Akcenta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lopousek 27. 9. 2013 10:22

Ahoj,
chybí tu téma k Akcentě (kampelička), tak jej zakládám a rovnou pokládám dotaz:

Před dvěma lety jsem si tam zakládal termiňák na rok. Složil jsem zároveň základní členský vklad 1 Kč. Uběhl rok a termiňák skončil. Protože existovaly lepší nabídky, nebyl jsem 100% spokojen a vadilo mi mít další zbytečný běžný účet (podmínka termiňáku), všechno jsem zrušil včetně členství. Nyní utekl rok od skončení členství a dostal jsem vypořádající podíl 0,83 Kč. Je to sice marginálnost, ale mám tomu rozumět tak, že je na tom družstvo bídněji jak před 2 roky a tedy asi špatně hospodařilo? Nebo kde se vypařilo těch 17 haléřu, tedy cca 20 % hodnoty vkladu?

Díky za info. O:-) ;-]
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luboal 13. 10. 2013 19:09

Zdravim,
chtel bych vedet,zda ma nekdo cerstve infos o Akcente resp. Artese.
Da se tam na dalsi 2-3 roky ulozit kolem 900tis?
Diky.
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 13. 10. 2013 19:25

Akcenta:

Nárůst úvěrů se selháním, podle ekonomických údajů k 30.6. poklesla kapitálová přiměřenost až k 8,7% (minimum je 8%). Jsem zvědav na údaje k 30.9.

Artesa:
Kapitálově mnohem lépe vybavena, tam by neměl být problém. Záložna je jakési finanční centrum impéria Františka Savova, což by v případě jeho problémů se mohlo odrazit i na této záložně (viz vztah D. Zátorský a Unibon).
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 07:36

Na druhou stranu Motejlek asi před měsícem uvedl, že kdosi z rodiny pana Savova předčasně zrušil vysoký termínovaný vklad v jeho záložně.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 14. 10. 2013 07:50

Jenomže to nebylo kvůli tomu, že by se bál o finanční stabilitu záložny, ale o to, že by tyto peníze mohla policie dohledat a zabavit. To byl ten samý den, kdy policie udělala zátah ve vydavatelství Mladá Fronta. Navíc tuto informaci bych moc vážně nebral, však ji Motejlek po hodině sám stáhl.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 10. 2013 16:52

Co je to zac ten motejlek? Neco jako Blesk?
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 17:48

Ne, naopak. Velmi informovaný člověk, aktuálně na volné noze. Blbé je, že na FB je vždycky tajemný jak hrad v Karpatech a plný přístup je za prachy :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 31. 1. 2014 22:23

Koukám, že Akcenta měnila úroky 2x během jednoho týdne. Nově max. úroková sazba jen 2% a to pro 3 mio na 5 let. Jinak se to pohybuje o dost níže.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lepsibahno 6. 4. 2017 09:50

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zdali někdo zaznamenal při zasílání peněz do ČR prostřednictvím společnosti Akcenta prodlení či problémy jakéhokoliv jiného charakteru.

Před několika dny jsem odeslal částku z britské banky na účet společnosti Akcenta v Praze vedený v GBP a platba doposud nebyla společností Akcenta zaznamenána (alespoň takto se vyjadřují její pracovníci na infolince).

Detaily platebního příkazu jsem ověřil u své britské banky, IBAN/SWIFT jsou stejné jako u předchozích plateb na účet Akcenty, variabilní symbol jsem zadal správně. Britská banka nezaznamenala žádné problémy při odesílání peněz a adresát (Deutsche Bank v Praze, kde má Akcenta vedený účet v GBP) rovněž britskou banku nekontaktoval.

Dostal se někdo ze čtenářů tohoto fóra do obdobné situace, ať už s Akcentou či jinou obdobnou společností?

Mockrát děkuji za případné odpovědi.
lepsibahno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2017 14:40

Já zatím posílal s Akcentou peníze jen v opačném směru (z ČR do různých zemí) a nikdy nebyl problém. Ale také jsem nikdy nepočítal dny, za OK jsem považoval cca 8 dní. Ono totiž příjemci ne vždy reagují (například odesláním zboží) okamžitě.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lepsibahno 6. 4. 2017 21:00

PatrikChrz: Děkuji za odpověď.

Nakonec se vše vyřešilo, na vině byla technická závada na straně Akcenty. Společnost se k problému postavila solidně a za vzniklé škody se omluvila.
lepsibahno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas1107 17. 6. 2019 14:19

Československé úvěrní družstvo (dříve AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo) začalo vypovídat k 31.7.2019 termínované vklady.
lukas1107
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků