Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2014 16:13

Co jsem koukal, tak právě u té UCB by v tom mělo být použitelné cestovní pojištění a nějaká zdravotní služba. Jinak jsem nikde mezi těmito službami na nic použitelného nenarazil, a to ani kdyby zdarma.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jasno1 6. 7. 2014 16:23

xls píše:5) U UCB chtějí, aby peníze nešly z účtu klienta - to by ale neměl být moc problém.


fremantle píše:Každopádně taky si na tento účet taky nenechal směřovat příjmy, obrat provádím jenom z SÚ v jiné bance.


Je opravdu nutné dělat obraty u prémiového účtu u UCB z účtu, který je veden na někoho jiného, nebo to může přicházet z účtu, který je na stejné jméno jako účet u UCB?
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 16:28

astrapa píše:Upřímně spíš by mě zajímalo, co tyto nadstandardní verze karet (gold, platinum, infinite) umí lépe, než běžné varianty (standard, business). Je u nich nějaká služba navíc?

Tohle záleží od konkrétní banky, co k nim nabídne, IMHO na to není žádný konkrétní klíč. Historicky nějak platilo, že "vyšší" řada poskytovala vyšší limity, ale tento mýtus už vyvrátila mBank, u které není problém obyčejnou debetkou zaplatit několik milionů a vlastně právě mBank i tuším pořád nabízí možnost mít kreditku jako zlatou Visu a to úplně zdarma, ale nemá vůbec žádné speciální vůči klasické embossované verzi (jediný rozdíl byl v minimální a maximální výši úvěrového rámce).

Typicky lze očekávat ale nějaké cestovní pojištění, concierge služby, Priority Pass (vstup do letištních salonků), u MC karet Elite program (ten ale nabízí už ke kartám World, což je už snad i většina retailově dostupných kreditek na trhu).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 7. 2014 16:33

fremantle: Takže úsilí získat lepší varianty karet za to vlastně ani nestojí, protože nic navíc neumí, co by se nedalo získat zadarmo jinde (viz vyšší limity mBank nebo cestovní poj. u UCB)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 16:35

jasno1 píše:Je opravdu nutné dělat obraty u prémiového účtu u UCB z účtu, který je veden na někoho jiného, nebo to může přicházet z účtu, který je na stejné jméno jako účet u UCB?


Není to nutné u žádné banky. Mě by zajímalo, jak by jinak banka asi vyřešila situaci, kdy si posílají peníze rodinní příslušníci se stejným jménem, případně výplatu z firmy, které bys byl majitelem a měla stejné jméno jako FO (záměrně už nezmiňuji účty, které neposílají identifikaci o majiteli účtu, protože už to asi tak nedělá žádný ústav, ING Konto už taky začalo)...

-- 6. 7. 2014 16:45 --

astrapa: IMHO to za to asi nestojí. Když ti ji nabídne banka automaticky, proč si tu "lepší" kartu nevzít. Ale jen kvůli kartě dělat obraty, to asi ne...

Jak jsem už dříve uváděl, mě zajímají spíše jiné věci u karet, proto budu v zahraničí používat pořád KK Cetelem, protože má kurzy karetní asociace, než bych měl platit např. tou KB VISA Platinum, která bude mít u cizích měn kurz horší minimálně o 1,5 %. I když ta KK Cetelem vypadá, jako kdyby ji někdo vytiskl doma a není asi taková trendy... :-)

U té UCB a cestovního pojištění - nestudoval jsem to podrobně, ale v novém sazebníku od 1.7. začali nabízet i debetky MC Standard a nejsem si úplně jist, ale zdá se, že k těm "standardním" debetkám už nelze získat cestovní pojištění v ceně u Premium účtu, takže je asi třeba mít skutečně Gold - ale ostatně tu lze mít taky v rámci konta v ceně (dokonce i 1 zlaté karty - debetku a kreditku), takže to je asi jedno.
Ale třeba u Citi Premium je obyčejná debetka s cestovním pojištěním taky, takže by to asi sedělo.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2014 19:15

Limity pojištění se liší podle karty, i když se to jmenuje stejně, na to pozor. Dá se tam na to najít tabulka.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 19:49

O tom vím, je to tato tabulka http://www.unicreditbank.cz/files/downl ... TRAVEL.pdf a retailové klienty stačí rozlišovat standardní nebo Gold/Platinum kartu. Spíše jsem narážel na to, že před 1.7. bylo cestovní pojištění součástí i obyčejné Visa Basic (embossovaná debetka) u Premium konta v ceně, nyní už ale není - do nabídky se dostala sice MC Debit, ale ta v tom přehledu není ani vůbec uvedena, takže kdo chce mít u UCB v ceně konta cestovní pojištění, musí mít buďto kreditku (Visa Classic, Miles & More), nebo zlatou platební kartu (MC Debit Gold, KK Miles & More Gold), kde jsou i vyšší limity - samozřejmě pokud je to v ceně, tak není důvod nebrat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2014 21:11

Moc není jasný, kterou z nich vzit. Miles and more nepotřebuji. Má z těch zbývajících nějaká dobrý kurz?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 6. 7. 2014 21:46

UCB KK Agip ma v sobě taktéž cestovní pojištění a kurzy asociace, sleva 2 Kč/L u Agipu a při útratě 3000+ vedení zdarma jinak 40 Kc/mes. Pro info 15.6. kurz 27.51/1 EUR
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 21:48

Kurz karetní asociace mají pouze kreditky MasterCard, takže pokud chceš i cestovní pojištění u Premium účtu, moc jiného, než Miles & More Gold ti ani nezbývá.

Všechny debetky mají kurz deviza-prodej, takže nic moc. Ale zajímavé to bude asi v případě EUR účtu navázaného na debetku - zatím 100 % neověřeno, ale na základě informace od bankéře je v tomto případě (i když je na debetku navázán korunový účet) každá cizoměnová transakce zúčována na vrub EUR účtu (tudíž v případě nedostatečného krytí ani nedojde k pokusu transakci provést z korunového účtu a neprojde) - na dotaz na kurz to není ani kurz deviza-prodej, ani kurz karetní asociace - údajně s přirážkou dle asociace, ale takovou formulaci mají v OP pouze pro kreditky VISA, kde opravdu jsou transakce zúčtovány kurzem asociace + fixní přirážkou 1,25 % a MC žádnou přirážku nemají.

Jelikož jako zlatou debetku už vydávají pouze MC Debit Gold, domnívám se, že cizoměnové transakce by mohly být zúčtovány kurzem karetní asociace. Až budu mít kartu tento týden, jal bych se ji vyzkoušet, pokud budu mít možnost (asi nejlépe pro srovnání s debetkou Maestro vydanou k U kontu slovenské UCB, která kurzy karetní asociace používá).

Pokud by to byl opravdu kurz karetní asociace vůči EUR účtu, tak by to bylo celkem použitelné, ale s omezeními, jak jsem už uváděl dříve zejména kvůli komplikovaným příchozím platbám (standardně jsou zpoplatněny 200 Kč, takže je buďto třeba odesílat ze slovenské UCB nebo hotovostně přes cizoměnové spořicí účty).

Jinak mám ješte debetku Visa Basic, která mi zůstala od U konta, ale tu jsem si nechal navázanou pouze ke korunovému účtu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 6. 7. 2014 21:50

me bankerka tvrdila, že by kurs asociace mely mit vsechny karty MC od UCB, nejen KK, ale nemam to jak ověřit, jelikož k Multikontu mam VISA Basic
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 21:52

Ano, KK Agip je taky alternativa, kdo chce pouze cestovní pojištění s nižšími limity a kurzy karetní asociace, ale zde je v každém případě splnit podmínku obratu min. 3000 Kč na vedení zdarma jinak 40 Kč a do konta ji zařadit nelze (to lze právě pouze ty Miles & More).

-- 6. 7. 2014 21:55 --

retron: To je v rozporu s OP, tak tomu moc nevěřím (navíc bankéři poskytují zkreslené informace, mě taky chtěla bankéřka namluvit, že příchozí transakce ze slovenské UCB jsou zpoplatněny stejně jako jakákoliv jiná cizoměnová transakce, aniž by se podívala do sazebníku, takže cokoliv, co říká někdo na pobočce brát s rezervou). Já to taky určitě nevyzkouším, protože MC budu mít navázanu i k tomu EUR účtu, ale pokud bude kurz karetní asociace při platbách z něj, tak mi to bude stačit.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 6. 7. 2014 22:19

a co Visa Platinum za 7000 ročně? :)))
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2014 22:24

Pokud přinese do UCB 10 mio., tak mu ji vydají i zdarma v rámci privátního bankovnictví :-) Ale kurz na ní stejně bude mít deviza-prodej...

A kdo chce jenom tu kartu, tak ji může získat právě přes tu TOP nabídku od KB při protočení 150.000 Kč měsíčně...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2014 10:02

KB Platinum má také dobré cestovní pojištění, už v minulosti jsem na ni koukal, ale platit cca 6500 Kč jen kvůli pojištění, když srovnatelné umí Diners Club za 1000 Kč je nesmysl.

Která z nich to je?
https://www.kb.cz/cs/lide/obcane/platinum-visa.shtml
https://www.kb.cz/cs/lide/obcane/platinum.shtml
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků