Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 16. 4. 2020 20:54

Předně, je mi jedno kdy to odejde. Hlavně když to odejde v zadaný den. Natolik jsem nad věcí a nemám to naknap.

Jen mě zaráží, že rozsekají můj balík jednoho dne TP na několik dávek během dne. Spíš bych čekal, že klienta obslouží během jednoho okamžiku, jakmile na něj přijde řada a rozdělí si do skupin klienty. Ale přece jen, byl bych raději, kdyby všechny TP odešly daný den, řekněme nejpozději do oběda.

Termín do oběda rozhodně nepovažuji za okamžitou platbu. S takovou morálkou jim v Koruně hlas nedám.

Mám pár trvalek v Poštovce. Tam mi všechny platby odejdou daný den do rána, řekněme do 8:00 (většinou daleko dřív) a hlavně najednou.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 4. 2020 06:50

Navíc (což mě dost u Equa štvalo) - když si při TP (nebo plánovaném jednorázovém příkazu) člověk pošle peníze na BÚ až v daný den (i z jejich SÚ), tak TP někdy na peníze počká, někdy ne (tedy fakticky buď peníze přijdou před okamžikem, kdy se Equa uráčí realizovat TP, nebo ne) a když ne, tak se TP neprovede … jsou banky, kde se pokouší TP (plánovaný JP) odeslat celý daný den.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 4. 2020 18:59

Jen 1 den? Většina bank, hlavně ty "starší kamenné" jako ČSOB či ČS, se pokouší JPÚ či TPÚ provádět minimálně i 2-3 dny po dni splatnosti, pokud v den splatnosti nebyl zůstatek dostatečný. Ano, v tomto jsou skutečně mnohé novější banky horší.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 20. 4. 2020 09:11

Tak se už čtvrt hodiny pokouším přihlásit do IB … mimo provoz, stejně tak i apka. To mě připomíná, jak jsem tuhle čekal dvě hodiny, než se mě převedla vata ze spořáku na běžný účet, abych mohl vybrat z ATM … Nu vot Equabank 8-S

Edit v 11:10 … tak jsem tam, sice pomalu jak hlemýžď, ale alespoň se přes apku přihlásím … Na to, abych dnes zadával nějaké příkazy, už nemám nerva, nechám to na zítra 8-) 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2020 11:21

IB jsem nezkoušel, ale mobilní aplikace mi také dnes po 10:00 nefungovala. Poprvé mne to po delším čekání přihlásilo, ale po chvíli zase samo odhlásilo a několik dalších pokusů přihlásit se bylo neúspěšných. V noci asi kolem 1:00 jsem se ale bez problémů do aplikace přihlásil a zadal nějaké příkazy které se dnes ráno zrealizovaly. Nyní už to ale zase normálně a bez problémů funguje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 4. 2020 11:36

Teď aplikace jede normálně.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 4. 2020 19:13

Platí ještě, že Equa posílá platby D+0 při zadání jen do 11:15 ?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 20. 4. 2020 19:28

Oficiálně uvádí u standardního příkazu do 10:30.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LXIDCX 20. 4. 2020 20:44

Dneska jsem zadával platbu ve 12:55 a dorazila do jiné banky za 2 hodiny.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 4. 2020 21:24

Oficiálně 10:30, neoficiálně do 11:15 a prakticky do 12:55 :-D
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2020 22:22

Ono nejvíc záleží na vytížení systémů banky daný den, tedy asi na tom, kolik příkazů je v bankovní frontě. Zejména u trvalých, ale i jednorázových příkazů s dopřednou splatností platí, že někdy se realizují hned brzy ráno, jindy v poledne, jindy odpoledne či navečer :(. Podobně jednorázový příkaz zadaný s aktuální splatností se odúčtuje někdy ihned, jindy i za hodinu a víc... Takže do tohoto "zpomaleného filmu" zavést okamžité platby bude sranda :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2020 02:20

Co tam mohou mit tak vytezujiciho? To spis vypada, ze nekdo spousti davky rucne.

Tahle banka funguje podobne jako fungovala Axa banka, naprosto nepredvidatelne :-( A vite kdo ji zakladal (dnes uz je 2x preprodana), pan tajny, co se Sor**em a princem, resili (to je na videu primo od So**se) vaska na hrad. Kde na to vzal kapital, je dodnes asi tajemstvi. Nejake exoticke zdroje pry.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 4. 2020 11:11

Dá se stále očekávat, že Equa bude mít okamžité platby v dubnu?

Equa bank spustí okamžité platby ještě během dubna. Webu Peníze.cz to potvrdila její mluvčí Markéta Dvořáčková. Klienti je budou moct přijímat i odesílat bez poplatku.
Zdroj: https://www.penize.cz/osobni-ucty/41406 ... -equa-bank
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 4. 2020 11:46

Lafayette16 píše:Dá se stále očekávat, že Equa bude mít okamžité platby v dubnu?
V dubnu možná ano, ale podle mne na 99,99% ne v dubnu 2020. To by se asi musel stát zázrak.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 4. 2020 12:00

Aha, to je pravda, ona paní mluvčí nespecifikovala rok...
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků