP u spořáku jsem nic nenašel). Ale v "poplatcích" avizovaných u tohoto produktu píšou - zdarma pouze u operací "běžný účet".

Co s nutností zasílat měsíční úložku "spoření"? Musí tam být skutečně min. 1,-Kč?

Díky D.
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martiina.m 1. 1. 2017 22:04

dezod20 píše:Jak je to s nutností běžného účtu? (OP u spořáku jsem nic nenašel). Ale v "poplatcích" avizovaných u tohoto produktu píšou - zdarma pouze u operací "běžný účet".

Co s nutností zasílat měsíční úložku "spoření"? Musí tam být skutečně min. 1,-Kč?

Díky D.


Taky tomu moc nerozumím, ale mám za to, že příchozí i odchozí platby by měly být zdarma, i mimo banku Creditas. A co se týká měsíční úložky, ta je snad dobrovolná, nikoli povinná. Taktéž k SÚ není BÚ povinný.
martiina.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 1. 1. 2017 22:58

4honza píše:Členské podíly se mění na akciové podíly. Banka nemá přímo povinnost je vykupovat, leda že jste již s ní uzavřel smlouvu o budoucím odkupu. U těchto případů je ve smlouvě lhůta jeden měsíc od přeměny v banku, tj. v únoru.

Banka ale vyjádřila zájem podily odkoupit za nominální cenu.


Právě že mi to bylo podáno tak, že mění politiku a od nějaké doby se smlouva o odkupu podepsat musí. Celkem rád bych jejich akcie, ale mám smůlu.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 8. 2. 2017 17:55

....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 8. 2017 16:39

To si delaji srandu? Muze se prece stat,ze mi platba neodejde.
Oznameni o neprovedeni platebniho prikazu- 30Kc.
To mi jako prijde oznameni do emailu nebo IB a skasnou me o 30Kc?
marvy
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků