Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pouhý návštěvník 2. 3. 2020 09:59

Dobrý den,

ke zhodnocení rodinných úspor zvažuji Trinity banku nebo Creditas. Mohl by někdo, kdo tyto instituce sleduje déle, doporučit některou z nich? Trinity nabízí (pro mou výši vkladu) úrok 1, 88 %, jak se dá předpokládat, že tento úrok dlouho vydrží a jak může poté zhruba klesnout? Creditas garantuje 1, 6 % po dobu 6 měsíců, dá se rovněž odhadnout, kam pak úrok klesne?

Nechci každé 2 měsíce přelévat peníze z banky do banky.

Co se týče bezpečnosti uložení větších úspor do těchto malých bank, je to vzhledem k pojištění vkladů do 100 tis. EUR zřejmě bezrizikové? Nebo i tak lépe tyto úspory rozdělit mezi těmito bankami?

Děkuji...
pouhý návštěvník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 2. 3. 2020 10:07

Na Trinity je daleko menší spoleh, podívej se na diskuse o tom, jak nedávno zvyšovali úroky. Snad to jen znamená komplikace, kdyby ještě zvyšovali úroky, tak na tom tak moc nezáleží.

Creditas má okamžité platby a notifikace e-mailem.

Já to řeším tak, že mám obojí, a v Creditas je jen menší částka pro okamžité využití.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod iglooo 2. 3. 2020 10:11

Creditas nic negarantuje. Zvýhodněná akce sice má trvat do 30. 6. (takže ještě 4 měsíce), ale akci mohou kdykoliv ukončit.

Snižování úrokových sazeb bych se rozhodně nebál. :-)

Trinity je jasná volba.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 3. 2020 10:23

pouhý návštěvník píše:Dobrý den,

ke zhodnocení rodinných úspor zvažuji Trinity banku nebo Creditas. Mohl by někdo, kdo tyto instituce sleduje déle, doporučit některou z nich? Trinity nabízí (pro mou výši vkladu) úrok 1, 88 %, jak se dá předpokládat, že tento úrok dlouho vydrží a jak může poté zhruba klesnout? Creditas garantuje 1, 6 % po dobu 6 měsíců, dá se rovněž odhadnout, kam pak úrok klesne?

Nechci každé 2 měsíce přelévat peníze z banky do banky.

Co se týče bezpečnosti uložení větších úspor do těchto malých bank, je to vzhledem k pojištění vkladů do 100 tis. EUR zřejmě bezrizikové? Nebo i tak lépe tyto úspory rozdělit mezi těmito bankami?

Děkuji...


Také myslím, že TRINITY je volba, také jsem tam poslal úspory na okotění....Nebál bych se TRINITY, měl jsem tam peníze už i při poslední akci, pak přesunul do Wust a jakmile zvýšili v TRINITY tak zase zpět. Ohledně přesouvání, jde to otázka pár minut.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 2. 3. 2020 10:51

iglooo píše:Viděl bych to s úrokovými sazbami na spořicích účtech od března takto: Creditas 1,9 % bez omezení, Moneta 2,1 % do 1 mio. Souhlas? :-)

To nevyslo, co?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pouhý návštěvník 2. 3. 2020 11:12

Ano, máte pravdu, Creditas úrok je ne na 6 měsíců, ale 4 měsíce (do 30. 6.).

Nevím, kdy ta narozeninová akce u Trinity začala, a jak douho by mohla trvat, dá se předpokládat, že bude zachován úrok aspon 3 měsíce? Kolik byl tedy úrok před tím současným 1,88 %? Dá se předpokládat, že níž než na 1,6 % Trinity nespadne?

A dále, pokud jde o přesun větších prostředků, dotazuje se banka na jejich původ, pokud přijdou od stejného majitele účtu v jiné bance, nebo je lépe přesouvat postupně (třeba denně nějakou max. částku)?

Děkuji,
pouhý návštěvník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 3. 2020 11:25

Nedotauzuje
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 2. 3. 2020 11:26

ne
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 2. 3. 2020 12:06

Ale pochopitelne muze, je asi taky dost otazka kolik tam prijde, kvuli milionu se asi nikdo ptat nebude, kdyz jich bude 5 uz by se nekdo ptat mohl.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod flightmax 2. 3. 2020 14:25

U ING se ptali i na 300 tis. Když jsem tam každý měsíc tuto částku posílal v době jejich akce minulý rok.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pouhý návštěvník 2. 3. 2020 15:19

flightmax píše:U ING se ptali i na 300 tis. Když jsem tam každý měsíc tuto částku posílal v době jejich akce minulý rok.


A ptali se jak, telefonicky nebo písemně? A stačí tedy uvést rodinné úspory?
pouhý návštěvník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flightmax 2. 3. 2020 17:20

Telefonicky s tím že hovor je nahráván. Já uvedl úspory bez problémů.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 2. 3. 2020 18:31

ja to chapu ale opravdu ve vasem pripade je to same chi chi chi, nechci aby me obtezovali apod, ale zjistete si fraze jako AML, sankcni seznamy atd.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 2. 3. 2020 19:32

Několikrát jsem do i z Trinity posílal 2.5M a na nic se neptali (ve formuláři jsem zadal něco jako investice). Pokaždé na svůj nebo manželčin účet.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 3. 3. 2020 23:29

Možná trochu mimo téma. Jak se dá ovlivnit zvýšení částky FPV? Předpokládám, že je potřeba to prolobovat v parlamentu, aby to prošlo legislativou že? Myslím si, že v dnešní době, kdy má miliony každý druhý je 100tis EUR docela malá částka. Ani si nepamatuju, že by se někdy zvyšovala. Doba už je jinde.

Jinak jak se k FPV chováte? Riskujete nebo naopak převádíte denně podle aktuálního kurzu? Nebo máte nějakou svoji nastavenou částku a tu jedete ať se děje co se děje?
y2key
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků