Kdy nejpozději zaplatit nedoplatek za elektřinu u innogy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 17. 2. 2024 20:19

Ahoj bohužel se mi už nepodařilo se dovolat na zákaznickou linku innogy ohledně dokdy zaplatit nedoplatek za elektřinu.

Nikdy jsem předtím nedoplatek neměl.Konec vyúčtování je k poslednímu dni v měsíci únoru. Lze tento nedoplatek zaplatit až v dalším měsíci březnu po 15 dni?

Vím že mám počkat do rána a zavolat tam ale už teď bych rád věděl jak dalece ten nedoplatek lze oddálit.
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 17. 2. 2024 20:59

Jde ti jako o to, když nedoplatek neuhradíš v termínu jeho splatnosti uvedeném na vyúčtování, tak kolik dnů po splatnosti odesílá Innogy první upomínku?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod p3v4x 17. 2. 2024 21:50

Moment takže termín splatnosti nedoplatku za elektřinu u innogy je vždy jiný?

Ne nemám ještě vyúčtování za elektřinu to přijde za necelé dva týdny.

A proč to řeším? Musím zaplatit za nové zboží do domácnosti bez kterého to nejde nechat na pozdější dobu a musí se koupit hned.

-- 17. 2. 2024 22:03 --

A jak prosím je to s posláním upomínky po nedodržení termínu splatnosti?
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 2. 2024 22:10

Až dostaneš vyúčtování, na něm je uvedené datum splatnosti.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 18. 2. 2024 12:18

@p3v4x: Pravidelné roční vyúčtování se vystavuje ve stejném měsíci, nikoliv ale v úplně stejném dni. Může tam být klidně rozdíl i dvou týdnů, záleží na tom, který den přesně dojde k odečtu stavu elektroměru. Splatnost nedoplatku či přeplatku je standardně 14 dnů od vystavení vyúčtování.

Pokud jsi u Innogy již několik let, tak se jednoduše můžeš podívat na vyúčtování za předchozí roky, jestli je na nich úplně stejný termín vystavení a splatnosti :-)

Když dodavatel neobdrží úhradu nedoplatku v termínu jeho splatnosti, zašle zákazníkovi upomínku. První upomínka ve formě e-mailu či SMS bývá zdarma, následné písemné upomínky už jsou zpoplatněny.
Milos
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků