Vivid - neměcká online banka s cashbacky (10% lidl, 17% shel

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 1. 2021 14:04

Jedná se o německou online banku, máte zdarma IBAN na vlastní jméno včetně kovové fyzické karty a virtuální.

Po registraci máte na 3 měsíce zdarma členství Prime (poté se samo zruší, pro zaplacení dalšího období je nutný přímo váš souhlas, nic se nezačne účtovat automaticky) a v rámci něj 0,1% cashback ze všech plateb.

Nicméně zajímavější je "super deals", kam máte přístup na 4 týdny a zde se aktuálně nachází třeba 12% na Amazon, 15% starbucks, 21% dm drogerie, 20% Sephora nebo Rituals, 12% kaufland, 10% lidl nebo 17% shell. Za doporučení nového uživatele se vám doba prodlouží o 8 týdnů (avšak v součtu nemůžete mít víc jak 24 týdnů).

Cashback dostáváte zaokrouhlený na euro centy a ve formě "akcií" společnosti, které si z nabízeného seznamu vyberete a hodnota cashbacku nemůže nikdy klesnout pod hodnotu v době připsání cashbacku (tj. dostal bych třeba 10 euro cashback a akcie klesla na 50%, tak stále mám k dispozici 10 euro), nicméně pokud akcie poroste, tak se váš cashback zvětšuje podle nárůstu akcie. Já třeba začínal s Intelem a poté přepnu získávání nových cashbacků v akciích Tesly a za dobu používání mám získaný cashback 43 euro a zisk dalších 12 euro navíc díky růstu cen akcií. Tento cashback se eviduje na samostatném "účtu" stock rewards odkud si ho kdykoliv můžete stiskem tlačítka Redeem převést na účet a ihned utratit kartou, ale vzhledem k tomu, že to může jenom růst, tak já osobně to nechám dál v akciích zatím.

Podpora v případě problémů reaguje občas i v rámci minut, maximálně druhý den (v rámci chatu přímo v aplikaci). Řešil jsem již i AML problém, kdy jsem si tam nechal poslat větší sumu eur přímo z Binance (kryptoměnová burza), ale po doložení požadovaných dokumentů peníze připsané a nebyl žádný problém, nejdéle trvalo, než se vůbec ozvali, že chtějí vůbec něco doložit.

Moderátor trochu nesmyslně smazal můj doporučující odkaz, ale bez něj se o část odměn připravíte, takže zájemcům ho rád pošlu do zpráv
Naposledy upravil Rop dne 21. 1. 2021 16:40, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán affiliate odkaz. Příště prosím bez něj.
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 21. 1. 2021 18:16

Je výše cashbacku omezena?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 1. 2021 19:04

v rámci super deals je to 50 euro, Prime až 100 euro měsíčně
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 21. 1. 2021 19:15

A vyplatí se po 3 měsících zdarna za Prime platit?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2021 19:19

A kolik nabízíš ze své části odměny, aby se mi to vyplatilo založit pod tvým referralem a ne někoho internetu, například někoho, kdo sepsal i nějaký článek (třeba https://travelfree.info/vivid-promo-code/)?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 21. 1. 2021 19:24

Odměnou je jen prodloužení cashbacku, jestli to chápu správně, o to se nejde nijak dělit.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 1. 2021 19:52

Ten článek už není v některých věcech aktuální, například 20 euro za registraci, které tam zmiňuje už nějakou dobu nedávají a v době psaní článku zas třeba super deals neexistovalo

samozřejmě si to klidně registruj přes něj, pokud si jeho článek viděl jako první a díky němu si se k Vivid dostal

osobně mi přijde zbytečné potom za Prime platit, ale získané stock rewards zůstávají a super deals jsou samostatná věc a prime není nutný
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 21. 1. 2021 22:31

V rámci Vivid Standard je možné mít až 15 účtů ve 40 měnách. Je mezi těmito měnami i CZK?
Jinými slovy můžu si na ten účet zadarmo poslat CZK?
Směna je zatížena poplatkem 0,5 % (v obchodních hodinách) až 1 % (mimo obchodní hodiny) viz sazebník.
Poslání karty do ČR je za 3 €?
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2021 00:05

S takovým ceníkem si to nikdo příčetný nepořídí - za výběr z bankomatu účtovat 3 % nedělají ani lichváři u kreditek (no dobrá, abychom byli fér, tak u základního účtu je výběr do 200 eur za kalendářní měsíc, účtovány jsou jen výběry nižší jak 50 euro - nejméně 1 euro :D).

Z těch německých fintechů (N26, Tomorrow, Vivid, bitwala) byla pro nějaký rozumný provoz použitelná jen bitwala, tak aspoň nebyly podobné nesmyslné restrikce a byla tam aspoň MasterCard, která má o chlup nižší kurzové marže, ale už i ta mini-výhoda končí (podle tweetu, který už byl zmíněný v jednom z vedlejších vláken začnou vydávat taky Visu: https://twitter.com/bitwala/status/1350001822463913985)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 1. 2021 00:12

czk tam asi dostat nejde, vypadá to jen na eura

fremantle, já taky netvrdím, že si z toho máš udělat hlavní (jediný) účet na běžné použití, vidím v tom zajímavý jen ten krásný cashback hlavně na Lidl a Kaufland, kam občas pro potraviny stejně chodím a jinak slevu 10% (i kdyby jen 9% kvůli kurzovému rozdílu) neseženu
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 1. 2021 12:41

Sám nezvažuji toto zařizovat, jen upozorním na to, že Kaufland a Lidl v Německu (domovině karty) není totéž co u nás, neboli dokud někdo reálně neověří, že ten cashback je i pro české obchody těchto značek (pro české platební terminály v nich), nemusí to být jisté. Záleží jak to identifikuje dané platební terminály, zda jen názvem (jako třeba u Curve, kde to díky tomu u nás lze využít), nebo i jinak "po Německu"...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 1. 2021 12:51

Ano, ověřeno. Lidl dává cashback i v Česku.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2021 13:01

Hlavně pokud někdo zvažuje si to zakládat jen kvůli Lidlu nebo Kauflandu, tak ten cashback má reálně tak na měsíc, do začátku března: https://verdienter-urlaub.de/vivid-erfa ... -cashback/

Pak bude něco jiného třeba na obchody, které v tuzemsku ani nejsou (ač nelze vyloučit, že cashback se bude opakovat, nicméně dlouhodobě s cashbacky nad 10 % počítat určitě nelze) - ještě hint k dobru: podle článku výše je cashback přiznaný i za platby přes Curve (lze tedy využít výhodnějších podmínek konverze (přes pracovní dny) a/nebo získat dodatečné procento u určitých obchodníků na Curve Cash - u vyšších tarifů nebo úvodní promo).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 1. 2021 13:13

A taky se dají na konci února koupit klasicky dárkové karty :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 1. 2021 16:37

opravdu to dává i v čr, lidl akce byla už koncem roku 2020 (já mám účet z října) a to bylo 10% v Lidlu ... pak chvíli nebylo u nás použitelné nic a teď relativně nedávno zavedli právě "super deals", které je podmíněné doporučením nového uživatele, a tam opět jsou zajímavé obchody i u nás dostupné

přesně tak, nakoupené dárkové karty z konce roku ještě mám, dodělávám poslední Lidl a něco ještě do Kauflandu z crypto.com akce ze září ... potraviny musím kupovat stejně a 10% za předplacení dárkové karty na běžném účtu nedostanu :D
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků