Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod antoushek 26. 1. 2021 03:47

Poslední dobrý účet nesl název Sporožiro, ale od roku 1972 ho postupně mrvili, až ho domrvili a v roce 2014 zrušili.
Kód: Vybrat vše
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sporožiro

:-)
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 26. 1. 2021 09:26

fc70 píše:Vlastně… Včera vstoupily v platnost různé změny ceníku, např. zvýšení poplatků za vklad a výběr hotovosti v cizí měně. Ale to je pro Plus vs. MZF nepodstatné.


Dobrý den, máte pravdu v tom, že u našich účtů došlo pouze k jejich přejmenování.
Co se týká ceníku, provedli jsme úpravu u položek, které se vztahují k platebnímu styku. Zdražili jsme úkony, které byly prováděny za pomoci telefonního bankéře nebo poradce na pobočce, přičemž jsme u těchto operací ponechali bezplatnou variantu v případě, že je provedena prostřednictvím George nebo bankomatu.
Důsledkem změn v ceníku jsou i výhody pro seniory nad 70 let, kterým poskytujeme platební služby na pobočce i telefonu zdarma.
Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 2. 2021 13:40

Netušíte někdo jestli spořka teď někdy aktualizovala výluky z odměn z plateb kreditkou? Do konce minulého roku mi byly normálně přupisovány platby za Revolut a za leden nic...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 2. 2021 13:43

A jak ti asi maji priznat bonusy za leden, kdyz konec ucetniho obdobi je az 10. (unora)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2021 14:12

Přesně, odměny se vždy přece objeví až 11. v měsíci ráno s datumem 10. (tedy na začátek nového účetního období, které je teď už pro všechny kreditky ČS jednotné, tedy 11.-10. v měsíci).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 2. 2021 14:34

Tak třeba se ptá na období 1.-9.1.?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2021 14:35

Že by se ptal 20 dní po výpisu? To sotva :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 2. 2021 15:08

Já mám zúčtovací období od 1.1-31.12.Od začátku, co mi převydali původní kooperativa kreditní kartu (to byla nejlepší
karta, kde jsou ty časy, 2 litry měsíčně na bonusech) na transparentní kk.Odměny mi vždy připisují k 31.12.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 2. 2021 16:24

Lépe řečeno, Tys měl zúčtovací období do 31.12. a nezaznamenal jsi zprávu, že se Ti teď mění výše uvedeným způsobem (nebo jsi na ten e-mail zapomněl). :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2021 16:59

Přesně tak, vždyť já to psal jasně, ČS to u kreditek sjednotila od letoška všem na 11.-10., musel jsi zapomenout nebo jsi to nečetl (v PDF výpisu a/nebo e-mailu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 2. 2021 19:29

Zprávu jsem vůbec nezaznamenal a zatím se mi ji nepodařilo ani dohledat. Ve výpisu za 12/2020 tuto informaci nemám.. Nyní se tedy prodloužilo období pro výpočet odměn do 10.2 předpokládám ? Výpis tedy bude za období 1.1.2021-10.2.2021.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 1. 2. 2021 19:48

Dobrý den, všem klientům s průhlednou kreditkou jsme v týdnu od 19. října 2020 posílali e-mail či dopis s informacemi o změnách na jejich kreditní kartě. Jednou ze změn byla i úprava účetního cyklu na období od 11. do 10. dne následujícího měsíce.
Pokud se s námi spojíte například prostřednictvím chatu z bankovnictví George, podíváme se, jak to s vaší kreditkou vypadá.
Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2021 21:34

@hannys85, tak to vidíš přímo od zdroje :). I zde se to sjednocení účetních cyklů kreditek na podzim diskutovalo. Možná ti jen ten email v říjnu spadl do spamu, nebo jsi ho smazal v domnění, že jde o nějakou nabídku produktu banky či podobně. Tedy ano, jak píšeš, účetní období teď končí 10. u všech kreditek (týká se transakcí pro výpis i odměn), takže odměnu ze zaúčtovaných transakcí uvidíš připsanou typicky 11. ráno, během 11.-12. máš v George k dispozici pak i PDF výpis (pokud máš elektronické, což předpokládám).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 2. 2. 2021 18:25

ja to tipuju na komplete papirove vypisy s extra kontrolou na pobocce s tim papirem. lol
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 4. 2. 2021 12:48

george dneska nějak odmítá dělat okamžité platby...

Dopoledne jsem zadával 3 platby, do mbank odešla jako okamžitá, do creditas a fio jako standardní...

Teď platby do air a opět mbank, obě standardní...

Nechápu...
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků