Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 7. 7. 2014 10:20

astrapa: proc bys za Platinum platil, když ji muzes mit v TOP NABIDCE zadara?
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2014 10:58

Nejsem si jistý, jestli to je ona, která je v TOP nabídce zdarma, KB má dvě, jedna má stát 7000 Kč a druhá 6500 Kč. Jestli správně chápu, jedna je kreditní, druhá debetní. Mně by spíš zajímala ta debetní (nechci být v registru BRKI kvůli další kreditce), ale ta asi nebude obsahovat tolik služeb, jako kreditka?

Pokud ale lze tuto debetku se stejnými službami získat zadarmo, tak bych jí bral, protože cestovní pojištění má dobré.

Je tedy jedinou podmínkou každý měsíc protočit 150 000 Kč?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 7. 2014 11:21

Opět - mají to napsané na stránkách: :-)

Výhody TOP nabídky:

- dvě zlaté platební karty nebo unikátní prémiovou platební kartu Platinum Visa


Takže k běžnému účtu můžeš mít buďto 2 zlaté debetky (třeba hlavní + doplňkovou) nebo 1 debetku Visa Platinum...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2014 11:37

No ale tam není výslovně napsáno, že jde o debetku. Jak mám vědět, co si KB představuje pod "platební kartou".
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 7. 2014 11:48

No předpokládejme, že ti KB vydá k prémiovému účtu i debetní kartu a nebude to Maestro... :-)

Nejlépe bych ale doporučil sazebník:

TOP nabídka - Zlatá karta / PLATINUM debetní karta: 2 Zlaté karty nebo 1 debetní karta PLATINUM
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2014 12:15

Asi máš pravdu,podle ceníku by mělo jít o debetku a opravdu stačí protočit 150 000 Kč.

-- 7. 7. 2014 12:19 --

Pokud je jedinou podmínkou získání lepší karty a tedy i lepších služeb ke kartě protočit na účtu určitou částku (15 - 150 tisíc), proč to nedělá každý? A všichni by měli kvalitní karty zadarmo a nemuseli za ně platit cca 450-7000 Kč. V čem je háček?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 7. 2014 12:43

Jinak u té TOP nabídky je zajímavé taky, že u zlatých karet nejsou ani výběry v zahraničí zdarma a v tuzemsku fungují taky podle konceptu MojeOdměny (1 platba kartou = 1 výběr z bankomatu zdarma), zdarma tyto služby má až ta Platinum Visa: http://www.sazebnik-kb.cz/cs/obcane/kar ... arty.shtml

Taky je zajímavé, že součástí je člensví v Priority Pass (letištní salonky), ale je to Standard Membership v ceně 99 € ročně, kde jsou jednotlivé vstupy zpoplatněné. Na to, že to nabízí k platinové kartě mi přijde taková banka sporostě lakomá (mohli tam zahrnout aspoň Standard Plus Membership s 10 vstupmi v ceně) - ale zase si nedělám iluze, že jiné banky nabízí více (pravděpodobně ani Erste Premier nemá vyšší level na Visa Infinite kartě)...

-- 7. 7. 2014 12:47 --

To je dobrá otázka. Já si myslím, že většina lidí ani netuší jaké typy účtů nabízí banka, níž jsou klienty. Já jsem v okolí nikdy nespozoroval, že by někdo vůbec řešil kolik přesně platí bance za nějakou službu. Prostě asi každé zboží má svého kupce.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2014 13:02

No ještě mě napadlo, jestli by nakonec banka (jakákoli) kartu nezrušila, příp. v dalším období odmítla obnovit, protože došlo k obejití (zneužití) podmínek k získání. Umělé protáčení příslušné částky - ze stále stejného účtu byť u jiné banky, by mohli hodnotit jako zneužívání. Obzvlášť pokud by se jednalo o masový jev.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 7. 7. 2014 13:32

astrapa: jak to muze pocitac sam o sobe zjistit, dyt ti muze chodit vyplata s uctu prece každý mesic stejného a shoda jmen taky je mozna, podle me to neresi
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 7. 2014 13:56

Taky se mi to zdá poměrně nepravděpodobné - abys mohl zneužít nějaké podmínky, tak by musely nějaké existovat, ale co vím, tak podmínky kreditního obratu jsou definovány poměrně vágně, obyčejně zmíněné pouze v sazebníku a pod.
A i pokud by to bylo jinak, to by si zas tu kartu nikdo nesjednal. Banky můžou být rádi, že jim těma kartama někdo platí a z toho mají slušný zisk, kromě toho nějaké světoborné služby na druhé straně ani k těm kartám nenabízí (u toho cestovního pojištění taky budou nejspíš rozdíly, že je na hranici použitelnosti - třeba u debetky k Citi Premium s tím limitem 1 mio., v případě služeb concierge budou taky nejspíše značné rozdíly, zaplacené standardní členství v Priority Pass, no to je toho, někdo nic z toho ani vůbec nevyužije), hlavně že rejžují na cizoměnových transakcích se spreadem 4 %.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 7. 7. 2014 14:16

Taky myslím, že je to málo muziky za málo peněz a aby to člověk využil, musí mít specifické podmínky. Tj. např. pro mě, když jsem 3 měsíce v roce mimo Evropu, tak to smysl má, kolik procent lidí to ale takhle využije? Většina lidí naštěstí poplatky nebo kurzy neřeší, a ti to s rezevou všechno zaplatí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 7. 7. 2014 17:50

ono zvlaste v dnesni době, kdy je boj o klienta je banka rada za kazdyho klienta, myslim ze jim musí bejt jasny ze hafo lidi dela virtualni obraty mezi svyma uctama
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 7. 2014 22:16

Teď marně uvažuju, jestli je jednodušší si pro výběry zdarma i v zahraničí nezaložit raději UCB a dělat šaška s 12 tisíci měsíčně přeposíláním sem a tam nebo přicházet o denní úroky a zasílat si 150 tisíc z AB do KB a zpět :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 7. 2014 22:29

Výběry v zahraničí zdarma má i debetka k Citi Premium, ale co z toho, když ten výběr 2 % od středu je stejně drahý a levněji vyjde výběr, co stojí 100 Kč, ale s lepším kurzem... (akorát zrovna u Citi Premium aspoň lze navázat debetku k USD účtu s kurzem karetní asociace a manipulovat v hotovostí v cizí měně zdarma, ale U konto či TOP nabídka stojí i v tomto za nic).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 8. 7. 2014 08:36

Ono I z EUR uctu by to snad melo byt kurz karetni asociace do usd a prevod usd-eur stredovym kurzem citi...
tx999
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků