MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 1. 2021 23:08

Ok díky já nevybírámmam ten účet jen kdysi kvůli prémii za záložní a teď mi tam spadl spořák z wurst ale vzhledem k sazbě 0,5% se tam prachy dlouho neohřejou.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 1. 2021 20:14

Převedli mě spořicí účet od Wuestenrotu k Monetě, IB i SB mi funguje, jen nevím jak je to s podmínkami tohoto účtu.
Mohu peníze převést zdarma na jakýkoliv účet nebo jen na ty tři jako to bylo u Wuestenrotu?
Fungují odchozí platby z tohoto účtu jako okamžité?
Nějaké jiné omezení tam je, když nemám u Monety nic jiného?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 1. 2021 21:11

jo, jde to poslat hned pryč (okamžitá platba)...a do nuly
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2021 21:50

Okamžitá platba ze jde z SÚ i pro ty co v Moneta nemají BÚ? To se mi tedy před chvílí z toho nového IB do kterého to směruje nepovedlo, tam je jen to čerpání z sú či jak se to jmenuje a to je evidentně běžná platba, ne okamžitá (do Air převod hned nepřišel, z Moneta ještě ani neodešel). To tam lze zadat ještě jinde? (nemyslím variantu přes BÚ, ten u nich nemám, čili celá část menu IB věnovaná účtům a běžným převodům je uzamčená)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 1. 2021 22:34

nevim, BÚ mám, posílal jsem to (pres mobilni aplikaci) ze spořícího do Fia a dorazilo to hned..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 5. 1. 2021 07:46

Také jsem posílal přímo z SU (ex WR) do jiné banky, stejně jako z SU Monety (i okamžité platby) kdykoliv před tím, tedy bez poplatku. Platbu jsem zadával už o víkendu a v pondělí dopoledne připsáno v Hello. Účet jsem vyprázdnil a zrušil stejně jako jeden starší jejich SU. Následně jsem vyprázdnil i jejich zbývající účty, protože mi aktuálně nemají co nabídnout.
I všeobecně kritizovaná Hello má na BU "jakýsi" úrok a k tomu 3 výběry z bankomatu zdarma. Osobně vybírám tak 4-5x ročně, takže limit hned tak nevyčerpám.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 1. 2021 09:02

Taky přemýšlím kam s penězi z bývalého Wurst spořáku za rozumných 1,70...nyní v Monetě, asi kombinace Mbank/JT, víc mne nenapadá.
V JT mají nabídku něco jako duo profit u ČSOB případně termiňák 1 rok za 1,4 %/ 2 roky za 1,8 % bez omezení
Nebo spořák s výpovědí 33 dní za 1% bez omezení
Ale je to bída tedy.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 5. 1. 2021 09:27

JT od 18.1. už jen 0,8% (33 dní výpověď) nebo 0,9% (3 měsíce výpověď)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 1. 2021 10:01

aha tak to jsem nějak nečetl
Tak to je ještě horší než jsem čekal

-- 5. 1. 2021 10:08 --

nebo tohle
https://www.jtbank.cz/produkty/j-t-combi.html
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 1. 2021 12:39

jichaj píše:jo, jde to poslat hned pryč (okamžitá platba)...a do nuly

Tak na tohle mám ještě čas, mám pořád 1,7 %.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 1. 2021 12:39

já půjdu do protiinflačních a část zainvestuju do etf, nebo koupím další nemo
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 1. 2021 13:58

myšpulín píše:
jichaj píše:jo, jde to poslat hned pryč (okamžitá platba)...a do nuly

Tak na tohle mám ještě čas, mám pořád 1,7 %.

Ich auch, do 31/1

-- 5. 1. 2021 13:59 --

wit.cz píše:já půjdu do protiinflačních a část zainvestuju do etf, nebo koupím další nemo

No přemýšlím o chatě.
Ale chata není až taková investice, i když tu, co jsem koupil za 280 tis bych teď za mega prodal, po chatách v Posázaví u řeky a vlaku je poptávka jak sviňa
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 1. 2021 22:52

To bude spis chatka, ne?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch1 5. 1. 2021 23:04

Zdravím, nenabizí někde Moneta založení běžněho účtu za 1000 Kč jako tomu bylo v minulosti? Předem díky za tipy, pokud nějaké budou....
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 6. 1. 2021 11:56

Asi ne. Ale jine ano

usetreno.cz/osobni-ucty/
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků