Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 29. 4. 2021 14:39

Služba bohužel poslední dobou nic moc. Bankéři se člověk většinou nedovolá, a když jsem se dovolal, tak mě odpálkoval na e-mail. Jako odpověď na urgentní požadavek mi přišlo jen potvrzení o přijetí - už je to měsíc a půl. Investice slabota, kurzy špatné, zahraniční operace se přes ně dělat taky nedají.

V podstatě jediný, na co jsem naposled je naposledy využil, bylo zřízení přístupu ke státním dluhopisům.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 29. 4. 2021 15:31

Nevidím problém dělat 3 karetní transakce měsíčně. Nechtějí mít mrtvé klienty. Časem se těchto podmínek dočkají možná i stávající zákazníci.

Jinak hodně fajn je to cestovní pojištění v ceně přes 2000 Kč, a příjemným bonusem jsou ty salonky. Oboje je bonusem kreditky. Jinak samotný účet službami nemá ani pro mě nic, co by stálo za řeč.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 29. 4. 2021 15:33

Já naštěstí využívám kreditku na běžné výdaje, abych nebyl první na ráně jako u ERSTE. Pokud o výhody přijdu vždy se můžu přesunout s kreditkou k jinému ústavu. Nicméně 10 kreditek a spořáků nechci, snažím se služby konsolidovat a mít primárně služby, které nemusím hlídat na měsíční bázi.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod midkingking 30. 4. 2021 13:41

filip893 píše:
noi2 píše:Mám to jen per huba, ale bankéř mi řekl, že to striktně řešit nebudou. Samozřejmě jako páku na vyhození přeposílačů, z kterých nemají nic, to použít můžou. Ale asi ti bez upozornění nenahodí poplatek za vedení, když usoudí, že peníze, co ti přišly nejsou plat/příjem z podnikání.


Přesně to samé mi říkala i moje bankéřka, abych to neřešil. No a dnes koukám do Geroge a poplatek 1000 Kč za vedení služby EP. 8-D Takže to budu řešit. Příjmové kritérium jsem doposud plnil zasíláním mzdy přímo od zaměstnavatele, plus převod ze svého účtu v jiné bance, neboť 70k Kč čistého fakt neberu.

A to mohu být rád, že je to pouze za 1000 Kč a ne za 2500 Kč podle nového ceníku.


Můj Erste Premier bankéř mi sdělil, že se v rámci služby Erste Premier provádí tzv "čistka" a přeposílači a jiná "svoloč" musí službu opustit. Samozřejmě použil trošku mírnější slova, ale je vidět, že ke klientům, kteří neplní příjmové kritérium se chovaj velmi drsně až pasivně agresivně. Údajně mají nějaké nové algoritmy, které jim vyhodnocují, kteří klienti mohou spadat do nepohodlných klientů, které je potřeba se zbavit. Na mě už dělají také nátlak, i když plním příjmové kritérium, tak přes Erste Premier nemám žádné investice a to jim hodně vadí. Výhod od nich moc nečerpám. Zatím sám čekám, kdy mi od Erste přijde dopis, že se mi ruší službu Erste Premier. :D
midkingking
Návštěvník


Odeslat příspěvekod xls 30. 4. 2021 14:28

Tak ono na investování nic špatného není, ale dělat to přes banku, která je drahá a hlavně to neumí, asi nebude řešení pro rozumný a vydělávající zákazníky. Jestli budou všechny banky důsledné a otravovat, tak to nakonec skončí tak, že člověk zainvestuje sám, na banky se vykašle a těch pár tisíc ročně za pojištění nebo salónek si bez problémů zaplatí. (Za 1000,- měsíčně ty jejich prémiové účty rozhodně nestojí.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 30. 4. 2021 15:55

Za €399 je neobmedzený priority pass napr.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 30. 4. 2021 16:38

Ono se toho teď asi moc nenacestuje a ani dřív by se mi to nevyplatilo. I se vstupy jsem se teď radši prošel v Dubaji po letišti a užíval si normální atmosféry.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 1. 5. 2021 05:00

RB (www.rb.cz): "Vážená klientko, vážený kliente, naše služby neustále rozvíjíme, modernizujeme a hledáme pro Vás ta nejpohodlnější řešení. Nyní bychom Vás chtěli informovat o změně ve využívání letištních salonků pro držitele platebních karet Debit Mastercard GOLD.
1. 5. 2021 PRO VÁS ROZŠÍŘÍME MOŽNOSTI KOMFORTNÍHO ČEKÁNÍ NA LET.
Nově budete moci místo jednoho salonku Raiffeisenbank Lounge na Letišti Václava Havla využívat všechny salonky ze sítě LoungeKey po celém světě!
Nadále jsou Vám beze změny k dispozici salonky Mastercard Lounge v Praze, Vídni a Bratislavě.
Původní salonek Raiffeisenbank Lounge na Letišti Václava Havla můžete navštívit do 31. 5. 2021, poté bude jeho provoz ukončen."
"Držitelé karty Debit Mastercard GOLD mají ročně 4 vstupy zdarma"
"Do salonku můžete pozvat i rodinu, přátele nebo kolegy, kteří cestují s vámi a můžete tak uplatnit své 4 vstupy zdarma i na ně"
DPH - VAT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2021 07:36

Tak pro klienty bez letadla na kartě je to možná plus.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 1. 5. 2021 07:53

Pokud myslíš, že se to bude vztahovat i na Gold Base kartu, tak nebude. Bude se to týkat jen čisté Goldky, takže z mého pohledu se jedná o zhoršení.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2021 09:06

"naše služby neustále rozvíjíme, modernizujeme a hledáme pro Vás ta nejpohodlnější řešení"

Takže to bude chyba zákazníků, že každé zhoršení považují za zhoršení. Pokud by se k tomu stavěli odpovědně, tak to budou považovat za rozvoj, modernizaci atd. (škoda, že neuvedli taky "vylepšení", to mají zákazníci taky rádi).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Prologer 1. 5. 2021 17:09

Zrušení RB salonku mě dost mrzí, bylo to velmi příjemné místo, když člověk při příletu čekal na odvoz. Byl před sekuritou, takže si člověk mohl vzít kufry a dát si tam něco k jídlu než mu přijelo auto.
Máte zkušenosti při příletu s nějakým jiným salonkem? Před 2 týdny nám v Erste dělali problémy, že po příletu tam nepouští ani na Erste kartu ani na Priority Pass :/
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 5. 2021 21:33

V Mastercard mě po příletu opakovaně pustili.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 7. 5. 2021 13:23

KB píše: "... upravili jsme cestovní pojištění a asistenční služby, které využíváte v rámci debetní karty Platinum Visa. Věříme, že si jich brzo užijete ke své naprosté spokojenosti. Změnu podmínek cestovního pojištění a asistenčních služeb provedeme automaticky k 1. 7. 2021. Navíc prodlužujeme platnost cestovního pojištění na území ČR až do 31. 12. 2021.
Vylepšení:
• Rušíme podmínku společného cestování s držitelem karty. Členové rodiny mohou cestovat samostatně a jsou pojištěni. Do pojištěných osob můžete nově zahrnout i vnoučata (na ta se ale podmínka společného cestování s držitelem karty vztahuje).
• Zvyšujeme platbu za lékařské úhrady v případě akutního zdravotního stavu z původních 5 milionů na 10 milionů Kč.
• Přidali jsme pojištění zrušení cesty v zahraničí, které Vám v případě onemocnění v zahraničí pokryje stornopoplatky vzniklé například zrušením fakultativních výletů nebo letenek. Pojištění kryje náklady až do výše 15 000 Kč na osobu (s 20% spoluúčastí).
• Pokud si budete muset prodloužit pobyt kvůli lékařskému ošetření, uhradíme Vám až 2 500 Kč/noc v maximálním rozsahu 5 nocí. Dříve byl celkový maximální limit 12 000 Kč.
• Pojištění hradí ztrátu osobních dokladů ve výši 10 000 Kč.
Další úpravy:
• V případě smrti úrazem nebo trvalých následků se jedná o kompenzaci 500 000 Kč oproti původním 2 milionům Kč.
• Zrušení cesty s 20% spoluúčastí máte pojištěno do výše 50 000 Kč na osobu oproti původním 100 000 Kč.
• Pojistné v případě pozdního doručení zavazadel činí 10 000 Kč oproti původním 15 000 Kč.
• V případě zmeškání odjezdu z důvodu dopravního omezení pojištění hradí ztrátu ve výši 15 000 Kč. Platí pro původně plánovaný a zaplacený způsob dopravy.
Co všechno se změní s novými podmínkami asistenčních služeb?
• Novým poskytovatelem asistenčních služeb pro motoristy je Global Assistance.
• Asistenční služby pro motoristy se rozšiřují i na území České republiky.
• Nově již nebudeme poskytovat asistenční službu Domácnost, která byla do 30. 6. součástí cestovního pojištění.
• Nově zavádíme asistenční služby pro cyklisty, které Vám pomohou s opravou nepojízdného (elektro)kola nebo (elektro)koloběžky.
• Asistenční služby Lifestyle bude nově poskytovat společnost AXA Assistance a budou vedeny samostatně mimo cestovní pojištění."
DPH - VAT
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků