Účet pro přijetí EUR a výběr hotovosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nilmar 5. 10. 2022 00:33

Který účet u české banky je nejvýhodnější pro příležitostný (max jednou ročně) příjem několika tisíc EUR a jejich následnému výběru na pobočce případně kartou v zemi EMU?
nilmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2022 00:37

Příjem ve Fio za 100kc, pak si to můžeš převést zdarma v ČR kam to bude nejlepší na výběr.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VVNP 5. 10. 2022 00:57

Příjem EUR ve FIO je snad zdarma? Výběr hotovosti na pobočce v ČR 0,5 % z objemu, min 75 max 250 Kč. V SK by to snad mělo být zdarma.
Slušná je např. Moneta, EUR účet zdarma, debetka zdarma, výběr v zahraničí zdarma, na pobočce za 100 Kč.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 10. 2022 05:48

Nejlevnejsi bezny spusob co znam je Creditas, prijem/odchozi SEPA zdarma, vyber z ATM eurozone zdarma, vyber na pobocce do 500k Kc resp. ekvivalentu v cizi mene za 10Kc(vklad je zdarma). Druhy nejlevnejsi je asi Moneta 100Kc vyber.

(nepocitam nejake premiove ucty, napr v Erste Premier mam vse uvedene zdarma, i kdyz vklady/vybery je nutno rozlozit po ekvivalentu 100k, jinak 30kc/100kc, jine premiove ucty to budou mit podobne)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod pivinecek 5. 10. 2022 06:43

ekonto kompet nebo ekonto aktivní účet a příchozí europlatba zdarma a 1 výběr hotovosti na pokladně v kalendářním měsíci je gratis.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 5. 10. 2022 08:27

Pro tento účel jsem si zřídil Monetu, vše zdarma, s kartou výběry také zdarma. Chodí mi tam jedna platba v EUR ze zahraničí a pak každé čtvrtletí úroky z EUR vkladu u JT a díky kartě, kdykoliv jsme někde v Řecku či Itálii be zproblémů čerpám. No stress, v hotovosti to nevybírám, zbytečně bych Monetě dával 100 kč.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 10. 2022 08:43

Otazka byla polozena kde lze vybrat i € hotovost nejlevneji. Kdyz nepotrenuje clovek delat s hotovosti, tak zdarma prijem SEPA a vyber v zahranici ma jiz hodne bank.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod muhlfeit 5. 10. 2022 09:42

Ano, RB, má multi-měnové vedení běžného účtu, kde je výběr 1x v měsíci zdarma. U všech je přidání vedlejší měnové složky zdarma, až na Chytrý účet. Ten je zpoplatněn 29 Kč za pohyb v dané složce v měsíci nebo kladném zůstatku asi 3 EUR.
P.S. výběr v EUR by se měl předem ohlásit na pobočce.
muhlfeit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 10. 2022 20:43

Jak už zde zaznělo, výběr na přepážce v ČR u Creditas za 10 korun, to je bezkonkurenční (navíc vedení účtu zdarma, příchozí SEPA zdarma).

Pak je tu ještě "českloslovenská" FIO. Jako mají české pobočky výběr CZK zdarma, mají ty slovenské výběr EUR zdarma - a aspoň tak jsem to četl, že je jedno, kde je účet založen. Pokud tedy tazatel občas zavítá na Slovensko, měl by tam ze svého (klidně i v ČR založeného) účtu na pobočce vybrat eura bez poplatku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 10. 2022 07:29

(trochu pokroucený zp. ale:) Lze si SEPA platbou poslat finance do směnárny např. Exchange (dlouhá ot. doba, so+ne) a na pobočce vybrat (zdarma?) EURa v hotovosti?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 8. 10. 2022 20:32

PatrikChrz píše: Jako mají české pobočky výběr CZK zdarma, mají ty slovenské výběr EUR zdarma - a aspoň tak jsem to četl, že je jedno, kde je účet založen. Pokud tedy tazatel občas zavítá na Slovensko, měl by tam ze svého (klidně i v ČR založeného) účtu na pobočce vybrat eura bez poplatku.

Mohu potvrdit z osobní zkušenosti, z eurového účtu vedeného v ČR jsem vybral ve slovenské pobočce € bez poplatku.
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 8. 10. 2022 22:01

Jakou to má výhodu proti výběru z bankomatu? Nebo to bylo tolik, kolik bankomat nedá?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2022 09:12

Drum: chtěl jsem využít dříve u jiné devizovky a prý jim licence neumožňuje kombinovat v jednom obchodním případě hotovostní a bezhotovostní transakce
Thx: bankomaty si často u zahraničních karet účtují vlastní poplatek, cca 6 EUR
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 10. 2022 11:08

Na Slovensku ale snad jen Sporitelna, jinak nikdo, proto úplně nevidím důvod být vázaný na pár poboček FIO a jejich otevírací dobu.
tmx643
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků