energienadruhou.cz

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cal5 11. 10. 2020 09:33

Máte někdo dodavatele elektřiny energienadruhou.cz ? Já s nimi na konci roku 2018 podepsal smlouvu na 24 měs. a mojí blbostí jsem si pořádně nepřečetl smlouvu. Měl jsem za to že podepisuji na 2 roky za fixní cenu kde byl 0,- poplatek a celkem slušná cena za samotnou elektřinu. Jaké bylo překvapení když mi v roce 2020 přišlo vyúčtování kde byl poplatek 95,- a 1972,-Kč/MWh... vč. DPH.
Např. i kalkulátor na TZB uvádí že se jedná o fixní cenu viz. Garance nezvýšení ceny po dobu závazku se týká ceny silové elektřiny a měsíčního paušálu, státem regulovaných cen se garance netýká.
Pokud je někdo u tohoto dodavatele máte ve smlouvě výslovně uvedeno že ceny budou po následující 2 roky z ceníku např. 2018? Já už bohužel nestačil odejít když vyhlásili ten ceník 2019. Myslel jsem (vím myslet znamená ..... vědět :grr: )že budu platit ceny 2018 (kdy jsem podepsal smlouvu) po dobu 2 let.
Nechci tady brečet je to moje blbost, jen takový dotaz a upozornění
cal5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elinor 11. 10. 2020 12:34

Já jsem také v roce 2018 podepsala smlouvu s energie na druhou účinnou od 1.1.2019. Před podpisem smlouvy jsem se mailem dotázala, jak to bude s cenou a mailem mi potvrdili, že v roce 2019 mi bude platit ceník 2018. Bohužel jsem od nich do dnešního dne žádnou fakturu neobdržela, byť jsem to urgovala několikrát. Takže nevím, co mi nakonec naúčtují. Pokud to bude něco jiného než ceník 2018, budu reklamovat a případně se obrátím na ERÚ.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cal5 13. 11. 2020 11:47

Může někdo poradit ohledně výpovědi respektive zaslání nesouhlasu u tohoto dodavatele (energienadruhou.cz)

Zasílal jsem nesouhlas s dalším prodloužením smlouvy ale nejsem si jistý zda jsem odeslal včas a nebudu muset u tohoto dodavatele setrvat další 2 roky. Ve smlouvě je že nabývá platnosti dnem podpisu (podepsal jsem cca 2,5měs. před zahájením dodávky) a účinnosti dnem zahájení dodávky na 24 měs.
Právě nevím zda se lhůta počítá od dne podpisu tzv. výročí smlouvy (to bych nestihl) a nebo jsou ty 3 měs. před uplynutím 24 měs. od účinnosti tedy 1.1.2019-31.12.2020.
Díky za případné odpovědi

Ve smlouvě je toto:
Platnost a účinnost smlouvy
Smlouva nabývá platnosti dnem podpisu zákazníkem a nabývá účinnosti dnem zahájení dodávky (1.1.19) elektřiny dodavatelem. Tato smlouva je uzavřena na dobu určitou 24 měs. ode dne její účinnosti. Písemná smlouva uzavřená na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby za předpokladu že jedna ze smluvních stran doručí druhé smluvní straně nejpozději 3 měsíce před uplynutím doby platnosti písemné oznámení otom, že trvá na ukončení smluvního vztahu.


Ve VOP je:
Ukončení smluvního vztahu
Písemná Smlouva uzavřená na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby za předpokladu, že jedna ze Smluvních stran doručí
druhé Smluvní straně nejpozději tři měsíce před uplynutím doby určité písemné oznámení o tom, že
trvá na ukončení smluvního vztahu;
cal5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 13. 11. 2020 13:58

elinor píše:Pokud to bude něco jiného než ceník 2018, budu reklamovat a případně se obrátím na ERÚ.

To se klidně obrať na lampárnu na hlavním nádraží, bude to mít stejný význam. Já se kdysi nechal nachytat na plyn u ČEZu. ČEZ po nějaké době zavedl ceníky A a B. Tož optal jsem se mailem v klientském centru, který ceník pro mne platí. Prý A.

Pak přišla fraktura, překvapivě podle ceníku B a o 15 stovek oproti A dražší. Tož jsem ji reklamoval s odvoláním na informaci z klientského centra. ČEZ reklamaci zamítl s tím, že se pracovnice v klientském centru spletla, za což se mně omlouvají.

Obrátil jsem se na ERÚ, ten opajcoval odpověď z ČEZu a doporučil mně, ať se s ČEZem soudím :hmm: .
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bbbaaa 13. 11. 2020 14:58

To bys asi u soudu vyhrál, pokud jsi byl v postavení spotřebitele.

§ 1812/1 občanského zákoníku
 Lze-li obsah smlouvy vyložit různým způsobem, použije se výklad pro spotřebitele nejpříznivější.
bbbaaa
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků