Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 5. 3. 2015 14:45

to se neboj, to fakt muzes tocit třeba z fia na kb a zpet :)
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hatalak 8. 3. 2015 10:00

Chtěl bych si založit TOP nabídku u KB a zajímalo by mě jak je to s kartou Visa platinum a propojením s běžným účtem v CZK a druhým účtem v EUR/USD. Nabízí multiměnovost? Děkuji za odpověď.
hatalak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wingsd 9. 3. 2015 11:51

je na te TOP nabídce něco zajímavého , koukal jsme na to zevrubně,je tam vstup do salonku-to ale zaleží na jaké úrovni, ejstli na te zakladní, tak pořád poplatek 29 eur za vstup...ta platinová karta taky žadná sláva-možná to cestovní pojistení a nějakej ten servis při domácích "nehodách" no ale nic čím by to oslňovalo.....
wingsd
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2015 12:28

Ano, ta platinka má pouze základní Priority Pass, za každý vstup se pořád platí... Za málo peněz holt málo muziky. :-)

Jinak k dotazu výše o multiměnovosti, to nevím jestli u KB je - na webu o tom nemají žádné informace a co si vzpomínám, tak podmínky byly jen obecné, kdy předpokládaly jen, že k devizovému účtu lze vydat kartu. Pokud to náhodou zjistíš, dej vědět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod f1047580 9. 3. 2015 12:49

.
Naposledy upravil f1047580 dne 9. 3. 2015 14:29, celkově upraveno 1
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huhla12 9. 3. 2015 13:50

multiměnou funkci ke kartě namají (ověřeno v KB), můžeš mít dva účty v cizí měně zdarma (pouze EUR a USD) a k nim je možné vydat kartu (nejlevnější Maestro nebo VISA electron 200,- Kč/rok).
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2015 13:56

Hm... to platí i v případě, že bys jednu platinovou Visu nahradil dvěma Goldkami v rámci TOP nabídky? Ještě by to chtělo vědět, jaký kurz používají při platbě v cizí měně odlišné od měny účtu kartou navázanou na cizoměnový účet (doufám, že ne nejprve deviza-nákup do Kč a pak deviza-prodej do cizí měny)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod huhla12 9. 3. 2015 14:02

Ve VOP mají:
21.1 Bezhotovostní platby. Banka prodává Klientovi peněžní prostředky v cizí měně v bezhotovostní formě za české koruny Kurzem „deviza
prodej“ a nakupuje je od Klienta za české koruny Kurzem „deviza nákup“.
21.2 Hotovost. V případě nákupu hotovosti v cizí měně od Klienta za Kč Banka použije Kurz „valuta nákup“, při prodeji hotovosti v cizí měně
Klientovi za Kč Banka použije Kurz „valuta prodej“.
21.3 Přepočet mezi cizími měnami bude proveden přes české koruny postupem uvedeným v článcích 21.1 a 21.2 VOP.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2015 14:38

Ještě mají i podmínky platebních karet, ty by měly být snad relevantnější...

5.16 Zúčtování transakcí píše:Transakce, o kterých obdržíme zprávu od příslušné Karetní společnosti, jsou na vrub Účtu zúčtovávány denně. Nemáme možnost ovlivnit nebo zamezit zpracování transakcí, které byly bankou obchodníka zaslány prostřednictvím Karetní společnosti k zaúčtování. Částky vyplacené v jiné měně, než v jaké je veden Účet, jsou přepočítány dle kurzu karetních společností MasterCard a VISA na EUR. Na vrub Účtu se zaúčtuje částka přepočtená z částky EUR kurzem platným v den zaúčtování transakce, a to podle
našeho Kurzu deviza prodej a u transakcí, které jsou prováděny v Kč s použitím Karty vedené k Účtu v cizí měně, naším Kurzem deviza nákup. V případě transakce z mezinárodního zúčtování Karetních společností použijeme výše uvedený Kurz na částku, která byla přepočtena podle pravidel příslušné Karetní společnosti. V případě, že je k uskutečněné transakci provedena Kreditní transakce kartou a tato je prováděna obchodníkem, jehož transakci zpracovává jiná banka, neneseme odpovědnost za případný rozdíl ve výši přepočtených částek vzniklých v důsledku časového odstupu mezi zpracováním Debetní transakce kartou a Kreditní transakce kartou.


Z toho mi vyplývá, že jakákoliv jiná měna je přepočtena kurzem karetní asociace nejprve na EUR. Tedy pokud bude účet veden v EUR, by už snad k další konverzi dojít němělo... :?:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod nod32 28. 4. 2015 15:17

Procital jsem si znova podminky uctu TOP nabidka:
povolení inkasa vč. SIPO do 3 měsíců od založení účtu zdarma - pak tedy zpoplatneno?I pres MojeBanka?

informacni sms(2,50,-Kc) prichozi/odchozi platby,zustatek atd... je take zpoplatnena v TOP nabidce?

Jsem vazany pouze na svou pobocku KB a sveho bankere,nebo mohu chodit kamkoliv.

Prijde mi zajimavy Certifikat na cipove karte - ma stim nekdo zkusenost?
Dekuji za odpoved
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod huhla12 29. 4. 2015 08:56

Tak trvaláky, inkasa a SIPA jsou u TOP nabídky zdarma - je to uvedeno v ceníku v poznámce. Za info SMS se platí, zdarma je pouze info zpráva odeslaná e-mailem (jde nastavit odesílání až na 5 adres). S čipovou kartou zkušenost nemám, ale pokud je na ní nahrán certifikát, tak se k potvrzení plateb nezasílají autorizační SMS (na rozdíl od certifikátu uloženého v počítači nebo flashdisku), alespoň takto mi to vysvětlili na pobočce. Všechny věci bys měl řešit se svým bankéřem, ale pokud budeš hodně neústupný a otravný :D , vydupeš si na pobočce někoho, kdo s tebou tvoji záležitost bude řešit, nicméně to platí jen pro pobočku, co vede tvůj účet, na jiné jsem to nezkouše.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2015 09:21

Podle sazebníku je vydání čipové karty zpoplatněno 390 Kč a vydání čtečky dalších 250 Kč... nic moc teda. Pak počítám, že platnost čipové karty bude podobně jako u certifikátu snad nějaké 3 roky, pak zase obnova za poplatek. To by se mi podstupovat moc nechtělo.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Michal.Krsik 11. 5. 2015 20:05

Čipovka i čtečka jsou zdarma - osobně vyzkoušeno
Michal.Krsik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 5. 2015 21:17

V dohledné době si budu nakonec asi taky sjednávat TOP nabídku. Dozvěděl jsem se, že platby ve třetí měně kartou vydanou k eurovému účtu by měly být opravdu zúčtovány kurzem karetní asociace, alespoň bankéř mi to v souladu s podmínkami platebních karet, co jsem uváděl výše takhle potvrdil.

Jelikož dvě MC Gold místo Visa Platinum by toho moc nevyřešili (aplikuje se na ně standardní sazebník na výběry z bankomatů a pod.), tak si nechám vydat jen tu jednu Visu Platinum, ovšem k účtu v EUR - na použití v zahraničí bude dobrá a s cestovním pojištěním.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 5. 2015 21:44

Tak pak poreferuj :-)
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků