Záložna Creditas

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Joshua_ 3. 3. 2010 13:00

Já to osobně vidím poprvé v životě, ale určitě to lidi budou znát. Tady jsem to nenašel, tak zakládám nový topic.

https://www.creditas.cz

Termínovaný vklad na 12 měsíců s minimální výši vkladu 1 000 Kč - 4,0% p.a.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 3. 2010 13:22

zhruba to odpovídá konkurenci. Akorát nevím jak to mají s internetbankingem. A taky je fakt, že termínované vklady teď lidi moc netáhnou.
srovnej si to např. s:
http://www.wpb.cz/vklady-sporeni-zhodno ... vany-vklad
http://www.unibonsud.cz/cze/terminovane-vklady.htm
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2010 19:01

Joshua: nejspíš jsi o nich neslyšel, protože to je jejich "marketingové" jméno (něco jako mBank). Oficiální je 1. TZ družstevní záložna.
Něco málo jsem o ní napsal zde:
http://www.mesec.cz/texty/prehled-druzs ... n-v-cesku/
Na rozdíl od WPB byla aspoň v zisku :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 2. 2011 20:30

Právě v TV reklamě...
https://www.creditas.cz/o-zalozne/aktua ... i-produkt/

-- 1. 2. 2011 20:39 --

akorát koukám, že to je trapný termíňák s možností částečného předčasného výběru :(
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2013 23:31

Po Evropsko-ruské bance, či záložně WPB Capital snižuje úroky na vkladech i tato kampelička, třeba nová úroková sazba na spořicím účtu s měsíční výpovědní lhůtou je 1,75 % p.a. (pro zůstatky do 150.000 Kč je pak vhodnější snad i Sberbank CZ se svými 1,73 % p.a.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 9. 2013 15:13

Taky zrušili bonus za doporučení „Doporučte a získejte“, kdy stávající i nový klient získal pár stovek. :( A to jsem tam chtěl nyní dát peníze na termiňák, i kvůli tomu bonusu...
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 9. 2013 17:54

Škoda, nikoho jsem neměl možnost přesvědčit na tuto záložnu (a po okolnostech v MSD bych se už snad ani nepokoušel), ale alespoň jsem dostal bonus jako doporučený (vypláceli poměrně rychle, měl jsem ho snad do týdne).
Kromě toho změnili i úrokovou sazbu na již neprodávaném spořicím účtu CREDITAS s 3 letou výpovědní lhůtou z předchozích 3,5 % p.a. na 2,5 % p.a. Zároveň ale ctí smluvní závazek pro poslední založené účty, kde byla sazba pro první 3 roky od založení smluvní a tudíž neměnná dle vyhlášené sazby. Vyšší zhodnocení by byl celkem problém v současnosti najít.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 3. 2014 19:35

Právě jsem rozbalil dopis od záložny a nestačím se divit:
Mimořádná ČS + výzva k dalším členským vkladům + nabídka mimořádné možnosti předčasného ukončení stávajících (krátkodobých) TV při založení nových dlouhodobých TV

Nevíte někdo, děje se něco v záložně? Tipuju na problémy s kap. přiměřeností - žeby to přepískli s tím posledním poklesem úrok. sazeb v roce 2013 a mají významný odliv vkladů???
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 4. 3. 2014 09:49

Kapitálová přiměřenost nesouvisí s vklady členů, ale poskytnutými půjčkami. Chce li daná instituce půjčit větší objem prostředků, musí patřičně navýšit i základní kapitál. Kromě toho se na výši tohoto ukazatele promítá i stav jednotlivých úvěrů, zda jsou bez selhání, sledované, či se selháním. navyšování základního kapitálu je běžnou a nutnou činností.

Pokud jde o rušení krátkodobých TV a jejich nahrazení za zvýhodněné dlouhodobé TV, zatím vidím snahu držet si slušné cashflow. Přeci jen spoustě lidem dojdou v brzké době TV, které uzavírali za 3-5%. Když se podívají na aktuální sazby, tak si řeknou za to se ani nevyplatí držet peníze v záložně a celý vklad vyberou. Doba nabírání nových členů je dávno pryč, nyní se záložny musí naučit pracovat se svými členy, a nabízet jim zajímavější produkty, než novému zájemci z ulice.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 5. 2014 11:14

Další jobovka (doruč. dnes meilem):
---------------------------------------------------------------------------
Vážený pane,
děkujeme Vám, že využíváte služeb Záložny CREDITAS, spořitelního družstva. Velmi si vážíme důvěry, se kterou se na nás obracíte ve svých finančních záležitostech.

Záložna CREDITAS v rámci zefektivnění fungování společnosti optimalizuje svoji pobočkovou síť, a proto dojde k datu 31. 5. 2014 k uzavření pobočky ve Frýdku-Místku. Poslední provozní den na pobočce bude 23. 5. 2014.

Záleží nám na spokojenosti našich klientů a naší snahou je, aby připravované kroky co nejméně ovlivnily spravování Vašich financí. Abychom Vám mohli poskytovat i nadále co nejkvalitnější služby, informujeme Vás v dostatečném předstihu o chystané změně a doporučujeme několik možností:

• zřízení bezplatného internetového bankovnictví (pouze v případě, že ještě nemáte zřízené)
• využívat pobočku v Ostravě, kam Vám bude převedena veškerá Vaše smluvní dokumentace a kde je možné si dohodnout osobní schůzku nejen na pobočce, ale i na Vámi určeném místě (po předchozí dohodě s pracovníky pobočky)
Pobočka Ostrava, Hlavní třída 702, Ostrava 708 00
provozní doba: pondělí–pátek: 9:00–12:00 hodin, 12:30–17:00 hodin; telefon: +420 599 505 990
• využít služeb naší bezplatné infolinky 800 888 009, kde Vám rádi poradí s využíváním služeb Záložny CREDITAS

Věříme, že pochopíte důvody, které nás vedou k těmto krokům nutným pro efektivní fungování Záložny CREDITAS a zachováte nám i nadále svou přízeň.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Brátel
Ředitel odboru Retailu
------------------------------------------------------------------------------------------
Oznámit to 17 dní, z toho 12 pracovních. před fyzickým uzavřením pobočky, tak to fakt družstevníky (ne)potěší.....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 6. 5. 2014 17:28

A další pobočky k uzavření budou následovat.Např.v Uh.Hradišti.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 7. 5. 2014 14:35

tak jsem jim dnes dal pápá, úroky stojej za houno (když už je záložna pod bankami s úroky z vkladů, tak je něco špatně + ani hospodaření za IV. kvartál m.r. ještě nevisí na webu), a to zrušení pobočky byla poslední kapka.......a těm co tam maj podřízené vklady přeju každopádně super pevné nervy.

PS kilo za č.vklad uvidím prý někdy leden -únor 2015, ale ani v to nedoufám :hm
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 6. 2014 08:04

Zátorský (známý z kauzy Unibon) má prsty i v Creditasu...:
"Společnost Geofin navíc podle výpisu z insolvenčního rejstříku ručí za více než sedmisetmilionový úvěr na stavbu opravárenského hangáru na mošnovském letišti, či za půjčku své dceřiné společnosti Slezský kámen od Záložny Creditas."

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/vokd-je-v-upadk ... ntent=main
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 6. 2014 08:25

A to Creditas může mít daleko větší problém.

Je známo, že Creditas se hodně angažoval v úvěrování solárního byznynu. Už dříve dobrovolně řadu těchto úvěrů překlasifikoval do rizikovějších kategorií, i když nebyl nucen. No a jestli některé z jeho úvěrovaných elektráren příjdou o licenci a budou muset vracet dotace, tak to na rozdíl od velkých bank může být pro Creditas velká rána.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ci-1093198
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 6. 2014 08:36

Já se zblázním. Po nedávném celotýdenním výpadku IB Artesi jsem přešel právě ke Creditas :(
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků